Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Blaski i cienie nowego życia 19:47, 12 maj 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry
Urszulla napisał(a)


Każda gałąź daje czuprynkę więc musisz tak ciąć żeby góra była dekoracyjna.

Mój Garnet, latem go mocno przypala. Znalazłam zdjęcie jego z 2014r- wtedy obok rosły hortensje Silver Dollar. Na początku dawało to mu osłonę przed zimnem. Potem zaczęło hortensjom brakowało miejsca,więc znalazły się na kuchennej. Garnet zyskał przestrzeń i nawet nie zauważyłam że poszedł tak bardzo w szerokość. Wczoraj tuje odchudzałam żeby miał miejsce. Obawiam się że jak dalej tak pójdzie to tuja będzie musiała być wycięta.



A pod nim robi się gęsto, docelowo ma zarosnąć runianka.





Idziesz jak burza Ula, ogród bardzo się zmienił, ale klon fajnie rośnie no i te Twoje pierwiosnki, szczególnie te białe cudne są A wiesz, że coś złego mi się dzieje z klonem wiesz tym co tak z nim biegałyśmy u mnie. Taki już piękny był, podejrzewam, że mrozy kwietniowe,susza? Zrobie zdjecia to Ci pokaze, może ktoś coś doradzi. Pozdrawiam serdecznie
Wymarzony sielankowy ogród..... 19:47, 12 maj 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 9428
Do góry
Magleska napisał(a)
Monia
fotki całościowe świetne-lubię takie szerokie kadry
nie wiem co chwalić ,bo cały mi się podoba ….i kształty i nasadzenia -jest super

jeśli Ci się rozrosły kukliki ,to też mi odłóż nadmiar ,jeśli możesz oczywiście
cały czas coś od Ciebie sępię

tęskno mi do spotkań ……

buziaki


Madziula odłożę nadmiar, nie będę przeca wyrzucać, jak chętna jest oj mi też tęskno za Wami, bardzo...

Wymarzony sielankowy ogród..... 19:45, 12 maj 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 9428
Do góry
SlonecznyOgrod napisał(a)
Ale masz czyściutko na rabatach wszystko wypielone a to goła ziemia bez kory to widac, że pracujesz ostro
Cały ogród już rozplanowany i zagospodarowany, pieknie.
Brunery uwielbiam.


Pielę codziennie, żeby głowę oderwać od tego wszystkiego co się dzieje... jakoś lżej mi na ciele i duszy jak spędzę czas w ogrodzie
brunerki uwielbiam, chyba muszę jeszcze zobaczyć inne odmiany...
Ogród z uśmiechem 19:42, 12 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15252
Do góry
jolanka napisał(a)
Napisałam przed chwilą całą opowieść ale mi wcięło cały plik
Trudno, najpierw trochę więc pokażę a później może uda mi się znowu napisać

Ostatnie już chyba tulipany:




Witam Jolu

To prawda ostatnie bo później się rozwijają ma też ten kolor są przepiękne. Jesienią muszę więcej ich posadzić i zmieszać z białymi lub żółtymi.
Miałam ich sporo, ale nornice mi zżarły więc muszę sądzić w koszach.
Co zauważyłam tulipany w półcieniu tulipany lepiej i dłużej kwitną.

Też piekę szczególnie drożdżowe ciasta każdy się zachwyca. Nawet mówią gdzie ten biszkopt kupiłaś taki dobry. Ciasto jak puch nieraz dziury wychodzą w cieście wielkości złotówki i większe.
Pytają o przepis też nie potrafię podać. Bo ciasto trzeba czuć w ręku, oczach i smaku. Jak mam podać ile mleka z masłem wlać jak trzeba maka podsypywac, rumu dolać, oleju trochę wlać aby nie było suche.
Więc co z tego, że dasz przepis jak ręką wyrabiająca do niczego.
Chleb też kiedyś piekłam ale od czasu otwarcia sklepu z pieczywem Grzybki szkoda mojego zachodu.

Pozdrawiam
Ogród z uśmiechem 19:42, 12 maj 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16509
Do góry
Rabaty wypełniają się kolorem bardzo powoli:

Liliowo i kolorowo:) 19:41, 12 maj 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry
Urszulla napisał(a)
Ciekawa jestem tej fontanny


Wymyśliłam zasypać oczko, jeszcze nie wiem czy nie lepiej np.nie dac wyciac z płyty by przykryć zasypać kamyczkami i na to taką fontanne kaskadową albo dzbany albo kamienie z zamkniętym przepływem wody. Prąd tam mam a zależy mi na szumie wody no i by porządek się zrobił. Wkomponować też musze w tło, najpierw myślałam o kuli albo trzech kulach ale to się tam zgubi.




Chwasty w trawniku 19:38, 12 maj 2020

Dołączył: 12 maj 2020
Posty: 1
Do góry
Witam,

Czy ktoś mi podpowie co to jest (kupkówka? ) oraz czy wszystkie 4 zdjęcia przedstawiają jedno i to samo ?


Sałatka pokrzywowa 19:38, 12 maj 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Do góry
Nie przyszło mi do głowy, że piwonia drzewiasta może podmarznąć. Czy w jej ojczyźnie nie zdarzają się przymrozki? To są takie mega pąki, wyglądają prawie zwierzęco, moim zdaniem powinny sobie poradzić


Okno na ogród 19:37, 12 maj 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Do góry
Ale czy musiałabym przesadzić rozplenice z miejsca nr 2?
Ogród z uśmiechem 19:35, 12 maj 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16509
Do góry
Okno na ogród 19:35, 12 maj 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Do góry
No właśnie trochę żałuję, że zamiast lilaka nie wsadziłam klonika. Ale lilak też mi się podoba, ma pełne kwiaty.


Za huśtawę nie mogę . Tam rośnie rząd świerków serbskich - jeszcze niezbyt duże, które maja zasłonić bloczysko, stojące za ogrodzeniem .
Ogród z uśmiechem 19:30, 12 maj 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16509
Do góry
Okno na ogród 19:28, 12 maj 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
HannaR napisał(a)
Tyle, że w miejscu nr 2 rosną rozplenice. A pod ogrodzeniem magnolia - jeszcze nieduża.




No i w ogrodzie rosną oprócz magnolii tylko drzewa wielopniowe (nie licząc świerków serbskich pod ogrodzeniem).
Czy klony będą do tego pasować?

Nie chcę "przedobrzyć".


mnie się ta opcja najbardziej podoba ….a 3 w miejscu lilaka ….lilaka za huśtawkę bym dała
Ogród z uśmiechem 19:27, 12 maj 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16509
Do góry
Podwórkowa rehabilitacja 19:24, 12 maj 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11968
Do góry
Dorotka dzisiaj już więcej kwiatków rozwiniętych

Ogród z uśmiechem 19:24, 12 maj 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16509
Do góry
Uwielbiam pierwsze pojawiające się liście. Mam zawsze ochotę dotykać je i głaskać

Mój azyl na wichrowym wzgórzu 19:23, 12 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Anitka napisał(a)


Ula mam nadzieje, że to kiedyś będzie niebawem A paprotka ruszyła?

U mnie już taka.


Nie, chyba nie przeżyła
Równanie terenu pod trawnik - nierówny trawnik 19:20, 12 maj 2020

Dołączył: 03 cze 2019
Posty: 2
Do góry
witam,


nie będę zakładał nowego tematu, właśnie działka została przeorana glebogryzarką separacyjną, no pięknie to wyglada, teraz moje pytanie, czy wyrównać to dalej powiedzmy paletą czy wystarczy samo grabienie? jak chodzi się po działce ziemia sporo osiada.
Ogród z uśmiechem 19:17, 12 maj 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Do góry
jolanka napisał(a)

Wszystkie tulipany piękne, ale do mnie najbardziej przemawia ta kolorystyka. Patrzyłabym na nie bez końca.
Okno na ogród 19:13, 12 maj 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Do góry
No i wychodząc z tarasu wchodziłoby się prosto na klona.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies