Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Wszystkiego po trochu 22:31, 14 kwi 2025


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 13743
Do góry
mirkaka napisał(a)
i pierwiosnki
te kupiłam zeszłej wiosny



to moje stare, są niezniszczalne



i dwa wydębione od Vity buziulka nie mogę się doczekać aż otworzą kwiatki, listki mają cudne, takie ciemne





Śliczne wszystkie szczególnie te czerwone mi się podobają a te stare też mam i faktycznie niezniszczalne są
Glina i zielsko 22:16, 14 kwi 2025


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 13848
Do góry
Leże i nadrabiam wątki.

Od jakichś 3-4 tygodni przy kazdych zakupach spożywczych wkładałam do koszyka narcyzy. Troche sie ich nazbierało.

Wydłubałam tez narcyzy z rabaty bukowej które wylazły mi w szafirkowej rzeczce i wsadziłam je wszystkie wokół rabaty kortowej. Wyszło mi ok 70 kępek po 3 -5 cebulek.

Jedną stronę mam kwitnącą nawet.

Dołki kopałam małą łopatką i teraz mnie łapa boli od tej twardej gliny.

Napaseę je nawozem po kwitnieniu.



Wypieliłam większość rabaty kortowej, zrobilam porządek z doniczkami, pomyłam tace i podstawki.

Przesadziłam dzwoneczki w ładniejsza doniczkę na stolik na przednim tarasie, przekwitłe hiacynty z doniczki w domu wsadziłam do ziemi. W dwóch miejscach uzupełniłam obwódkę rabaty z seslerii.

Sporo roślin dziś podlałam.
Mogło by popadać bo sucho jest niemiłosiernie.

Całe popołudnie aż do szarówki spędziłam w ogrodzie. W nowych i wygodnych ogrodniczkach z chińskiego portalu.


Ranczo Szmaragdowa Dolina II 22:14, 14 kwi 2025


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89798
Do góry




Ranczo Szmaragdowa Dolina II 22:09, 14 kwi 2025


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89798
Do góry



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 22:07, 14 kwi 2025


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 13743
Do góry


Śliczny zakątek ciemierniki pięknie się komponują z tą cegłą, bardzo mi się podoba
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 22:07, 14 kwi 2025


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89798
Do góry



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 22:05, 14 kwi 2025


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89798
Do góry



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 22:03, 14 kwi 2025


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89798
Do góry



Wiejski ogród Magdy 22:01, 14 kwi 2025


Dołączył: 26 cze 2019
Posty: 905
Do góry
Cebulove.



Nie mogę się napatrzeć na magnolię. Najchętniej robiłabym jej zdjęcia z każdej strony. Na dodatek pięknie pachnie .



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 22:01, 14 kwi 2025


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89798
Do góry



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 22:00, 14 kwi 2025


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89798
Do góry
Podwórko po pierwszym koszeniu



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 21:58, 14 kwi 2025


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89798
Do góry
Fotki ogrodowe z ostatnich dwóch tygodni czyli w miarę świeże jeszczeI już po mrozach



Wiejski ogród Magdy 21:48, 14 kwi 2025


Dołączył: 26 cze 2019
Posty: 905
Do góry


Ogród vs budowa- czyli trudne początki ogrodniczki. 21:35, 14 kwi 2025


Dołączył: 26 cze 2019
Posty: 905
Do góry
Narsilia napisał(a)
Narcyzki nadal trzymają fason w tym roku na jesieni posadzę dużo więcej

Też zamierzam posadzić jesienią więcej narcyzów. Karczowniki ich nie ruszają .
Z moich teraz kwitną właśnie te zwykłe, żółte. Białe dopiero w pączkach.
Ogrodowe wariacje 20:50, 14 kwi 2025


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 6323
Do góry
Codziennie podziwiam wieczorem z okna

Mały ogród w wielkim mieście - metamorfoza 20:34, 14 kwi 2025

Dołączył: 04 maj 2020
Posty: 124
Do góry
Mały ogród w wielkim mieście - metamorfoza 20:32, 14 kwi 2025

Dołączył: 04 maj 2020
Posty: 124
Do góry
To jest ta rabata. Wymiary zaraz znajdę w poprzednich wpisach.
Wszystkiego po trochu 20:31, 14 kwi 2025


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11992
Do góry
Joku napisał(a)
Ogrodzenie z bramą i furtką ładnie się prezentują. Widać że nówki . Zlikwidowałaś tę niewielką rabatę na podjeździe, poniżej pustynników? Bardzo lubię kostkowe powierzchnie i obwódki w twoim ogrodzie.
Skoro opokan starcza na 2 dni to nie jest źle .


Nie Jolu , nie zlikwidowałam jej, po tej stronie wszystko zostało jak dawniej.
Po drugiej stronie podjazdu musiałam przysunąć się do brzozy

to są zdjęcia z przed remontu, ten słupek środkowy, z szarą skrzynką jest zburzony a skrzynka przeniesiona na ten z lewej strony, za nim dalej po lewo jest zrobiona nowa furtka, już bez murowanego słupka, a brama poszerzona o starą furtkę.
Jak patrzę na stare i nowe, to aż szok


Musieliśmy kombinować z kostką, bo takich płytek już nigdzie nie można było dostać, ale wyszło całkiem fajnie Nawet lepiej





Mały ogród w wielkim mieście - metamorfoza 20:28, 14 kwi 2025

Dołączył: 04 maj 2020
Posty: 124
Do góry
Wróciłam kolejny raz i tym razem zabieram się za rabatę pod sosną.
W tzw. międzyczasie nie wydarzyło się zbyt dużo w ogrodzie.

Mam plan na moją rabatę, ale nie jestem do konca z niego zadowolona.

Wydaje mi się, że jest za duża różnica poziomów między hostami a tymi okrywowymi z kwiatkami - floksami i fiołkiem. I że niepotrzebnie zakładam, że na brzegu będzie coś bardzo niskiego.

Gdy zrobię za niskie brzegi to będą one deptane. Gdyby były wyższe, to może dzieci będą te rabatę lepiej omijać?

Inna kwestia - z sosny spadaja igły - chyba będę musiała je ręcznie wyciągać.
I jeszcze - co zimą? Nie będzie hostów, będzie goło.

Czy są jakieś dobre rozwiązania na cienistą rabatę pod dużą sosną?

Moje małe, zielone miejsce na ziemi... 20:15, 14 kwi 2025


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Wafel napisał(a)






Asia, zachwyciło mnie to ujęcie. Rewelacyjnie skomponowane nasadzenia. Szary murek robi świetne tło. Prosto, bez zadęcia. Idealnie. Nawet ten głaz się wpasował.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies