Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z czereśnią

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z czereśnią

Urszulla 19:58, 09 lip 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
A do dereni pasują hortensje bukietowe, może ode mnie jakiś ukorzeniony patyczek weźmiesz? jak znajdziecsię taki bo w tym roku chyba ciężko z ich ukorzenianiem.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Adela 20:54, 09 lip 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Bardzo podoba się mi Twój cienisty zakątek
Paproci jeszcze nie mam. W pierwszej kolejności zafunduję sobie brunerę, bo od dawna mnie kusi.
____________________
Ela - Moja ostoja
greg66 21:02, 09 lip 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4547
Witaj Aniu
No ja szybciej Twój wątek (przynajmniej z czeresnią ) przejrzałem (bo jeszcze mało stron) ale już mi sie podoba a szczególnie ciekawe paprocie (u mnie wszystkie uschły dziś żona pościnała je za jakiś czas odrosną) no i róże, które oglądam u innych bo u mnie na razie w powijakach.
Pozdrawiam słonecznie
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
anna_g 21:15, 09 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Zana napisał(a)


Zacytuję bo bardzo mi się podoba to zestawienie pomarańczowej paproci z zielenią i niebieskością. Czy to narecznica czerwonozawijkowa?
Cała rabata mi się podoba. Wiadomo, takie klimaty są mi bliskie.

Zaskoczona jestem przyrostem derenia, myślałam że one duużo wolniej rosną.


Zana, ja też lubię takie klimaty, które i Ty masz w swoim ogrodzie i to dużo więcej niż ja Dziękuję i cieszę się że się podoba.
Tak, to narecznica czerwonozawijkowa i ja ją bardzo lubię. Ona przez całą nawet najbardziej mroźną zimę ma liście. Zielone. Dopiero wiosną zaczynają schnąć jak wypuszcza nowe pastorały - później niż inne paprocie. Najpierw są takie fajne pomarańczowe. Fajnie się rozrasta ale nie jest ekspansywna.

Dereń rzeczywiście poszalał. W tym roku przyrósł ok. 50 cm. W zeszłym roku też niemało ale miał nieciekawe liście - dopiero później gdzieś wyczytałam, że on nie lubi być przesuszany zwłaszcza jak jest młody. I w tym roku podlewałam go rzetelniej a poza tym maj był deszczowy. I jest zdecydowanie ładniejszy. Chciałabym tylko żeby zakwitł.
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anna_g 21:21, 09 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Kindzia napisał(a)
Ania, jaka hostowa piękna! Próbowałam z hostami na początku, ale każdą u mnie przypalało. Szkoda było patrzeć Pojechały do Zielonej G., tam mają się dobrze

Cudna ta różowa róża, cudna!!!
A ciemiernik to ten co kwiat pokazywałaś? Czy inny jakiś? Ładny okaz.

Piwonię drzewiastą też masz tutaj?

Buziak


A dziękuję bardzo Kasiu. Wzorowana na tej mojej poprzedniej. Taka trochę nieporządna ale ja lubię trochę taki misz-masz. To północna strona domu więc tam jest słońce tylko bardzo rano i potem wieczorem więc hosty mają się dobrze. W przyszłym roku trochę to ogarnę tylko jak pomyślę o wykopywaniu host to... hahaha... tego za bardzo ruszyć już nie idzie
Tak, ciemiernik to ten co kwiat pokazywałam. W tym roku urósł bardzo, bo przez dwa ostatnie lata to miał w zasadzie 2 liście. Jednak trzeba dać trochę czasu roślinom - ogrodnictwo uczy cierpliwości

Piwonii drzewiastej póki co nie posiadam
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anna_g 21:22, 09 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Aniu śliczna ta hostowo paprociowa


Dziękuję bardzo Gosiu, cieszę się, że coś już udało mi się tu zrobić.
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anna_g 21:24, 09 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
AnnaMS napisał(a)
Hosty i paprocie bardzo ładne moje ulubione


Dziękuję Aniu, wiem, że je lubisz a ja je lubię w Twoim ogrodzie też
Tym razem trochę pachnących ziół dla Ciebie

____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anna_g 21:27, 09 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Basilikum napisał(a)
Porownania super bardzo mi sie podoba ta hostowa rabatka szkoda, ze tak malo cienia mam ale powoli zbieram hosty, kto wie czy je kiedys razem nie posadze jak sie cien zrobi (jak drzewa urosna).
Mam tez derenia nie wiem jakiego ale M go na drzewko uformowal i to moje ulubione drzewko jest, bo jesienia ma piekny kolor, zima tez przyciaga wzrok, wiosna wczesnie pieknie kwitnie a latem ma takie ladny odcien zieleni, ktora odbija sie na tle lasu.


Iza - dziękuję bardzo. Wiesz właśnie się zastanawiam czy tego derenia podciąć dołem czy zostawić taki "krzaczor". Jeszcze nie zdecydowałam, ale się waham. Jak myślisz?

Hosty i paprocie bardzo lubię i ogólnie te cieniolubne rośliny. Taki leśny klimat - dla mnie jest uspokajający

Dla Ciebie moja fasolka

____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
AnnaMS 21:29, 09 lip 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
anna_g napisał(a)


Dziękuję Aniu, wiem, że je lubisz a ja je lubię w Twoim ogrodzie też
Tym razem trochę pachnących ziół dla Ciebie


Dziękuję bardzo ziółek właśnie mi brakuje, tylko we wjeździe do garażu mam macierzankę i przy każdym potrąceniu wydziela piękny zapach
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
anna_g 21:31, 09 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Urszulla napisał(a)
A do dereni pasują hortensje bukietowe, może ode mnie jakiś ukorzeniony patyczek weźmiesz? jak znajdziecsię taki bo w tym roku chyba ciężko z ich ukorzenianiem.


Ula, co do miejsca przy dereniu - to do tego dojdę mam pomysł ale na pewno już nie na ten rok Hortensje bukietowe szt. 3 udało się ukorzenić w tym roku więc coś już będzie ale dziękuję bardzo za propozycję
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies