Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nie potrafię tego wszystkiego ogarnąć....

Pokaż wątki Pokaż posty

Nie potrafię tego wszystkiego ogarnąć....

ajka 13:35, 09 maj 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4001
Dla mnie hakuro są tak ładne, że wszystko im wybaczę. Mam dwie
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Sanka 13:47, 09 maj 2020

Dołączył: 21 mar 2020
Posty: 206
Mi też sie bardzo spodobały. Ale kupiłam je nic o nich nie wiedząc.

Teraz dużo o nich czytałam negatywnych opinii i chyba dojrzewam do tego żeby pozbyć sie ich już teraz niż łudzić się, że coś z tej rabaty będzie.

O podlewanie się nie boję raczej o to, że nic mi obok nie będzie chciało rosnąć.

W tamtym roku zaczęłam przygodę z sadzeniem roślin i popełniłam tyle błędów....
To jeden z nich.

Dobrze, że trafiłam na to forum. Teraz obiecałam sobie, że najpierw będę czytać o roślinach, planować, podpytywać Was o rady zanim coś zacznę impulsywnie sadzić i kupować.

Ziemia na pozostałe rabaty się robi a ten kawałek chciałabym przerobić.
____________________
Sanka Sanka Ogrodowe tematy do ogarnięcia
Sanka 13:53, 09 maj 2020

Dołączył: 21 mar 2020
Posty: 206
hehehe wiem, że to śmieszne ale aż się boję powiedziec mężowi, że muszę je wywalić Bo ja ciągle wszystko przesadzam... a on się ze mnie już śmieje.


Wystawię na olx za jakieś grosze może ktoś je kupi.

Wiem, że to głupota ale aż mi się nastrój popsuł.
____________________
Sanka Sanka Ogrodowe tematy do ogarnięcia
Johanka77 22:50, 12 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Sanka napisał(a)
Chciałabym powiększyć rabatę. Czyli połączyć z tym szarym polem gdzie na razie nic nie rośnie.
Czy zasadzenie rozplenicy i pomarańczowych jeżówek to dobry pomysł? Od tujek do wierzby jest 1,3m a długość to 6,8.

A co dodać do tego prostokąta z Hakuro? Może jakaś obwódka? Moze zamiast po jednej tawułce to powinny być po trzy miedzy wierzbami? Strasznie tam pusto.



Kochana, no ja Ci powiem tak:

1. ja hakuro LUBIĘ!!!

2. rozstałam się z nimi za. namową ogrodowiska i żałuję

3. gdyby były na innej rabacie, pewnie bym ich nie dała, ale na froncie były źle posadzone

Proponuję w tej linii między hakuro a tujami posadzić wysokie miskanty, np ML tak, aby je było widać za hakuro.
A pod nimi daj te liliowce plus jakieś trawy, np jakieś fajne rozplenice.
Hakuro różowe, rozplenice troszkę też, a miskanty Morning Light ładne srebrne.

Tak ja bym zrobiła.

Nie wymieniaj. tych hakuro na graby, bo są na razie małe i pięknie będą zdobić Twój ogród.
Jak się za parę lat popsują, to się będziesz zastanawiać.

A na graby i tak znajdziemy inne miejsce
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 22:50, 12 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Zaraz Ci coś narysuję.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 23:03, 12 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 23:30, 12 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
A! I przyttnij te hakuro.
Je trzeba ostro ciąć w kule, wtedy się odwdzięczą i zagęszczą
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Sanka 00:45, 13 maj 2020

Dołączył: 21 mar 2020
Posty: 206
Asiu pięknie dziękuję za pomoc przy tej rabacie.
No teraz to wygląda jak rabata z ogrodowiska Będzie nazwana Twoim imieniem
Jej jaka jestem szczęśliwa!!! Kobieto masz talent do rysowania. Obrazek cudowny, widać artystyczną duszę.


Jak już w końcu posieję ten poplon to zabieram się za realizację zgodnie z Twoim pomysłem.
Dzięki za przywrócenie nadziei co do Hakuro
Dziś nie zasnę z radości. Ależ będzie pięknie. Te jeżówki wybrałaś cudne będą tworzyć zgrany duet z Karley Rose.

To w takim razie graby posadzę przy furtce. Mam przekopaną taką rabatę 2m x 12m. Skoro u Ciebie graby są 1m czy 1,5 od tujek to zdecydowanie muszę powiększyć ją do 3m metrów?
Może za tujami rząd rozplenic później graby (między grabami tulipany żeby nie było pusto wiosną) a za grabami iglaki w kształcie kulek a pod nimi jakaś mniejsza trawka może sesleria albo kostrzewa?
3 metry szerokości wystarczą żeby to wszystko pomieścić?
____________________
Sanka Sanka Ogrodowe tematy do ogarnięcia
Johanka77 06:02, 13 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
3 metry wystarczy, posadź 5 grabów w szpalerze co 2 metry.

Pod nimi rozplenice hammeln, to wtedy będzie tak jak u mnie.
Ale dziewczyny mają też pod grabami molinie. Też fajnie.
Lub lawendy.


Jak chcesz przeplatać z kulkami, to proponuję kulki danica.

Zobacz sobie rabatę u Magdy70, tak są kulki i rozplenice.

Fakt, ona szersza, ale ja się na niej wzorowałam.

Dla mnie absolutny No1.
Fajną Grabową ma też Ola Leon, od której widziałąm ciągniesz dużo inspirek.

I zapomniałam! Świetna robota z glebą
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 06:26, 13 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
I jeszcze jedno.
Powiększ te rabaty, ja wiem co mówię
Przerabiałam w tym roku…

____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies