Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ranczo Szmaragdowa Dolina II 00:03, 13 maj 2020


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)

Z mal=uszkiem na drugi dzień było jeszcze ciekawiej bo mama sobie gdzieś poszła bo ludzi za dużo, sąsiad u siebie kosił w polach ciągniki, a maluch został i beczał. Jak szłam do góry ogrodu to nagle się okazało, że on idzie do mnie, nie czuł zapachu bo niosło od niego do mnie, ale widział ruch i myślał chyba, że mama, a ja się modliłam by nie przelazł przez siatkę bo co wtedy? Trzeba by go odnieść za płot, a to zapach człowieka zostanie i mama może nie karmić, co wtedy
Ale fotki mu zrobiłam superowe




Ale Ci sie trafila gratka, nie pierwszy raz zreszta
Slicznosci.

Oczko tez fajne w nowej odslonie, nie wspominajac o nowej rabacie we wzorki.
Jest na co czekac
Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi 23:46, 12 maj 2020

Dołączył: 21 mar 2020
Posty: 206
Do góry
Kasia_CS napisał(a)
Ja tylko na momencik, bo zobaczyłam takie cos i po prostu musiałam wstawić


oooo to tak jak bym widziała siebie

Kasiu piękna wiosna u Ciebie w ogrodzie.
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 23:39, 12 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89823
Do góry
I dolana woda

Ranczo Szmaragdowa Dolina II 23:37, 12 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89823
Do góry



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 23:35, 12 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89823
Do góry
No tak to wyszłoJeszcze będzie kawałek do podjazdu w kierunku trawy, ale to może znowu w sobotę lub w wolnym czasie



Żurawka - Heuchera 23:35, 12 maj 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3807
Do góry
SylwiaBe napisał(a)
A taka żurawka? Co to za odmiana? Bo niedawno ją widziałam w pobliskiej szkółce.

Trudno zgadnąć, bo żurawki mają mnóstwo odmian. Ale popularna Palace Purple przychodzi mi do głowy.
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 23:32, 12 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89823
Do góry
i prawie gotowe, bo jeszcze pomalować trzeba, rodzi się pytanie na jaki kolor, chatki i pergoli czy koła


od razu próba była

Ranczo Szmaragdowa Dolina II 23:29, 12 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89823
Do góry
Jeszcze przed dolaniem wody

w końcu dogadaliśmy się jak to ma wyglądać o co mi chodzi


my się kręcimy, a tu przyleciały już ważki

i musicie mi uwierzyć na słowo, że to nie ta sama
Moja "przyziemna" :) pasja 23:29, 12 maj 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Do góry
Ok, pokazuje. Prace aktualnie skupiają się tu:




Za lawendą chce coś posadzić, żeby zakryć podmurowke, która musiała być zrobiona, po równaniu terenu, możliwe, ze posadze seslerie jesienna. Myślałam też o trzcinniku, ale tam ma być żywopłot z bukszpanu jesienią, więc jakoś trzcinnik mi nie bardzo pasuje. Poza tym coś musi być, bo to poletko jest jakieś płaskie, już wsadzilam wczoraj pomylonego gracka. Powinno być z nim fajnie przy placyku.
Chwasty w trawniku 23:23, 12 maj 2020

Dołączył: 13 lip 2017
Posty: 22
Do góry
adam_bleble napisał(a)
Witam
Jestem po wiosennej renowacji trawnika, wertykulacja, dosiewka etc.
Niestety w tym roku mam wysyp tego chwastu!? - jak na zdjęciu. Pokrywa ona już z 50% powierzchni trawnika. Czytając wpisy poprzedników nie jestem w stanie stwierdzić czy to jest chwastnica czy też kostrzewa trzcinowa.
Będę wdzięczny za wsparcie. Czy da się uratować jeszcze w tym sezonie trawnik?

Niestety też mam i walczę. Kupkowka pospolita, od kilku lat jest tego mnóstwo. Ja wyrywam i dosiewam nową trawę.
Chwasty w trawniku 23:21, 12 maj 2020

Dołączył: 13 lip 2017
Posty: 22
Do góry
NiBiL napisał(a)
Witam,

Czy ktoś mi podpowie co to jest (kupkówka? ) oraz czy wszystkie 4 zdjęcia przedstawiają jedno i to samo ?




Tak to jest kupkowka pospolita. Ma wszystkich zdjęciach.
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 23:16, 12 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89823
Do góry
Ale czego się nie robi dla żony

Młody nóżki pomoczył

i wypróbował

Ranczo Szmaragdowa Dolina II 23:11, 12 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89823
Do góry
W sobotę postanowiliśmy zakończyć etap oczka

przymiarka, docinka

i Emus myślał, że to koniec

No ja miałam inne wyobrażenia
Jego mina mówi wszystko ha ha ha
Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt 23:04, 12 maj 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6900
Do góry
Johanka77 napisał(a)


Ale wielgachna, ale fajna oj dzieje się u Ciebie
Muszę przenieść rozplenice, ale żeby to zrobić muszę wykopać coś innego, aż mi się nie chce za to zabierać, bo będzie jak u Ciebie
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 23:03, 12 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89823
Do góry



jeszcze tutaj myślę sypnąć albo piasku, albo trocin by grabom rozluźnić ten muł
Nie potrafię tego wszystkiego ogarnąć.... 23:03, 12 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
Moje ustronie 23:02, 12 maj 2020

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Do góry
Grażynko, ogromnie smutne to co piszesz ,bardzo mi przykro z powodu odejścia Męża. Życie się niestety brutalnie z nami obchodzi. Mam nadzieję, że będąc w ogrodzie, który tak bardzo kochał Twój Mąż dostrzeżesz Jego obecność i będzie Cię cieszyć to co było dla niego tak drogie. Ogród w tym trudnym czasie w jakim się wszyscy znaleźliśmy to prawdziwy przywilej - możemy wyjść aby chwilę odetchnąć i możemy czuć się w nim bezpiecznie. Życzę Tobie przede wszystkim zdrowia i siły do zmagania się z codziennymi trudnościami. Mam nadzieję że zachowasz pogodę ducha pomimo wszystkich przykrych wydarzeń.



Pozdrawiam serdecznie i niech otaczają Cię serdeczni ludzie .

Ranczo Szmaragdowa Dolina II 23:00, 12 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89823
Do góry
Dosadziłam przy oczku kokoryczy


i wyściółkowałam tym podłożem do zasiewów, niech się z mułem przerabia

trochę wilgoci w lecie powinno zatrzymać w ziemi
Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 22:56, 12 maj 2020

Dołączył: 14 maj 2018
Posty: 4
Do góry
Witajcie! Mam do obsadzenia kawałek ogrodu o powierzchni 18x 16 m. Wzdłuż ogrodzenia wsadzona jest thuja columna (która w tym roku bardzo polubiła się przewracać) Na początku był plan, że na tej lekkiej skarpie będą tylko jałowce, bo stanowisko jest cały czas słoneczne i do tego trawnik. "Niestety" chyba nie powstrzymam się przed zrobieniem tutaj głównej części ogrodu. I tutaj moje pytanie, chyba najważniejsze, żeby móc zacząć: czy mogę zrobić nasadzenia przed skarpą/ na niej, zostawiając te jałowce? Czy koniecznie trzeba je usunąć? W całym ogrodzie jest lekki spadek, więc ta mała skarpa jest raczej nieunikniona. Na fotce widać też przygotówkę pod altanę. Co myślicie? Z góry dziękuję A gdyby ktoś miał wizję, co tu wsadzić albo chociaż jak poprowadzić rabatę, to ozłocę

Zaczynam po raz kolejny... 22:50, 12 maj 2020

Dołączył: 21 mar 2020
Posty: 206
Do góry
andzia458 napisał(a)
A ja narazie takie zakupy robię. W LM nie mieli tej kory a w O.. mąż kupił tyle, ile mieli na stanie.


Potwierdzam, kora jest rewelacyjna warta swej ceny.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies