Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Gardenarium 19:21, 12 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Co oznacza stwierdzenie 6 szt sadzonych po 3 ?? To 6 czy 3, o co chodzi?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
shrekowa98 17:51, 14 kwi 2019

Dołączył: 14 kwi 2019
Posty: 2
Witam mam problem (moze sie to wyda dziwne) ale mam za duze podworko. nie mam najmniejszego pomyslu jak by go przeksztalcic by bylo ladnie funkcjonalnie a co najwazniejsze zeby nie bylo tyle koszenia . jesli byl by ktos w stanie jakos pomoc to byla bym wdzieczna. pozdrawiam
zdjecie ponizej
shrekowa98 17:52, 14 kwi 2019

Dołączył: 14 kwi 2019
Posty: 2
Daria 20:32, 29 kwi 2019

Dołączył: 24 mar 2012
Posty: 50
Gardenarium napisał(a)
Co oznacza stwierdzenie 6 szt sadzonych po 3 ?? To 6 czy 3, o co chodzi?


łącznie na rabacie przed domem będzie 6 szt: nasadzenia - 3 sztuki w odległości 2,5 od siebie następnie 5 m rabaty w trawach i kolejne 3 szt dębów - w linii prostej oczywiście
agnex 10:49, 05 cze 2019

Dołączył: 28 kwi 2019
Posty: 5
Witam!
Mam pytanko do Pani Danusi. Bardzo proszę o poradę co mogę posadzić na rabacie 70cm szerokości i ok.50m długości? Jest to wąski pas miedzy płotem sąsiada a wjazdem na południowej stronie gdzie słonce jest cały dzień. Studiuje zdjęcia na forum i znalazłam takie nasadzenia; róże, rozplenice, lawenda i jakieś formy pienne np tuja lub trzmielina. Myślałam jeszcze o hortensji bobo. A może całość obsadzić tawułą japońską? Nie chce żeby było nudno ale też zależy mi na tym żeby ta rabata miała jakąś harmonijną całość.
Będę wdzięczna za każda podpowiedź i wszelka krytykę.
pozdrawiam
AnnaCz 22:03, 14 cze 2019

Dołączył: 19 kwi 2019
Posty: 1
Witam Wszystkich,

Chciałam się poradzić w kwestii przygotowania podłoża pod przyszły ogród. Obecnie na działce mamy mnóstwo korzeni po drzewkach liściastych (samosiejkach), jest też dużo puszczających nowe pędy jeżyn leśnych. Chciałam zapytać od czego powinniśmy zacząć przygotowywanie terenu pod ogród? Ze względu na glebę (glina) i wielkość działki (18 ar) planujemy użycie sprzętu mechanicznego. Chcemy uniknąć stosowanie randapa i tym podobnych środków. Nasz pomysł to zaooranie terenu i użycie glebogobryzrki traktorowej. Proszę o wskazówki czy to dobry pomysł, czy może powinniśmy zacząć od czegoś innego?
iza1981 16:54, 08 lip 2019

Dołączył: 08 lip 2019
Posty: 1
Witam wczoraj zupełnie przez przypadek znalazłam forum i przejrzałam ile byłam w stanie macie cuuudowne ogrody i piękne pomysły, dlatego licze baardzo, że forum nadal działa i uzyskam małą podpowiedź.
Chciałabym stworzyć rabate jeżówkową (długość ok. 5 metrów,szerokośc ok 2-3 metry. Jeżówki Alba, plus jakieś ładne trawy podobnego wzrostu, kupiłam też miskanty "Gracillimus" z myślą, by tworzyły tło (w tym momencie tłem jest brzydka ściana budynku sąsiada, którą musze/chcialabym zakryć). Czy ten miskant bedzie dobrym tłem dla jeżówek?? jakies wysokości jest normalnie o tej porze roku? Może zaproponujecie coś innego (ok. 1,5-2 metry wys) jako tło dla jeżówek?? Jakie inne trawy szczególnie polecacie do kompozycji z jeżówkami?
czekam (nie)cierpliwie na odpowiedź
Joanna_K 12:13, 12 lip 2019

Dołączył: 11 lip 2019
Posty: 4
Witam: nie chcę dublować wątkw/pytań ,ale może tu znajdę kogoś kto się wypowie?
zajrzyjcie prosze do tego wątku
https://www.ogrodowisko.pl/watek/9973-poziomy-w-ogrodzie-prosze-o-porade
aga83 14:47, 13 lip 2019

Dołączył: 30 kwi 2019
Posty: 4

Witam serdecznie, bardzo prosze o pomoc, nie mam pomyslu jak zagospodarowac te schody. Zastanawiam sie moze nad jakimis donicami z iglakami hmmm Tak żeby zrobilo sie jakos przytulniej. Bardzo licze na jakies porady
AniaZu 14:34, 19 lip 2019

Dołączył: 19 lip 2019
Posty: 1
Nie mogę napatrzeć się na te piękne zdjęcia. U nas w ogrodzie to mama jest kwiatową królową i ekspertem od uprawy wszystkiego. Ja zajmuje się raczej zapleczem technicznym ostatnio zdecydowaliśmy się na zakup porządnych mebli ogrodowych. Zbawienny okazał się internet. Pozostało jeszcze zadaszyć taras i będzie gdzie wypoczywać. Chociaż samo patrzenie na te kwiaty to już niesamowity relaks.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies