Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

AngelikaX 15:43, 17 cze 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Toszko w tym roku faktycznie zaparłam się i od wiosny wypowiedziałam szczawikowi wojnę, praca mozolna, powolna ale widzę, że systematyczność popłaca... jest mniej, co nie znaczy wcale najgorzej właśnie w szczelinach w kostce - spróbuję wrzątkiem


Mam pytanko czy na cięcie serbów i świerków niebieskich jest już za późno... ???wcześniej przerażały mnie upały, a teraz boję się, że już musztarda po obiedzie...
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AnnaCh 22:53, 17 cze 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
No więc do wszystkich zainteresowanych. Kupiłam sprzęt, bo stwierdziłam, że skoro wrzątek działa, to ta opalarka z 650 stopniami na wylocie pewnie też da radę Test przeprowadzony
W sobotę było mega gorąco, ale postanowiłam z braku czasu w inne dni wyjść i przetestować sprzęt Kapelusik na główkę i heja... Co tam sąsiedzi... i tak już na mnie dziwnie patrzą


Więc tak, mi się wydaje, że sprzęt zdał egzamin. Chodnik miałam mega zapuszczony, wstyd się aż przyznać, no ale... nie chciało mi się wyrywać, ocet i inne roundoupy też nie używałam ostatnio, bo wiało często dość mocno. I tak po 40 minutach mój chodnik odzyskał swój blask Ja jestem zadowolona, myślę, że jak nawet te chwasty gdzieś z korzenia będą odrastać, to mając tę opalarkę mogę co chwilę malutkie przelecieć i znowu będzie ok. Trzeba tylko uważać, żeby pożaru nie spowodować. Co do używania na rabatach, to na jakichś świeżo założonych rabatach z dużymi przestrzeniami może tak, na gęsto porośniętych na pewno nie, bo z boku jednak to gorąco leci.

Zdjęcia before i after
____________________
Ania - Malutki pod lasem
mrokasia 22:56, 17 cze 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Porażające efekty!!!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
AnnaCh 22:56, 17 cze 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Toszko, jak już się u mnie pojawiasz, nie miałam czasu i już nie będę miała podciąć buksów w czaerwcu, czy mogę ciachnąć je jeszcze w lipcu?
I co do buksów jeszcze, przygotowałam miejsce na dwa, trzy nowe, ale jest tak koszmarnie gorąco, że nie mam siły żeby je teraz ruszać i przesadzać, też chcę to machnąc na początku lipca, dadzą radę?

____________________
Ania - Malutki pod lasem
Nowa12 23:37, 17 cze 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
AnnaCh napisał(a)
No więc do wszystkich zainteresowanych. Kupiłam sprzęt, bo stwierdziłam, że skoro wrzątek działa, to ta opalarka z 650 stopniami na wylocie pewnie też da radę Test przeprowadzony
W sobotę było mega gorąco, ale postanowiłam z braku czasu w inne dni wyjść i przetestować sprzęt Kapelusik na główkę i heja... Co tam sąsiedzi... i tak już na mnie dziwnie patrzą


Więc tak, mi się wydaje, że sprzęt zdał egzamin. Chodnik miałam mega zapuszczony, wstyd się aż przyznać, no ale... nie chciało mi się wyrywać, ocet i inne roundoupy też nie używałam ostatnio, bo wiało często dość mocno. I tak po 40 minutach mój chodnik odzyskał swój blask Ja jestem zadowolona, myślę, że jak nawet te chwasty gdzieś z korzenia będą odrastać, to mając tę opalarkę mogę co chwilę malutkie przelecieć i znowu będzie ok. Trzeba tylko uważać, żeby pożaru nie spowodować. Co do używania na rabatach, to na jakichś świeżo założonych rabatach z dużymi przestrzeniami może tak, na gęsto porośniętych na pewno nie, bo z boku jednak to gorąco leci.

Zdjęcia before i after


Ciekawy pomysł z tą opalarką .
U mnie sprawdza się mycie co roku kostki karcherem na wiosnę i zafugowanie jasnym piaskiem płukanym. Nic w niej nie wyrasta do końca sezonu.
Ale widzę, że są różne fajne sposoby .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Gruszka_na_w... 23:54, 17 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Aniu, jeszcze nigdy nie było mi dane zobaczyć z opalarką tak eleganckiej damy. Cudowne zdjęcie!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Dominika11 07:18, 18 cze 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
efekty spektakularne

i jak fajna babeczka ogrodniczka i taka elegancka
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Kawa 09:04, 18 cze 2019


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
no Anuś
dama z opalarką
cudnie wyglądałaś
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Zakrecona 09:28, 18 cze 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Fajne zdjęcie, a sprzęt dał spektakularny efekt.
Tchnęło mnie ostatnio, żeby takiego jednego dziwnego na kompost nie wyrzucać, uff, to był ten szczawik właśnie
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
inka74 10:12, 18 cze 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
O matko i córko - normalnie Terminator w kapeluszu ))
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies