Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Równanie terenu pod trawnik - nierówny trawnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Równanie terenu pod trawnik - nierówny trawnik

Gardenarium 19:18, 02 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jest jeszcze inne, mniej pracochłonne wyjście, w rowy nasypać ziemi, ubić i posiać trawę. Będzie się różniła jeśli inną mieszankę użyjesz, najlepiej taką samą. Po roku się zrówna.

Inne wyjście, dla koneserów - rzeźbienie trawnikiem z rolki, ale to dla zawodowca nie dla amatora sposób, żeby pasów łączeń nie było widać to musiałabym pokazać naocznie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Festus 21:12, 02 mar 2017


Dołączył: 28 lut 2017
Posty: 5
Bardzo dziękuję.
Rzeczywiście zdjęcia wyglądają nie najgorzej, ale rzeczywistość niestety nie jest tak ładna.
Chyba zdecyduję się na dosypanie ziemi-wyrównanie, ubicie i dosiewka tej samej trawy
Ale przed tym wszystkim pozbędę się chwastów (koniczyna), które zadomowiły się w trawie.
prewitt 16:53, 29 wrz 2017

Dołączył: 29 wrz 2017
Posty: 2
Witam serdecznie.
Potrzebuję porady, otóż mam na działce rowek wzdłuż ścieżki (na zdjęciu poniżej) i chciałbym go wyrównać do poziomu trawnika po lewej stronie i ścieżki. Nie jest to jakiś mega duży rów ale jednak zauważalny.
Jak najlepiej to zrobić?

Myślałem żeby po prostu nawieść ziemi na ten rowek (nie robić nic ze starą trawą), wyrównać, zagrabić, zwalcować (kilka razy) i zasiać nową trawę. Czy od będzie dobre posunięcie czy jednak powinienem, nie wiem, przekopać stary trawnik, usunąć go całkowicie czy jeszcze jakoś inaczej?

Rodzi się też pytanie kiedy to robić? Teraz czy na wiosnę? Pomyślałem, że mógłbym nawieść ziemię teraz, wyrównać i zostawić do wiosny żeby się uleżała i na wiosnę ewentualnie dorównać i zasiać trawę.

Dodam, że jestem zupełnie niedoświadczony w sprawach ogrodniczych i nie miałem wcześniej jako-tako styczności z działką.
Szukałem też odpowiedzi w internecie ale nie nigdzie nie mogłem znaleźć jednoznacznego stanowiska.


marcin544 19:00, 29 wrz 2017

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
prewitt napisał(a)
Witam serdecznie.
Potrzebuję porady, otóż mam na działce rowek wzdłuż ścieżki (na zdjęciu poniżej) i chciałbym go wyrównać do poziomu trawnika po lewej stronie i ścieżki. Nie jest to jakiś mega duży rów ale jednak zauważalny.
Jak najlepiej to zrobić?

Myślałem żeby po prostu nawieść ziemi na ten rowek (nie robić nic ze starą trawą), wyrównać, zagrabić, zwalcować (kilka razy) i zasiać nową trawę. Czy od będzie dobre posunięcie czy jednak powinienem, nie wiem, przekopać stary trawnik, usunąć go całkowicie czy jeszcze jakoś inaczej?

Rodzi się też pytanie kiedy to robić? Teraz czy na wiosnę? Pomyślałem, że mógłbym nawieść ziemię teraz, wyrównać i zostawić do wiosny żeby się uleżała i na wiosnę ewentualnie dorównać i zasiać trawę.

Dodam, że jestem zupełnie niedoświadczony w sprawach ogrodniczych i nie miałem wcześniej jako-tako styczności z działką.
Szukałem też odpowiedzi w internecie ale nie nigdzie nie mogłem znaleźć jednoznacznego stanowiska.


Zasypac częśc i ubić
dosypać i ubić
wyrównać i ubić
Po zimie sie uleży dosypać wyrównać i w marcu siać
W czerwcu nie bydzie znać co jest co - taka moja rada
Pozdrawiam
prewitt 19:15, 29 wrz 2017

Dołączył: 29 wrz 2017
Posty: 2
Dziękuję bardzo za odpowiedź
pawel41 19:20, 12 maj 2020

Dołączył: 03 cze 2019
Posty: 2
witam,


nie będę zakładał nowego tematu, właśnie działka została przeorana glebogryzarką separacyjną, no pięknie to wyglada, teraz moje pytanie, czy wyrównać to dalej powiedzmy paletą czy wystarczy samo grabienie? jak chodzi się po działce ziemia sporo osiada.
pawel41 20:11, 13 maj 2020

Dołączył: 03 cze 2019
Posty: 2
może ktoś z Was podpowie co dalej, jaka kolejność prac?
Gardenarium 21:35, 04 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
PrzemekSTW napisał(a)
Witajcie Drodzy
Jestem totalnym amatorem. Otóż mam działkę 3ary, przeleciałem ją glebogryzarką na jakieś 10-15 cm, wyplewiłem, zawalcowałem dość lekkim walcem. Ziemię mam bardzo miękką, niestety zostają nawet ślady po butach. Wysiałem trawę, jeszcze raz przewalcowałem i następnego dnia musiałem wyjechać na tydzień. Dziś wróciłem, trawa już zaczyna rosnąć, jest fajnie, ale mam ogromne nierówności na całej działce. Głównie ślady po stopach. Powiedzcie mi, czy mogę coś z tym teraz zrobić? Jeśli przelecę to grabkami, to zniszczę trawę? Czy mogę to jeszcze czymś ubić, czy trawa się podniesie i sobie poradzi czy teraz to już musztarda po obiedzie? Pewnie coś źle zrobiłem, ale to mój pierwszy raz poza tym miałem dosłownie 1 dzień żeby zdążyć przed urlopem i deszczami i pracowałem od samego rana do nocy. Minął dokładnie tydzień od posiania, wiele nasion jeszcze nie kiełkuje. Poradźcie proszę, czy jest jeszcze jakaś szansa wyrównać te koleiny?
Pozdrawiam, Przemek


Możesz zasypać ślady po butach ziemią i posypać nasionami
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Brix0n 21:35, 04 paź 2020

Dołączył: 17 cze 2020
Posty: 88

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Nierówności nowego trawnika - przeniesiony

Wklej zdjęcia tych kolein to doradzimy
PrzemekSTW 13:02, 05 paź 2020

Dołączył: 03 paź 2020
Posty: 5
Załączam zdjęcia, nie wygląda to ciekawie. Stety/niestety po posianiu trawnika i wyjeździe na urlop, cały tydzień padał deszcz. Fajnie, bo podlewał trawnik, nie musiałem nikogo prosić o pomoc. Minus, że niestety część nasion spłynęła w zagłębienia, a i woda też swoje zrobiła i teren wygląda jak wygląda. Nie jest to trawnik przed domem, na działce ROD, ale człowiek chciał, żeby było jak najlepiej W razie czego czekam na porady, dziękuję, pozdrawiam.
Przemek



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies