Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn. 14:47, 13 lip 2019

Dołączył: 30 kwi 2019
Posty: 4
Do góry

Witam serdecznie, bardzo prosze o pomoc, nie mam pomyslu jak zagospodarowac te schody. Zastanawiam sie moze nad jakimis donicami z iglakami hmmm Tak żeby zrobilo sie jakos przytulniej. Bardzo licze na jakies porady
Ogród z czereśnią 14:45, 13 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Do góry
Anda napisał(a)
Witaj Aniu Czytam, że już jesteś doświadczoną ogrodniczką, a teraz zmieniłaś ogród Zaznaczam wątek i będę zaglądać. Ciekawi mnie, jak zagospodarujesz ten kawałek ziemi Jeżówki rownież lubię i zawsze cieszę się z ich siewek.


Witam Cię Ewa Bardzo się cieszę, że mnie odwiedziłaś. Doświadczona ogrodniczka ??? oj raczej nie Ogród zmieniłam rzeczywiście i ten rok jest w zasadzie takim pierwszym, w którym coś działam (jedynie hostowa rabata była wcześniej). Plan jest taki: na spokojnie, z radością i zadowoleniem Plan rozłożony na lata Sama jestem ciekawa jak będzie wyglądał ten kawałek ziemi za jakiś czas - mam nadzieję, że coś uda mi się tu zrobić. Zaglądaj. Zapraszam.

Ogród z czereśnią 14:41, 13 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Do góry
KasiaBawaria napisał(a)
Zaznaczam sobie watek

Przy balbince moi chlopcy jeknelijej jaka sliczna. Fotka cudna


Cieszę się Kasiu, że mnie odwiedzasz. Wpadaj często.
Dla chłopaków... Balbinka - oj niełatwo jest zrobić fotkę temu maluchowi

Ogród z czereśnią 14:39, 13 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Do góry
Urszulla napisał(a)
Aniu, jak ja dołączę z pomysłami to możesz nie wyrobić w tym roku. Wszystko ładnie się przyjmuje czyli ziemia dobra.
Nie wiem czy to nie jest dziewanna te duże liście.


Ula, na razie to muszę "ogarnąć" swoje pomysły ale każda podpowiedź i porada bardzo mile widziana. To, że nie wyrobię w tym roku to pewne Zapraszam Ula na "oględziny" ogrodowe

Te duże liściory to raczej nie dziewanna, bo te mamy w ogrodzie i zupełnie inne są. Chyba coś było przywiezione z ziemią. Wyrwę to chyba wnet bo się na boki rozkłada a nic więcej oprócz rosnących liściorów się nie dzieje.

Ogród z czereśnią 14:36, 13 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Do góry
malgorzata_szewczyk napisał(a)
No proszę Szybko Ci idzie to zawłaszczanie Fajna ta rabatka


Zawłaszczam jak tylko się da każdy wolny i dostępny kawałeczek Jak tylko coś zostaje wykopane - to ja tam już stoję i zajmuję miejsce


Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi 14:33, 13 lip 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
Pozdrawiam z centrum ogrodniczego

Dwa ogrody 14:23, 13 lip 2019


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12512
Do góry
paniprzyroda napisał(a)


Ta biała jeżówka cudowna. Pamiętasz może odmianę czy to siewka?
Ogród pod akacjami 14:12, 13 lip 2019


Dołączył: 11 lut 2018
Posty: 233
Do góry
Cześć.

Mimo suszy dziewanny trzymają się dobrze.



Pozdrawiam.
Maria J.
LeŚnicZaNka 13:33, 13 lip 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Do góry
Działka prawie w Borach Tucholskich 13:28, 13 lip 2019


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
Ania u mnie jak zwykle minimax (słuchałem tej audycji w trójce od zawsze) minimum pisma i max foto czyli w masie zawsze coś można wypatrzeć pozdrawiam













Miejski ogród w wersji mini 13:12, 13 lip 2019


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Do góry
Miałam ochotę na hakone. Niestety u nas tylko żółte znalazłam. Ponieważ FC już z lekka straszyły to zaszła nagła potrzeba aby je wymienić. Zakupiłam carex montana. Ciekawe jak się sprawdzi ?


Rabata w przebudowie. Zostało jeszcze 16 szt do posadzenia.
Ogród Cioci cz. 3 12:58, 13 lip 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14372
Do góry
Toś ty lipcowa Małgośka ? Ja październikowa jestem

Spełnienia marzeń i zdrowia przede wszystkim życzę oraz nieustająco nadal tyle uśmiechu i sympatii które rozsiewacz wokół siebie Gosiu
Dołączam buziaki i lilie afrykańskie czyli Agaoanty maderyjskie
po
Blaski i cienie nowego życia 12:52, 13 lip 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
A cała rewolucja dotyczy małego skrawka przy wejściu zaczęło się od tego że postawiłam w rogu budynku starą drabinę na sadzonki, których mam dużo i planuję jeszcze dużo zrobić. Oczywiście to tylko tymczasowa sceneria, która mnie natchnęła do myślenia o zmianach ma małym skrawku 4m x 1m.



Zaplanowałam obok tymczasowej drabiny hortensję dębolistną, bardziej na środku miłorzęba na pniu w kulkę rosnącego i za Vanilką cisa kolumnowego. I po pierwszej przymiarce miłorzęba doszłam do wniosku że lepszy będzie chyba zwykły miłorząb cięty wąsko i poprowadzony w kolumnę???

Takie przymiarki. Korona kulkowanego miłorzębu podrośnie na 1m w górę a zwykły mógłby iść wyżej bo ściana jest pusta. Z fotki też widać że pójdą do jednego dołka dwie hortensje dębolistne bo muszą zapełnić trochę przestrzeni.
Po prawej i lewej stronie miłorzęba mają być tuje Aurea Nana. Najniższe piętro to bodziszek,który tam już rośnie oraz ewentualnie byliny do cienia.




Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie 12:47, 13 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Do góry
Truskawka wygląda jak polska
Blaski i cienie nowego życia 12:38, 13 lip 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Oczywiście zrobiłam sobie przymiarki roślin bo chciałam sprawdzić jak plany mają się do rzeczywistości

Pierwszy grujecznik, będzie miał skarpetki hostowe. To tylko miejscowa rewolucja


z drugiej strony rabaty też chciałam coś na pniu: bordowego albo szczepiony lilak Palibin - dylemat polega na tym że to miejsce jest okresowo zalewane i dobór drzewka szczepionego musi być przemyślany. Skarpetki będą ciemiernikowe. I tutaj trochę więcej zmian bo muszę zamienić różowe róże na czerwone z innego miejsca i najprawdopodobniej wykopać jednego bukszpana. Czy dam radę to ogarnąć do jesieni... Nie jestem pewna. Rozchodniki wylatują bo dla nich za mokro a będą ciemierniki.

Kolorowy ogród do kapitalnego remontu 12:35, 13 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
Ciągle mam w pamięci twój piękny ogród.
Wszystkie zdjęcia pokazałam Slawkowi też mi się podobalo .
Wszystkiego najlepszego z okazji imienin.
Ogród Cioci cz. 3 12:29, 13 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
Małgosiu wszystkiego najlepszego z okazji imienin
Ogród w remoncie 12:26, 13 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
Margerytka40 napisał(a)

Hmm ależ piękne widoczki
Blaski i cienie nowego życia 12:26, 13 lip 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Zapowiadam u mnie niespodziewanie kolejną rewolucję ogrodową

Dwie noce nie spałam i wymyśliłam dalszy plan zmian przy wejściu do domu. Moja lista zakupów była krótka i konkretna. Nie spodziewałam się że w szkółce dostanę prawie wszystko to co chcę i tym samym spełnię część swoich marzeń ogrodniczych i będę mogła roślinami ulepszyć dramatyczną część niedokończonej budowy. Marzenia były proste, a może ktoś powie że wyszukane... Marzył mi się miłorząb i grujecznik i to sobie zakupiłam...w marzeniach pozostały buki, ale to trudny temat na moje ciężkie podłoże więc odkłożyłam na bok


To tyle z emocji planowania i oczywiście z zakupów drzewka oparte o magnolię bo zapowiadają burze ale odnajdziecie po listkach


W ogródku emerytki 12:24, 13 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
gogo napisał(a)
Zaczął kwitnąć biały dzwonek nn

Trochę na przekór, zamiast o tej porze dać zdjęcie zachodu słońca, wstawiam dzisiejszy wschód

Pięknie.
A co kotkowi się stało ??
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies