Ogród z czereśnią
21:15, 09 lip 2019
Zana, ja też lubię takie klimaty, które i Ty masz w swoim ogrodzie i to dużo więcej niż ja
Tak, to narecznica czerwonozawijkowa i ja ją bardzo lubię. Ona przez całą nawet najbardziej mroźną zimę ma liście. Zielone. Dopiero wiosną zaczynają schnąć jak wypuszcza nowe pastorały - później niż inne paprocie. Najpierw są takie fajne pomarańczowe. Fajnie się rozrasta ale nie jest ekspansywna.
Dereń rzeczywiście poszalał. W tym roku przyrósł ok. 50 cm. W zeszłym roku też niemało ale miał nieciekawe liście - dopiero później gdzieś wyczytałam, że on nie lubi być przesuszany zwłaszcza jak jest młody. I w tym roku podlewałam go rzetelniej a poza tym maj był deszczowy. I jest zdecydowanie ładniejszy. Chciałabym tylko żeby zakwitł.

