Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Małymi krokami-Ogród Wioli 22:56, 11 lip 2019


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Do góry
Wiolka5_7 napisał(a)
I tutaj z dereniem,jeżówką ,liatrą,kulami z bukszpanu i hakone i tyle


Wiolu witaj po prostu bajka
Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój 22:52, 11 lip 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1704
Do góry
Jola_M napisał(a)
przydarzyła mi się zupełnie niespodziewana rabatka - mąż wkopywał kabel od pompy studni przy mniejszym tarasie i zostawił pobojowisko, które postanowiłam czym prędzej przejąć. Nawet nie protestował, bo nie chciało mu się sprzątać Narazie posadziłam lawendę i pomiędzy nią wysiałam stipę (stipa przyda się na przyszłoroczną preriową, a lawenda jak urośnie to pewnie za dwa sezony będzie tworzyć zwartą linię)


Jolu lenistwo Twojego męża przerodziło się w piękne zawendowisko

Uwielbiam lawendę ale wkurza mnie jej wygląd po cięciu zostaje tylko czekać aż odbije
Nowoczesny ogród ze skarpami 22:51, 11 lip 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 538
Do góry
Dziś były przymiarki rozplenic hameln na skarpie przy grabach..

Dokupiliśmy też 3 graby, które w szkółce oddalonej 100 km wręcz na nas czekały
I dziś powstała też nowa rabata - grackowa.. jutro przygotowujemy na niej glebę


Zastanawiam się też już nad skarpą wjazdową.. kamienie już sobie leżą, ale nie wiem czy tego płaskiego nie przyniosę gdzie indziej bo zbytnio się tu nie wyróżnia

Na tą skarpę myślałam o rozplenicach little bunny (lub hakone), o bylinach oczywiście białych, carexach które zakupiłam jako ID A nie są ID i o czymś zimozielonym może tuje danica?



I kamień z bliska. Jest podobny kolorystycznie do kamieni w gabionach





Do raju daleko - u Ewy 22:50, 11 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Do góry
Ewa777 napisał(a)






Ewuś, bardzo mi się podoba ten zakątek.
I ożankę cudną masz.
A moja hortka ogrodowa wyjątkowo w tym roku ma więcej niż kilka kwiatów co jej się raczej nie zdarzało.
Mój 4 arowy azyl... 22:46, 11 lip 2019


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Do góry
Krossa Regal przypieczona


The Fairy przekwitają błyskawicznie


Anabelle pewnie dlatego, że Strong jeszcze się trzyma
Wizytówka - moja działeczka, moje marzenie, moje pierwsze na niej kroki 22:45, 11 lip 2019


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Do góry
Dobry wieczór z dębowego lasu





















Do miłego zobaczenia
Moje małe wielkie marzenie 22:42, 11 lip 2019


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3931
Do góry



Dobrej nocki wszystkim
Do raju daleko - u Ewy 22:37, 11 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 20295
Do góry
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Pięknie ,bujnie i kolorowo Moje ogrodówki w tym roku też zakwitną kilkoma kwiatkami


Widziałam Twoje niebieskie - już kwitną. Moje dopiero zaczynają.

Widok na rabatę bylinowo-różaną. W ubiegłym roku dodałam tu 2 hortensje bukietowe. Słabo je widać.

Moje małe wielkie marzenie 22:34, 11 lip 2019


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3931
Do góry


Moje małe wielkie marzenie 22:31, 11 lip 2019


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3931
Do góry

Moje małe wielkie marzenie 22:23, 11 lip 2019


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3931
Do góry
Parę migawek z ogrodu

Nowe nabytki Blackberry Truffle



Eccentric
Miłkowo - sezon 2016-2022 22:07, 11 lip 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Irenko altana się tak wpasowała jakby zawsze tam była.Bujnie u Ciebie popadało coś? U mnie dzisiaj trochę podlało

Gosiu, tak, teraz tak zwiewnie, tamta mnie dobijała
Tylko godzinkę pokapało i koniec. Nadal susza.

Na resztę postów odpowiem jutro, jestem padnięta, dopiero wróciłam, prysznic i lulu, bo wcześnie wstaję.
To tu- to tam- łopatkę mam ! 22:02, 11 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Mam w seslerii jesiennej główkowate. Wyglądają super w tej jasnej szablastej trawie.


Wciąż szukam dla tej jesiennej seslerii miejsca w ogrodzie. Jeśli kolejne lato bądzie równie bezdeszczowe, to pewnie wykorzystam ją na rabacie podokiennej od południa. Tradycyjne byliny tam omdlewają. Testuję teraz gaurę.



W cieniu - zacieniona 21:59, 11 lip 2019


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Do góry
bogumila napisał(a)


... Sweet Babylon Eyes.

Ależ ona ładna!
Hosty na Zacienionej mają świetne warunki, hortensje też!
Kłopoty - problemy z trawnikiem 21:58, 11 lip 2019

Dołączył: 11 lip 2019
Posty: 3
Do góry
Witam szanownych forumowiczów

Mam nadzieję że poratujecie mnie swoim doświadczeniem z trawnikiem. Mimo moich starań mój trawnik wygląda średnio, dlatego chciałabym spytać co jeszcze mogę zrobić żeby polepszyć jego stan. Trawnik nawożony od maja co 4-5 tyg nawozem Yara mila complex i raz flirovitem. Siewnik ręczny gardeny taki na korbkę.

Zamontowane automatyczne nawadnianie ,5 sekcji, które włączały się o 3:00 po 20 min każda sekcja. Wiosną zrobiona była wertykulacja. Trawę kosiłem raz w tygodniu na wysokość 4-5cm (stara kosiarka spalinowa, ciężko określić dokładną długość) . Ostrze od kosiarki naostrzone .

Po ostatnich upałach zwiększyłem częstotliwość nawadniania do 2 włączeń w ciągu nocy o 24:00 i o 5:00 co dziennie . Mimo to trawa posiada żółte place. Proszę spójrzcie na zdjęcia i podzielcie się jakimiś radami. Nie wiem co mam dalej robić czy ponowna wertykulacja czy jakaś saletra , wapno .... nie wiem. W ogóle wydaje mi się ,że nie jest gęsta tylko jakaś taka przerzedzona.Trawa jaka została wysiana to Kalnas Wimbledon.



Dzięki za wszelką pomoc . Pozdrawiam.
To tu- to tam- łopatkę mam ! 21:58, 11 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Christa ładnie się rozbudowała.





Wrzosy jakby pączkują, czy co...




To tu- to tam- łopatkę mam ! 21:54, 11 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Dzisiaj miałam niemoc ogrodową. Zmobilizowałam się do robót dopiero bardzo późnym popołudniem. Regenerowałam się przy karczowaniu korzeni po żywopłocie. Jedną część uporządkowałam w całości (krótszą). Na tej dłuższej zostały mi dwa dość spore egzemplarze. Chyba kilof będzie potrzebny...

Deszczu dalej nie ma. Mikołajek się cieszy.







Krwiściąg muszę trochę odsunąć od róży, bo z lekka mu zaburzyła pion.





W przyszłym roku koniecznie muszę podwiązać rajtkami annabellki. Czerwcowy deszcz je zdeformował i już nie chcą wrócić do pionu.

Za drzwiami do ogrodu... 21:48, 11 lip 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
anabuko1 napisał(a)

Fajnie wam. Super wszystkie dziewczyny.
Szkoda, że mi tak to się ułożyło, ze nie mogłam z wami być .
Dopiero przed 19 byłam wola. A to już za późno było. Aj szkoda
Świetne to zdjęcie z wami za drzwiami ogrodu

Oj wesoło było Aniu Szkoda ,że nie dołączyłaś do nas
Blaski i cienie nowego życia 21:47, 11 lip 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
paniprzyroda napisał(a)
Chyba się spóźniłam, bo widzę, że cynia już siedzi w nowym miejscu Przepikowałabym wszystkie.


Nie spóźniłaś się 2 cynie wzeszły w tym miejscu. A łany cynii mam po przeciwnej stronie i na tą chcę pikować. Dzięki za podpowiedź, w sobotę po deszczu to zrobię.

Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi 21:47, 11 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89774
Do góry
Basilikum napisał(a)
bylam dzis na cmentarzu odchwascic na grobie i jak wyrzucalam moje chwasty do kompostownika cmentarnego znalazlam tam taka hortensje


nie mam pojecia jak sie nazywa ale jest w bardzo dobrym stanie. Musze jej teraz znalezc miejsce w ogrodzie ale nie wiem gdzie

moze tu



tu jest dlugo cien, i moze by inne hortki, ktore i tak planowalam przesadzic tu dostadzc a przed hortki hosty?

Ty masz hortke z cmentarza, ja z kościoła z Grobu Pańskiego
Ale ten drugi obrazek drżenie serca u mnie wywołuje, super wyszło, będzie tego drewna po bokach więcej czy już koniec?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies