Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Sezon 2017 u Hanusi 22:13, 14 lip 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7845
Do góry
Gosiu, pewnie, że świetnie mieć rodzeństwo! Ale ile zachodu, żeby wychować tyle sztuk. Dzisiaj młodzi nie chcą mieć dziecięcego kłopotu i nawet 500 +_ niewiele pomaga.

A gipsówkę lubię, i mimo, że mi trochę zawadza, to się jej nie pozbędę.

Czy będą do zjedzenia?



Tu narazie jest ściernisko... 22:12, 14 lip 2019


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Do góry
Dzisiaj zrobiliśmy sobie wycieczkę do Poczdamu. Chcieliśmy trochę pozwiedzac ale przede wszystkim zobaczyć parki i ogrody. Pogoda średnio nam dopisała więc fotki bez szału. Ale miejsce naprawdę godne polecenia.
Ptasi gaj 22:09, 14 lip 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15252
Do góry
Ile to jeden opad może radości sprawić.

Wczoraj nie widziałam, ale mam straty w liściach. Lilie wodne jak sito. Jeszcze Mała Mi pisała, że mi zazdrości tych lilii i mam, że będę musiała wejść do oczka i usunąć te najbardziej podziurawione.

Mam też dziury w winorośli, kannach, klony też z dziurami. Wszystkie większe liście w dziurkach.

No trudno deszcz najważniejszy.

Dzisiaj po południu też chmury płynęły, ale guzik parę kropli.







Sosnowe zacisze 22:07, 14 lip 2019


Dołączył: 19 lis 2017
Posty: 364
Do góry
To były przyjemności a teraz na poważnie.
Do tej pory sadząc zdobyte roślinki miałem typowe zachowanie mieszczucha bawiącego się w ogrodnika, dół ziemia z worka, granulowany obornik i trochę kompostu.
Po rozsianych po forum postach Toszki, zacząłem czytać etykiety. Piękna ziemia warzywno-kwiatowa ( w tamtym roku aż brudziła na czarno ręce ) to mieszanina torfu wysokiego, niskiego i dodatki. Kompost kupowany w łódzkiej kompostowni ma pH 8.
Po sugestii Toski sprawdziłem swoją ziemie w geoportalu, cytuję:
- kompleks- żytni(żytnio-łubinowy) najsłabszy
- typ- gleby brunatne wyługowane i brunatne kwaśne
- skład mechaniczny- piasek luźny
zawartość materii organicznej- NIE
Pan w gminie dodał telefonicznie " piaski luźne do 1,5 w głąb".
W przekroju wygląda to mniej więcej tak:

W lesie pH piasku to trochę ponad 4.
Dodam jeszcze, że ciemna warstwa nie przyjmuje wody:

to widok po 40 minutowym deszczu całkiem mocnym i równym.
To tu- to tam- łopatkę mam ! 22:07, 14 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
I takie tamy na koniec.











Miłkowo - sezon 2016-2022 22:03, 14 lip 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 10947
Do góry




Irenko, jakie piękne miejsca stworzyłaś. Bajkowe, cudne. Nie tylko oczywiście to miejsce mnie zachwyciło. Każde z osobna.
Przepiękne hortensja u Ciebie kwitną nie wspominając o rudbekiach. Bardzo ładne i dorodne rośliny. Nie widać po nich suszy.
Pozdrawiam.
Ogród z koniczynką 22:01, 14 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
Rumianka napisał(a)
Na rabacie z muszlą pomiędzy Nigrami dosadziłam 4 berberysy Orange Rocket...narazie małe

Przyszedł czas na strzyżenie bukszpanów,,,tu przed...

tu w trakcie...

a tu po fryzjerze...rozbolała mnie już ręka...ten ubytek, to jeden bukszpan był uschnięty...dosadziłam nowe sadzonki te z obciętych...

Brawo pięknie na rabatach
Szałwie też przycinasz ??
To tu- to tam- łopatkę mam ! 21:58, 14 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Johanka77 napisał(a)
Miło u CIebie Hania.
Rzeczywiście za chwilę ekspolozja hortensji nastąpi.

Sesleria jesienna również chodzi mi po głowie. I choć ogród mam nieco inny, to i tak miejsca dla niej nie mam chyba

Oj wiele jest roślin, które mi się podobają, ale nie mam pojęcia gdzie je wcisnąć. Taki mikołajek na przykład. No śliczny jest u CIebie!



Mikołajka mam pierwszy raz. Nie wiem, czego się po nim spodziewać.
Masz jeszcze bardzo dużo trawnika. Może się tak zdarzyć, że z powodu kolejnych suchych lat, będziesz ograniczała jego wielkość z powodu trudności z jego utrzymaniem. U siebie obserwuję, że rośliny na rabatach lepiej radzą sobie z brakiem wody niż trawnik. Gdybym miała go więcej, to teraz byłoby (jak to pisze Wiklasia) po toskańsku. Szkoda mi wodociągowej wody marnować na lanie trawnika. A sesleria ma bardzo niewielkie potrzeby wodne.

Special for You.







Przedziwny Ogród 21:56, 14 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
AgataM napisał(a)


Gipsówki robią tłum Trochę za bardzo rozgościły mi się na rabacie. Z liliami nawet pasuje im towarzystwo, zobaczymy jak będzie z różami. ...
Dziękuję Danusiu za odwiedziny i pozdrawiam


No i u ciebie piękne kule hortek.
Nie to co moje bidy.
Jeżówki piękne
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek 21:54, 14 lip 2019


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Do góry
OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE..... 21:53, 14 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
Margarete napisał(a)



Moje jeżówki green yewel jeszcze nie rozkwitły.
Piękne masz hostowisko Gosiu
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 21:51, 14 lip 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
dziś znowu wywoziłam taczki z naparstnicami mniej niż ostatnio na szczęście bo kompostowniki na full załadowałam

liliowcowa zmienia kolory znowu

w podwórku hortensje zakwitają




Marzy mi się hortensja kosmata, może wezmę sobie sadzonkę z czubka łodygi.
Ogród z widokiem na jezioro 21:50, 14 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
yolka napisał(a)

W takiej ilości jeżówki prezetuja się przepiękne
Liliowce też masz piękne
Sosnowe zacisze 21:50, 14 lip 2019


Dołączył: 19 lis 2017
Posty: 364
Do góry
I aby nie było , że jestem typowym Flinstonem, troszkę roślinek.

Wszyskie hosty mam totalnie zniszczone przez majowe gradobicie

Hortensje w tym roku trochę szleją. Niestety nie znam ich na nazwy, wszystkie krzaki rozchodowałem z dwóch krzaków po mojej babci, pod moim balkonem rosnących od 40 lat.

Samosiejka ma ponad dwa metry wysokości.


Owocki też są, ale czuję, że ich w tym roku nie skosztuję. Skrzydlaci bracia mniejsi mają co rano stołówkę.
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek 21:49, 14 lip 2019


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Do góry
To tu- to tam- łopatkę mam ! 21:47, 14 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Gosiek33 napisał(a)



hosta pod limką mnie zainspirowała, może zgapię

jesteś pewna, że te dwa ujęcia to Twój ogród? Do tej pory takich strzelistych widoków nie pokazywałaś


Pokazywałam, ale niebo nie miało takiego uroku.

w czerwcu



Zarastam ze wszystkich stron.



Osiągnęłam już efekt akustyczny szuwar. (na tarasie)Szumi i powiewa.





Ogród wystrzelił i w górę i wszerz.





Hosta się tam sprawdza, bo zakrywa nóżki hortensji. W tym sezonie wyjątkowo dorodna.
Pamiętajcie o ogrodach 21:47, 14 lip 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4582
Do góry
Dzięki

Gosiu w piwnicy znalazłem



Ranczo Edy 21:46, 14 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
eda napisał(a)
uwielbiam te kule jak deszcz przywalił ten pierwszy taki mocny wszystko mi klapło teraz uratowane powiązanie i na szczęście stoi i widać że jest hortka bukietowa nie do zdarcia i już różowa się różowi


Piękne kule hotel.
Moje bidy male i nijakie.
Miłkowo - sezon 2016-2022 21:42, 14 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
Milka napisał(a)

To prawda, jestem ze wszystkim do tyłu, a ćma rządzi, dlatego bardzo mi miło, że do mnie zajrzałaś Mariolu
Wpadła rodzinka, bo lało, gadaliśmy, a ja sobie kleiłam serducho na ścianę do domku letniego. Zabrakło mi kleju i nie skończyłam. Potem będę robić obraz. Żmudna ta robota, nawet synek mówi, że niezmiernie pracochłonne.
Pokażę jakie jest, choć nieskończone, potem jeszcze obfocę raz, jak skończę i w domku letnim powieszę.
Teraz biorę się za zasłony na pergolę i poduchy romantyczne do domku letniego, no i obrus jeszcze uszyję.
Ty podpory malujesz, a ja muszę w końcu konary pomalować, blady róż, mąż je przymocuje do muru, a potem z kamieni lub kulek szklanych zrobię na końcach tych konarów kwiaty i liście. Taki mam pomysł. Wkręciłam się na maksa

Serducho jest bardzo duże, 90 wysokości, szerokość w najszerszym miejscu 70 cm. Barwy w rzeczywistości są bardziej stonowane niż na zdjęciu.
Jakbym na sprzedaż to robiła, musiałoby być drogie,mega pracochłonna ta dziedzina

na żywo lepiej się prezentuje



przepiękne rzeczy tworzysz Irenko
wcale się nie dziwię że nie o pracochłonne hobby.
Piękno potrzebuje czasu..
A tu i nazbierać i poprzycinac i pomalować i przykleić i skanery skaponowac razem.
Wielkie brawa.!!
Sosnowe zacisze 21:39, 14 lip 2019


Dołączył: 19 lis 2017
Posty: 364
Do góry
Zgodnie z obietnicą Madziu, co prawda w ten weekend sobota nie pozwoliła na układanie ale słowo się rzekło.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies