Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

Mazan 11:48, 20 cze 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Mmeg

Niedobory mikroelementów, szczególnie boru. Nic nie piszesz o warunkach glebowych /uwilgotnienie, nawożenie - rodzaj nawozów/ dlatego trudno powiedzieć co jest powodem tego stanu.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Mazan 11:51, 20 cze 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Sylwio, niedobór potasu - to pewne, ale możliwy niedobór niektórych mikroelementów. Po takim kataklizmie często potrzebna rekultywacja gleby. Podstawą jest badanie.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
mmeg 12:10, 20 cze 2019

Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 89


Mazanie, dzięki za odzew. Ambrowiec zostal posadzony jesienią ubiegłego roku. Wykopany spory dół, do którego daliśmy ziemię uniwersalną wymieszaną z własnym kompostem. W tym roku niczym nie nawoziłam. Stanowisko ma słoneczne i wilgotne, bo ziemia wokół jest raczej gliniasta.
Czym podkarmić tego ambrowca? Mozesz mi podać jakąś konkretną nazwę nawozu? Dziękuję
sylwia_slomc... 12:14, 20 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Mazan napisał(a)
Sylwio, niedobór potasu - to pewne, ale możliwy niedobór niektórych mikroelementów. Po takim kataklizmie często potrzebna rekultywacja gleby. Podstawą jest badanie.


Pozdrawiam

Czyli jak myślałam wypłukało składniki pokarmowe, mam popiół mogę podsypać, gnojówke z bananów i nawóz mineralny Yara mila compleks ile czego dać i w jakiej kolejności?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mazan 12:37, 20 cze 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Sylwio, przy takim niedoborze pełną dawkę Yara Mila complex. Popiół podaj 2 tygodnie później jako uzupełnienie dawki wcześniejszej. Pozostałe wg upodobań roślina będzie potrzebowała składników aby przygotować się do jesieni i zimy. Możliwe, że będzie potrzebny zabieg dolistnego dokarmiania w pażdzierniku fosforem i borem, ale to obserwuj aby nie przedawkować.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Borzymka 12:38, 20 cze 2019

Dołączył: 20 cze 2019
Posty: 1
Hej, ma ktoś pomysł, jaka to choroba? To bez i katalpa?
Mazan 12:41, 20 cze 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Mmeg

Ziemia "gliniasta" mogła wchłonąć ten składnik dlatego zastosuj nawożenie dolistne np Bioponem B lub podobnym dla kwasolubnych.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
mmeg 12:50, 20 cze 2019

Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 89
Mazan napisał(a)
Mmeg

Ziemia "gliniasta" mogła wchłonąć ten składnik dlatego zastosuj nawożenie dolistne np Bioponem B lub podobnym dla kwasolubnych.


Pozdrawiam


Dziekuję za radę!Będę działać...
GrzesiekL 18:09, 20 cze 2019

Dołączył: 15 sie 2017
Posty: 11
Witam
Na trzmielinie szczepionej na pniu oraz na berberysach pojawiły się białe naloty plamki .Co to jest i jak to zwalczyć ?
Adela 23:06, 20 cze 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Śliwa wiśniowa Nigra, drugi rok u mnie. Jesienią przesadzona na nowe miejsce, a wiosną już daje powód do niepokoju.
Co się dzieje?
Proszę o diagnozę


____________________
Ela - Moja ostoja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies