Ależ ty jesteś szybka...roślinki posadzone,dekoracje już mają swoje miejsce,zdjęć nowych natrzaskałaś, relacja z Sandomierza zdana...Wstawię wiec i ja pamiątkowe fotki,bo się zaraz przeterminują Iwonka pisze, że od niej już nie aktualne ,bo coś w rabatach pozmieniała
Sylwia dziękujemy za przemiłą gościnę i niezapomniane widoczki z ogrodu Spacerek po ranczu wyśmienity!!!
In statu nascendi
Nie patrzeć na bałagan i chwasty.
I teraz mój ból. Wzdłuż chodnika są same liliowce. Czy od strony trawnika powtórzyć tylko liliowce, czy wetknąć między nie np kulki z tui małe albo z buksa? Tu już śnieg nie dolatuje.
O liatry masz piękne i hortensje jakie mocno zaawansowane u ciebie Asiu. Moje i liatry i hortensje wciąż w *zapowiedziach*
Widzę że trafiłam na mały jubileusz -1000+stronka twojego wątku
Gratuluję i życzę samych życzliwych wpisów i przyjaznych odwiedzających!!!
Kwiatucha dołączam do gratulacji.
Witaj Elofura, wody to mu na pewno nie brakuje, cały czas jest "miękki" a te miejsca z odrastającą trawą... myślę że to nawóz wysiany ok 3 tyg temu (kolejna dawka) zaczął działać. Po trzech dniach od zrobienia czwartego zdjęcia trawa jakby ożyła i trawnik zaczął się zazieleniać. Niestety po wczorajszym koszeniu wygląda tak:
[img size=360x480]https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/190/1902669/original.jpgco
Elofura być może to brak nawozu, lecz już wysiałem 3kg czystego azotu na m2. Więc jeśli kolejne dawki to by się skończyło na 5kg czyli 2 razy więcej niż zalecenia po badaniu gleby.
Czasem trzeba poczekac 2-3 lata by zaczela dobrze kwitnac.Za duzo nawozu tez nie dobrze.Swoje nie nawozilam w tym roku wogole.Moi tescie nie nawoza od 15 lat
Anitko Kochana bardzooooo dziękuję ,że byliście i za komplementy i za prezenty i za wszystko
koniecznie wpraszam się do Ciebie ,bo mam niedosyt pogaduch i Twojego ogrodu
daj mi tylko znać ,która Niedziela by Ci odpowiadała
jak byś miała chwilkę luzu ,to potrzebuję porad na rabatę z przodu ….wiesz ,jak zawsze z drzewami mam problem -ale już przynajmniej mam pomysł na dęby …
za wiśniami chcę zrobić rabatę z dębami i seslerią jesienną i jakieś kwiaty oczywiście też ….
a z przodu ,gdzie przekopuję ….chcę róże ,powojniki ,ice dance ….nie wiem ile i jakie drzewa tam zostawić, ….poradzisz ?
odcinek 22 metry długi -muszą to być takie drzewka ,żeby nie zasłaniały powojników i róż ,a dawały im trochę cienia
nie wiem ,czy pamiętasz ,ale jak na razie są tam wiąz ,katalpa ,jabłonka rajska ,3 dęby ( do przesadzenia na bok ) klon czerwony i glediczja
fotka dla przypomnienia
morning lighty też pójdą do przesadzenia -pewnie pójdą koło basenu po przeróbkach
a prezent cudowny już znalazł miejscówkę tylko jeszcze bez zdjęcia dziękuję jeszcze raz
Miro, ja byłam w tym ogrodzie dokładnie 19 maja. Ewa tylko miesiąc później, a ogród już był inny. Chętnie zobaczyłabym go jeszcze w sierpniu i październiku. Może kiedyś się uda
Róże zauważyłam tylko w jednym miejscu przy płocie
Nie mam pojęcia jakie to, może rugosy, bo były bardzo najeżone