Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

W moim małym ogródeczku - Dorota 15:32, 18 lip 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
anabuko1 napisał(a)

Pięknie. ,dekoracyjnie,klimatycznie
Dziękuję Aniu, Ty i ja bardzo lubimy różne przydasie.





Wizytówka - Ranczo Szmaragdowa Dolina 15:20, 18 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89798
Do góry













Ogród z czereśnią 15:16, 18 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Do góry
anna_g napisał(a)
Drugie porównanie jakie dzisiaj znalazłam to mój dereń kousa Milky Way. Kupiłam go w roku 2015 jesienią jako mały patyczek dosłownie.

i 2019


teraz tylko bym bardzo chciała, żeby zakwitł w końcu.


Wklejam swoją odpowiedź
Aniu, mój dereń ma taki ładny pokrój od "nowości" czyli zakupu w szkółce. Dopiero teraz po kwitnieniu zaczął lekko przyrastać. Kupiłam już kwitnący egzemplarz, ponieważ słyszałam, że zdarza się iż w szkółkach sprzedawane są derenie wyhodowane z nasiona. Są to siewki, które kwitną dopiero po kilku latach od posadzenia.

Innym powodem braku kwitnienia może być przemarzanie pąków i to nawet nie zimą, lecz późną wiosną, podczas sporadycznych przymrozków. Wtedy trzeba być najbardziej czujnym i okryć młodą roślinę

Słyszałam też, że derenie można przycinać, ale nie przepadają za tym. Poza tym dereń kwitnie na starszych pędach i jak go obetniesz, to znowu może nie zakwitnąć. Na Twoim miejscu nie ryzykowałabym, bo masz całkiem ładny, bujny krzaczek, tylko cierpliwie poczekała,aż zakwitnie (może to już w przyszłym roku i dopiero wtedy pomyślała, jak go skorygować.

Zdjęcia postaram się zrobić, ale dopiero wieczorkiem.
Również życzę Ci miłego popołudnia
Ogród Małej Mi 2017 15:00, 18 lip 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Katkak napisał(a)

No wreszcie go znalazłam . faktycznie pocieszny .

Trochę odpustu i u mnie może zagościć
Wizytówka - Ranczo Szmaragdowa Dolina 14:58, 18 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89798
Do góry
Wczesne Lato 2019
niemiłosiernie suche po bardzo mokrym maju. Temperatury w cieniu przekraczały 38stopni w słońcu 62















Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi 14:47, 18 lip 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
anna_g napisał(a)


Bardzo ładne to zestawienie jest.
Bodziszki fajnie Ci kwitną, a naparstnice przyjmują ciekawe formy
Wyszperana ozdoba ogrodowa mnie zainteresowała - ciekawe gdzie ją postawicie.
Miłego dnia.

bodziszki jedna z moich ulubionych roslin
nie mam pojecia gdzie to ustrojstwo wyladuje, Emus mi sie jeszcze nie pochwalil, ze je znalazl


MirellaB napisał(a)

Fajna ta jodła, bardzo ciekawa. Jest w ogrodniczym niedaleko mnie


Kilka osob prosilo mnie by im kupic, moze znajde jak bede w Pl

pestka56 napisał(a)
Jedną moją wykarczował ze 3 lata temu mój J kosiarką, bo monardy (pysznogłówki), gdy przekwitną liście mają zielskowate. Myślałam, że ją straciłam, ale nie. W następnym sezonie jej nie widziałam na rabacie. W tym roku jest znowu wielkości jak przed wykoszeniem. One są pancerne

no mam nadzieje, ze ta ze mna juz zostanie, bo ja je bardzo lubie

Nowocześnie z różAnką :D 14:28, 18 lip 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13459
Do góry
mrokasia napisał(a)


ok, dzięki .

tylko ze u mnie same miskanty by były
Mysza napisał(a)
Nowocześnie z różAnką :D 14:23, 18 lip 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13459
Do góry
dzięki przeglądaniu watku Łucji zobaczyłam rododendrony podsadzone ice dance i to jest to! mega połaczenie a tak się głowiłam co dac swoim w nóżki
inag napisał(a)


Migawki z ogródka 12:08, 18 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
Chodzi o te siewki
Za drzwiami do ogrodu... 11:49, 18 lip 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
To my Aniu dziękujemy za odwiedziny

Sylwia jestem pełna podziwu dla Was i waszego zapału do tworzenia i działania w tej oazie wśród pól Zdjęcia Ci wrzucę ,ale to pewnie trochę potrwa
Ogródkowe perypetie:) 11:37, 18 lip 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry

Koniec.
Ogródkowe perypetie:) 11:34, 18 lip 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Rozpoznawanie chorób i szkodników 11:32, 18 lip 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2768
Do góry
Walerku,
Kiedyś zgłaszałam problem z moją śliwą wiśniową Nigra https://www.ogrodowisko.pl/watek/1910-rozpoznawanie-chorob-i-szkodnikow?page=289
Dziś zauważyłam jeszcze coś w miejscu szczepienia:


Czy to podobny problem jak ma Mysza?
Topsin, roztwór z jodyny - coś pomogą?
Pozdrawiam
Ogródkowe perypetie:) 11:29, 18 lip 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Róże uwielbiam więc same wchodziły w kadr

Ogrodowe marzenie Mrokasi 11:28, 18 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
mrokasia napisał(a)
Parę widoczków, ciągle to samo ale co tam .

Za domem






Szczególnie te widoki przypadły mi do serca
Ogródkowe perypetie:) 11:24, 18 lip 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Ogródkowe perypetie:) 11:23, 18 lip 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Agnieszko bardzo dziękuję za przemiłą gościnę w domu i ogródku,którego mam lekki niedosyt,bo deszczyk nie pozwolił mi na dokładniejsze przyjrzenie się mu Zdjęć z tego powodu też mam nie za wiele.Ale będzie kojarzył mi się z różnorodnością kwiatów,ciekawych nieznanych mi odmian róż i wielu bylin,zaskakujących połączeń i mimo uporządkowania to dość swobodnych,naturalnie wyglądających nasadzeń. Sporo roślin o lekkim pokroju nadaje mu zwiewności i delikatności
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies