Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 19:35, 12 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
mirkaka napisał(a)



Miałam kiedyś te odmianowe, są wrażliwsze, u mnie wymarzły po zimie.
Przyszłam zobaczyć jakie poidełko Ci się podoba, może wstawisz linka, ciekawi mnie bo ja już od lat myślę ale wszystkie są drogie i dość płytkie, u mnie ptaki w mig wodę z nich wychlapią. W końcu podstawkę pod donicę postawiłam na kamieniu, jednak wolałabym trochę głębsze.
Też tylko 2-3 godz daję radę już pracować, a jak się zatyram jednego dnia to drugiego już tylko odpoczywam, wszystko boli, ech..


To nie wiedziałam że wrażliwe. Zobaczymy jak u mnie, jak nie przeżyją to się nowe załatwi. Używam w kuchni do mięs.

Linka do poidełka Ci nie wyślę ale jak będę w tej sprawie to Ci fotkę wyślę
Moje wróble lubią płaskie i chlupią się tylko woda szybko się nagrzewa, zielenieje i wyparowuje. Codziennie zmieniam W głębszym betonowym i tak wody nie naleje się za dużo bo mogą się bać....tak myślę. Ale łatwiej dolać niż latać z myciem podstawki plastkowej.
Ty masz ogród ogarnięty to możesz spokojnie robić. A ja mam powijaki dookoła i dlatego tak marudzę bo za duży teren już dla mnie i za ciężka praca...od kopania, po sadzenie, rozsadzanie i wszystko inne. No cóż, lat się nie cofnie
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 19:40, 12 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
gierczusia napisał(a)

Noo mam na wagarach byłam ... Ale te dwa ogrody mnie wprowadziły w lekkke oszołomienie ściskam


Ten drugi to u sąsiadów w pobliżu wiadomo że trudno ogarnąć...jawet jak kogoś nie ma miesiąc
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
danuta_szwajcer 19:47, 12 maj 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Urszulla napisał(a)


Każda gałąź daje czuprynkę więc musisz tak ciąć żeby góra była dekoracyjna.

Mój Garnet, latem go mocno przypala. Znalazłam zdjęcie jego z 2014r- wtedy obok rosły hortensje Silver Dollar. Na początku dawało to mu osłonę przed zimnem. Potem zaczęło hortensjom brakowało miejsca,więc znalazły się na kuchennej. Garnet zyskał przestrzeń i nawet nie zauważyłam że poszedł tak bardzo w szerokość. Wczoraj tuje odchudzałam żeby miał miejsce. Obawiam się że jak dalej tak pójdzie to tuja będzie musiała być wycięta.



A pod nim robi się gęsto, docelowo ma zarosnąć runianka.





Idziesz jak burza Ula, ogród bardzo się zmienił, ale klon fajnie rośnie no i te Twoje pierwiosnki, szczególnie te białe cudne są A wiesz, że coś złego mi się dzieje z klonem wiesz tym co tak z nim biegałyśmy u mnie. Taki już piękny był, podejrzewam, że mrozy kwietniowe,susza? Zrobie zdjecia to Ci pokaze, może ktoś coś doradzi. Pozdrawiam serdecznie
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Urszulla 21:58, 12 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
danuta_szwajcer napisał(a)


Idziesz jak burza Ula, ogród bardzo się zmienił, ale klon fajnie rośnie no i te Twoje pierwiosnki, szczególnie te białe cudne są A wiesz, że coś złego mi się dzieje z klonem wiesz tym co tak z nim biegałyśmy u mnie. Taki już piękny był, podejrzewam, że mrozy kwietniowe,susza? Zrobie zdjecia to Ci pokaze, może ktoś coś doradzi. Pozdrawiam serdecznie


Klony nie lubią chyba suszy. I są wrażliwe szczególnie te o drobnych liściach.

Danusiu, jaka burza...jak żółw
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Milka 05:35, 13 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Urszulla napisał(a)


Szukałam wczoraj, te co mi się podobały miały zawrotną cenę. Przeanalizowałam blogi i wymyśliłam narazie coś prostego. Czy się mi będzie podobało na dłużej to nie wiem.


No proszę, jaka kreatywność.
Ja jeśli przycinam coś w tujach, to wszystko daję pod hortensje, które rosną w kole bukszpanowym i w nim 2 wielkie miłorzęby, dużo odpadów ściętych tam wrzucam, szyszki, dzięki temu lepiej wilgoć tam się trzyma, a i tak powoli się to rozkłada i użyźnia
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
mirkaka 07:07, 13 maj 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Milka napisał(a)

No proszę, jaka kreatywność.
Ja jeśli przycinam coś w tujach, to wszystko daję pod hortensje, które rosną w kole bukszpanowym i w nim 2 wielkie miłorzęby, dużo odpadów ściętych tam wrzucam, szyszki, dzięki temu lepiej wilgoć tam się trzyma, a i tak powoli się to rozkłada i użyźnia


Ja wszystkie ścinki po cięciu tuj zostawiam pod nimi, po latach utworzyła się fajna ściółka, żadne chwasty nie rosną
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Urszulla 20:05, 13 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
Milka napisał(a)

No proszę, jaka kreatywność.
Ja jeśli przycinam coś w tujach, to wszystko daję pod hortensje, które rosną w kole bukszpanowym i w nim 2 wielkie miłorzęby, dużo odpadów ściętych tam wrzucam, szyszki, dzięki temu lepiej wilgoć tam się trzyma, a i tak powoli się to rozkłada i użyźnia


Co roku mam dużo tego co ze środka wypada, posprzątałam wszystko tzn ucięte tuje musiałam ogołocić i całe gałęzie poszły do spalenia.
Nie myślałam żeby pod hortensje dawać drobiazgi, odgapię
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Milka 06:35, 14 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
mirkaka napisał(a)


Ja wszystkie ścinki po cięciu tuj zostawiam pod nimi, po latach utworzyła się fajna ściółka, żadne chwasty nie rosną

To też robię, psy mają tam mięciutką aleję
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 06:35, 14 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Urszulla napisał(a)


Co roku mam dużo tego co ze środka wypada, posprzątałam wszystko tzn ucięte tuje musiałam ogołocić i całe gałęzie poszły do spalenia.
Nie myślałam żeby pod hortensje dawać drobiazgi, odgapię

Nie pal, nie marnuj, rzucaj pod tuje i hortensje, masz za darmo eko materiał, z czasem się rozkłada
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Urszulla 12:26, 14 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
Milka napisał(a)

Nie pal, nie marnuj, rzucaj pod tuje i hortensje, masz za darmo eko materiał, z czasem się rozkłada


Tego zawsze dużo się uzbiera a to co mam do spalenia to duże elementy przygotówka pod cyprysa, którego muszę posadzić w celach przysłony. Ja już nie kopię darni bo nie mam na to sił. Wypalam miejsce kilka razy i łatwiej przekopać. Na dawnym miejscu po ognisku mam rabatkę tylko drzewo nie kupione
A w zeszłym roku paliłam w złym miejscu i teraz wypadałoby tam trawę siać cyrk. Człowiek czasem błędy popełnia. Popiół z ogniska trafił na miejsce za pociętymi tujami od strony sąsiadów. Tam dałam też sadzonki bodziszka żeby mieć spokój. Na miejscu ogniska posiałam trawę.

Trochę popiołu z ziemią trafiło na kolejną część rabaty hortensjowej. Już trzeci raz ją tworzę i ostatni.
Było....jest chwilowo


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies