Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie

KasiaLangier 10:17, 13 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Na Wyspie w Casa Gaudi zakwitła plumeria

Plumeria to kwiat zakochanych, uważana za jedną z najpiękniejszych roślin świata. Nic dziwnego – w czasie kwitnienia wygląda uroczo, a do tego jak pachnie!

Na Hawajach z kwiatów plumerii robi się girlandy nazywane lei, które są symbolem miłości, przyjaźni, szacunku, czyli aloha
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 10:25, 13 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Kwitnie też róża


i bananowiec " figa ma już owoce
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 12:47, 13 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Truskawka wygląda jak polska
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 18:43, 13 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Tymczasem w Casa Verde ..Krysia była u fryzjera i ..odpoczywamy
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 19:05, 13 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Fuksja zaczyna być obsypana kwiatami, powojnik mimo cienia pod sosną zakwitł
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 19:14, 13 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Żurawka Big Peach "przytulona" do rozplenicy i nowa jeżówka do towarzystwa
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 22:02, 15 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Dużo czytam, obserwuję i rozmyślam, co zrobić, żeby ogarnąć całościowo ogród. Póki co spełnia swoje funkcje, bo czuję się tu jak w niebie, ale… przede mną wyzwanie uporządkowania całości i nadanie spójności. Dotychczas skupiałam się na podstawach, czyli ratowaniu roślin, wydzieraniu szmat, odkopywaniu spod ton białego żwiru, ciągłym polepszaniu gleby. Przyznam też, że chciałam szybko zatrzeć ślady po poprzednim właścicielu i zmienić styl ogrodu, żeby poczuć się jak u siebie Sadziłam eksperymentalnie rośliny, żeby wiedzieć , czy się zadomowią. Poskutkowało to niezłym zamieszaniem na rabatach i czuję, że zbliża się czas, żeby podjąć decyzje. Chciałbym uzyskać efekt dobrze zagospodarowanej przestrzeni. Kiedyś działałam intuicyjnie, ale..im więcej wiem, tym bardziej wydaje mi się to skomplikowane
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
anna_g 00:56, 16 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Kasiu, przejrzałam cały Twój wątek. Pochodziłam po Twoim ogrodzie. Bardzo fajnie się czułam w nim tak spacerując. Bardzo mi się u Ciebie podoba, więc jeszcze nie raz tutaj pospaceruję jeśli pozwolisz.
Masz bardzo ładny dom, kociaki po prostu wymiatają są przecudne.
Poczytałam o Wyspach i oglądnęłam fotki. Masz uroczą córkę, widać, że ją cieszy urządzanie tego ogrodu.
Dodatki ogrodowe też przykuwały moją uwagę - rdzą malowane, ławeczka, stoliczek (też nie usuwałabym "falbanki") i Twoje kompozycje doniczkowe. Fajnie jest u Ciebie, wiesz? Lubię leśne klimaty.
Pozdrawiam serdecznie, zaznaczam wątek i będę zaglądać
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
KasiaLangier 10:43, 16 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Aniu, bardzo się cieszę z Twoich odwiedzin tyle miłych słów z samego rana Czuję się podbudowana do dalszego działania Dziękuję i zapraszam
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
AnnaMS 12:28, 16 lip 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Witaj Kasiu szkoda że do naszych ogrodów nie można zaprosić Strelicji i Monstery tak na stałe (można w doniczkach postawić ale to już nie to samo ... )
Masz cudowne ostróżki szczególnie te białe z czarnym środkiem, polowałam na nią ale widziałam tylko całe białe, hortensje piękne ciekawa jestem tej niebieskiej, ona kwiaty ma na zeszłorocznych pędach czy tegorocznych ? bo są takie i takie a różnicy w nich bardzo nie widać
Rdzewiaczki piękne, Krysia cudo a ta nowa jeżówka to jakaś taka napakowana, silna i zwarta
Oj w takim ogrodzie można siedzieć całymi dniami i obserwować przyrodę ... pięknie
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies