Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mokradło... i mój ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mokradło... i mój ogród

Anda 17:01, 11 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33361
Na mszyce lepiej pryskać płynem do mycia naczyń z wodą. Zapychają im się wtedy aparaty oddechowe. Innym owadom też niestety, więc czy to ekologiczne jest, to nie wiem
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
MalgosiaW 21:22, 11 cze 2019


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Urszulla napisał(a)


Bardzo ładnie masz. Podziwiam za pracę przy tylu różach. A kwitną pięknie, każda ma swoje kaprysy u każdego inaczej kiedy przesadzasz róże- jesienią czy wiosną. Jedną przesadziłam wiosną i odchorowuje to bardzo.


Dziękuję. Ale cały czas przerabiam. Sporo błędów popełniłam, a teraz szkoda niektórych roślin i rosną Ale piękne jest to, że w naszych ogrodach ciagle możemy coś dodać

Raz przesadziłam różę w lipcu, ale tego nie przeżyła. Postąpiłam wbrew logice, ale ja w gorącej wodzie kąpana Zdarza mi się przesadzać wiosną, ale każdemu radzę jesienią. Nie przemarznie, wystarczy kopczyk zrobić, ja jeszcze stroiszem przysłaniam. Róża ma dłuższy czas na przyjęcie się, ukorzenienie. Z ostatnich przesadzanych róż Nahema miała za mokro, jeszcze tak padało. W innym miejscu ruszyła. A Crown Princess Margarete okazało się że ma ułamany jedyny pęd, moje szkraby kochane Teraz róża odbija, aby nie dzikusek. Jeszcze strat nie ma.

Ale do jesieni muszę pomyśleć gdzie dać dwie pnące róże. Nahemę i VIOLETTE PARFUMEE. Nie mam już szans na pergolę, M mówi dość. A gratisy z Rozarii trochę namieszały
MalgosiaW 21:27, 11 cze 2019


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Anda napisał(a)
Na mszyce lepiej pryskać płynem do mycia naczyń z wodą. Zapychają im się wtedy aparaty oddechowe. Innym owadom też niestety, więc czy to ekologiczne jest, to nie wiem


Dziękuję. Właśnie chciałam tak bardziej eko. O ile róże sobie radzą, to brzoza jest w fatalnym stanie. Ale to wina mrówek. Muszę je pogonić. Szkoda mi to jedyna brzózka w moim ogrodzie. Nie mogę więcej, bo pociecha jedna ma alergię.
MalgosiaW 20:13, 12 cze 2019


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Róże pięknie się rozwijają. Niestety upał robi swoje. Dobrze że burza była i troszkę podlała.

MalgosiaW 20:14, 12 cze 2019


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Crown princess Margarete lub dzikusek. Nie wiem?
MalgosiaW 20:22, 12 cze 2019


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650

MalgosiaW 20:27, 12 cze 2019


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
MalgosiaW 20:31, 12 cze 2019


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Gosialuk 21:03, 12 cze 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Łał Gosia różany szał u ciebie. Napisz, która z twoich pnących lub parkowych najmocniej pachnie. Moje 2 pnące nn nie pachną, a zamarzyła mi się taka mocno pachnąca.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Zakrecona 21:31, 12 cze 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Piękne Gosiu Wzdycham

Prawie mnie zjadły komary dzisiaj
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies