Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Dębowe zakątki 23:03, 13 maj 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14898
Do góry
anabuko1 napisał(a)


Epimedium ładnie nawet z liści wygląda


Aniu co to za odmiana epimedium?
Wzgórze chaosu 23:00, 13 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5823
Do góry
Wzgórze chaosu 23:00, 13 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5823
Do góry
Wzgórze chaosu 22:59, 13 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5823
Do góry
Wzgórze chaosu 22:59, 13 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5823
Do góry
Bukowy spam Tricolor - wiosenny ulubieniec...
Kolumnowy też fajny Na przedwiośniu zmienił nieco proporcje, ale mam nadzieję, że wyjdzie mu to na dobre.
Dębowe zakątki 22:58, 13 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry

Szafirek pełny Blue Spike dopiero się rozkręcił.
Dębowe zakątki 22:57, 13 maj 2020


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1786
Do góry
anabuko1 napisał(a)






Aniu, błagam o nazwę tej żółto-zielonej hosty lub choćby 1 kieł do rozmnożenia.... U nas nie można kupić takich odmian, od lat szukam też Regal Splendor, zawsze wyprzedana ... Może wiesz gdzie można takie dostać ?
Będę wdzięczna za jakieś info.

Areału zazdroszczę w części sadowo - warzywnej. Cudownie mieć coś swojego.
Ogród bez reguł 22:56, 13 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Do góry
kwartet napisał(a)
Rudasek odszedł, wejdzie toto do serca i już nie wyjdzie , przytulam.

Też tak myślę że ciemny kolor może kumulować więcej ciepła i oddawać go roślinką.
No niezły hi man z twojego Mma .
16 lat razem robi swoje... Na każdym kroku łapiemy się na tym, że go szukamy... Bardzo za nim tęsknimy

Ogródek Ewy 22:43, 13 maj 2020


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10548
Do góry
Stało się. Ćma dobrała się do moich buksów.

Ręce mi opadły.
Moja "przyziemna" :) pasja 22:30, 13 maj 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Do góry
Jedna już jest wiadomo gdzie, a druga chyba się prosi w lawendzie. Ta rabata nie jest skończona. I budka też jeszcze wymaga kilku zmian, np drzwi i schodów.

Ogród w remoncie 22:28, 13 maj 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Margerytka40 napisał(a)
Coś nie mogę się zebrać ze zdjęciami z ogrodu,może dlatego, że nawet nie mam czasu mu się przyglądać ostatnio. Tymczasem dziś taka sytuacja



Poszedł jednak po prawej stronie bo po tej drugiej nijak mi nie pasował


To jest konkret. Ciemiernika zostaw jeszcze. W czerwcu zetniesz.

Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt 22:24, 13 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
Na dobranoc...


Jałowiec 'Blue Arrow' czy 'Skyrocket'? 22:20, 13 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 885
Do góry
skaju23 napisał(a)
hej,

kupiłem 5 sztuk blue arrow w wysokości ok 1,20m i posadziłem je w odstepach 60 cm. Gleba przeciętna ok 5,0 pH - 25cm mieszanki ziemi ogrodniczej i iglakowej, potem piasek. Na dno dołka dałem przekompostowaną ziemię z 10 cm. Na góre osmocote dla iglaków długodziałający.

Rośliny przez pierwszy miesiąc zaczęły bujno rosnąć - przyrosty na dolnych pędach ok 10-15 cm. W połowie kwietnia zaczęły żółknąć od góry i najmocniej strony południowej. Podlewałem je intensywnie po posadzeniu.

Przyciąłem południowe pędy o 1/3, max połowę.

Jak dalej ratować?


Wydaje mi się, że 1 błąd to fakt, że przy sadzeniu nie daje się od razu nawozu, tylko jak się zakorzenią, bo można w ten sposób popalić korzenie, ale może niech się wypowie doświadczona osoba
Te Blue Arrowy wyglądają właśnie na usychające, pewnie z tego powodu
Pszczelarnia 22:15, 13 maj 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
W promieniach wieczornego słońca.



Odpoczynek:

dalie posadzone, permakultura na ogórki zrobiona (ma wystarczyć na rok).




Warzywnik obsiany (jeszcze pomidory gruntowe, dynia i cukinia do wysadzenia i jakieś kwiatki jednoroczne)


Z jednej strony



I z drugiej strony (hi, hi - jak długo potrwa ten stan idealny bezchwaścia?)





Ogród w Tarnowie 22:13, 13 maj 2020


Dołączył: 27 lut 2011
Posty: 3351
Do góry
Część doniczek i skrzynek obsadzona








To tu- to tam- łopatkę mam ! 22:05, 13 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
galgAsia napisał(a)
Haniu, nie jestem doświadczona, ale zamierzam wyciąć pędy kwiatowe, jak przekwitną. Wtedy cała para pójdzie w liście, które teraz nie są jakieś wybitnie okazałe. Tak to sobie wymyśliłam...


To też tak zrobię.
Dzisiaj podziałałam trochę we własnym ogrodzie. Zebrałam parę wiader dorodnych chwastów, wzruszyłam ziemię przy truskawkach, porobiłam trochę kancików.
Widać, że ogród odzyskał wigor.

Lilak Mayera Palibin



bez czarny Black Lace Eva- kwiaty będą różowe



Sasanka definitywnie zakończyła kwitnienie, ale wciąż będzie zdobić.



Niby mikruski, ale widać je z daleka.



Nie mam już chyba zdrowia do tego, aby wykopywać te czosnki co dwa lata. Bardzo mocno reagują na wiosenną suszę. Liście od razu podsychają. Na tym etapie wegetacji ciężko jest je czymś przesłonić. Może w stipie by się sprawdziły.



Pszczelarnia 22:05, 13 maj 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Opóźniona kolacja. Najpierw bukiet. Dla Hani - Lejdy.



Za mało fioletów.

Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku 22:02, 13 maj 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Do góry
AsiaK_Z napisał(a)
Ale wymiziane


Asiu to tylko zdjęcia tak porobione aby zielska nie było widać
Najbardziej zadowolona jestem z południowej strony.



Pszczelarnia 22:02, 13 maj 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
TAR napisał(a)
oj tam dalie czy kartofle co by nie patrzec karpy dalii to jak kartofle, mozna sie pomylic


Otóż to, nie dostałam nigdzie sadzeniaków kartofli białych (tylko żółte), więc się zbuntowałam i nie posadziłam. Żółte mogę kupić we wsi.


Przymrozek złamał jednak tulipany.






Ogród pod lasem 21:57, 13 maj 2020

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
Do góry
To jeszcze kaczucha sprawdza czy dobrze kompost prowadzę

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies