Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogród z czereśnią 21:15, 09 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Do góry
Zana napisał(a)


Zacytuję bo bardzo mi się podoba to zestawienie pomarańczowej paproci z zielenią i niebieskością. Czy to narecznica czerwonozawijkowa?
Cała rabata mi się podoba. Wiadomo, takie klimaty są mi bliskie.

Zaskoczona jestem przyrostem derenia, myślałam że one duużo wolniej rosną.


Zana, ja też lubię takie klimaty, które i Ty masz w swoim ogrodzie i to dużo więcej niż ja Dziękuję i cieszę się że się podoba.
Tak, to narecznica czerwonozawijkowa i ja ją bardzo lubię. Ona przez całą nawet najbardziej mroźną zimę ma liście. Zielone. Dopiero wiosną zaczynają schnąć jak wypuszcza nowe pastorały - później niż inne paprocie. Najpierw są takie fajne pomarańczowe. Fajnie się rozrasta ale nie jest ekspansywna.

Dereń rzeczywiście poszalał. W tym roku przyrósł ok. 50 cm. W zeszłym roku też niemało ale miał nieciekawe liście - dopiero później gdzieś wyczytałam, że on nie lubi być przesuszany zwłaszcza jak jest młody. I w tym roku podlewałam go rzetelniej a poza tym maj był deszczowy. I jest zdecydowanie ładniejszy. Chciałabym tylko żeby zakwitł.
Kochanowy ogród 21:14, 09 lip 2019


Dołączył: 19 wrz 2013
Posty: 469
Do góry

Wreszcie wysypane kamyki na placyku przy ławce

Oswajanie ogrodowe, czyli work in progress 21:12, 09 lip 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12539
Do góry
Poppy napisał(a)
Paul Bocuse




Cudna, no po prostu cuuuudna

I Dolce Vita mnie kusi, a jak jeszcze piszesz, że nie rośnie wysoka (rozumiem, że nie wypuszcza baciorów). Kiedyś gdzieś czytałam, że ona obficie kwitnie, może dałaby u mnie radę, och....
Oswajanie ogrodowe, czyli work in progress 21:10, 09 lip 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12539
Do góry
Poppy napisał(a)
Minerwa, rozjasniona upalem, w tle rhapsody


Nautica


Gorny kwiat to Novalis, 2 dolne do Nautica. W fasie rozkwitu sa b podobne, paki maja zupelnie rozne.





Zacytuję z Minervą, bo wyprodukowała Ci prześliczny bukiet.
Nie powinnam tu przychodzić, bo już się nieco podleczyłam z różankowej choroby a jak na Twoje popatrzyłam, to znowu mi serducho piknęło.
Zapytam o Nauticę i Novalis. Kolor mają w zasadzie chyba identyczny. Czy Nautica nadawałaby się do półcienia? Jak wysoka rośnie, niżej od Novalis? Widziałam u April jakie baty potrafi wypuścić Novalis przy drugim kwitnieniu i trochę mnie to przeraziło (tak ok. 170cm!). Moje Novalisy niestety już chyba padły, nic a nic w tym roku nie mają zamiaru kwitnąć. Uwielbiam ten kolor i może podjęłabym jeszcze jedną próbę. Posadziłabym na powstającej rabacie (tzw. "dół"), ale tam od rana do południa cień (nie półcień, ale prawdziwy cień). Potem trochę bezpośredniego słońca (tak ze dwie godziny) a potem już tak na przemian, trochę słońca, trochę cienia. Rozsądek mi mówi, żeby sobie wybić z głowy róże na to miejsce. Rozsądek rozsądkiem, ale chciejsto jest....
Przerabianie ogródka pod swój gust 21:08, 09 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Do góry
A moj olejek sie skonczyl. A mam jeszcze co nieco do impregnacji

Maz mi dzisiaj przywiozl Wiedzial ze szukam dla elfa kwiatka do wachania



Te trawe tez uwielbiam- nie rozlazi sie za bardzo i przebarwia jesienia na rdzawy kolor.Panicum virgatum 'Rotstrahlbusch'




Moje miskanty w tym roku marne po dzieleniu wiosna. Nie osiagnely nawet polowy swojej normalnej wysokosci




Agastache niedlugo zacznie kwitnac.


Nowocześnie z różAnką :D 21:07, 09 lip 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13459
Do góry
Agi2006 napisał(a)
Ja nie mam robali a trawnik żółty. Ble. Cudowne masz te róże. Nie wiem czemu ja się przed nimi jeszcze wzbraniam. Czekam na fotki po posadzeniu ss.
Aga róże trzeba naprawde przemyśleć, ja na tą chwilę polecilabym pomponella.
Ss posadzona
Kolorowy ogród do kapitalnego remontu 21:07, 09 lip 2019


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Do góry
Gosiu i ja dołączam z podziękowaniami dla Ciebie i Jurka za wspaniałą organizację, oraz wszystkim za przemiłe towarzystwo - no i troszkę zdjęć ode mnie.




Migawki z ogródka 21:04, 09 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 21532
Do góry
tulucy napisał(a)
A najpierw trzeba było ogarnąć to


Orzechówka?
Migawki z ogródka 21:02, 09 lip 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 13823
Do góry
A najpierw trzeba było ogarnąć to
Kochanowy ogród 20:58, 09 lip 2019


Dołączył: 19 wrz 2013
Posty: 469
Do góry




Przerabianie ogródka pod swój gust 20:57, 09 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Do góry





Przerabianie ogródka pod swój gust 20:57, 09 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
KasiaBawaria napisał(a)
Tak apropo debow





0glądam w szkółce i wzdycham ale ceny zaporowe


kupiłam olej do rdzy
Oswajanie ogrodowe, czyli work in progress 20:55, 09 lip 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12539
Do góry
Poppy napisał(a)
Przedogrodkowy busz, przed przycieciem tego i owego




O ja Cię nie mogę, ale tu się pięknie wszystko porozrastało. Robi wrażenie. Bardzo mi się podoba czyściec w tej kompozycji, ale ja jakaś zafiksowana na jego punkcie jestem.
A teraz wracam nadrabiać róże, chociaż nie powinnam bo muszę się raczej z nich wyleczyć.
Nowoczesny ogród ze skarpami 20:53, 09 lip 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
amatorodniczka napisał(a)
Dziewczyny a co myślicie, o tym żebym np. nie obsadzała całej skarpy w jednym gatunku tylko np. zastosować jakieś max 4 gatunki na tej łagodnej skarpie?

Przykładowo u samej góry Gracillimusy w szpalerze (na skarpie lub na płaskiej rabacie pomiędzy grabami) lub zamiast gracków Molinie, a w niższych partiach rozplenice Little Bunny i tą zieleń przełamać bylinową bielą ? Np. Liatra kłosowa biała albo rozchodnik biały ewentualnie przetacznik ?

Albo zrezygnować na skarpie z wysokich traw i dać same rozplenice ... ?

Wtedy mamy 3 gatunki, ewentualnie dodać jakąś trawę niską ?

Jeśli chodzi o przełamanie zieleni myślałam też o fiolecie, podoba mi się u innych ale niebardzo jestem przekonana, bardziej widziałabym biel

Tak wyglądałoby z grackami:







Wizka mi się podoba, tylko nie jestem pewna tych little bunny. Czy one okej są razem.
Polinki podpytaj.
Moja ostoja 20:51, 09 lip 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2768
Do góry
Powojniki - bez szału.
Najładniej kwitnie Krakowiak i Polish Spirit


Moja ostoja 20:47, 09 lip 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2768
Do góry
Teraz trochę szaleją jeżówki:

Przerabianie ogródka pod swój gust 20:47, 09 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Do góry







Nowoczesny ogród ze skarpami 20:46, 09 lip 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 538
Do góry
Opcja z moliniami gdzieniegdzie + rozplenice + tutaj akurat Odętka wirginijska "Alba" - widziałam w ogrodzie pokazowym połączenie rozplenic z tą byliną i ładnie też się prezentowało, rośnie 60 cm wysoka max 120 .. (może być przetacznik albo liatra kłosowa)

Wtedy stworzą się nam prześwity i rabata będzie bardziej otwarta





a tu wspomniana odętka

Moja ostoja 20:44, 09 lip 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2768
Do góry
anna_g napisał(a)
Wpadam Elu z rewizytą. Poczytałam o ogrodowych nieszczęściach. A ten karczownik to tak całkiem miło wygląda...
Szkoda katalpy ale mam nadzieję, że się zabierze - faktycznie w ten dzień u nas też okropnie wiało... i też sie bałam gradu, ale w sumie to nawet za bardzo nie padało.
Róże masz może tylko dwie ale obie piękne są.
I bardzo fajne przetaczniki - takiego różowego to chyba jeszcze nie widziałam.
Pozdrawiam


Dzięki, Aniu, za wizytę wpadaj częściej. Szkopuł w tym, że ja się ostatnio zaniedbałam. Rzadko wchodzę na swój wątek.
A teraz pokażę Ci swoje hosty, bo też je lubię

Moja ostoja 20:38, 09 lip 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2768
Do góry
Urszulla napisał(a)


No coś niesamowitego. Ciekawe co zrobią.

U mnie standardowo nornice grasują ale tym się nie przejmuję. Gdyby mi tak zjadało rośliny też bym miała dość ogrodu.


Długo czekałam na gościa, który obiecał się rozprawić z karczownikiem.
Wczoraj się zjawił, przeprowadził fumigację (z wątpliwym profesjonalizmem ), zainkasował „odpowiednią” kwotę i kazał czekać... Więc czekam...
Temperaturowo ulżyło, wczoraj i dzisiaj byłam sama, więc trochę popracowałam w ogrodzie. Sucho, jak diabli.
Czekam na deszcz, którego i Tobie życzę.
Pozdrówka

Bardzo poda się mi ten przetacznik, dlatego często go fotografuję
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies