Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny ogród ze skarpami

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny ogród ze skarpami

Johanka77 20:53, 09 lip 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
amatorodniczka napisał(a)
Dziewczyny a co myślicie, o tym żebym np. nie obsadzała całej skarpy w jednym gatunku tylko np. zastosować jakieś max 4 gatunki na tej łagodnej skarpie?

Przykładowo u samej góry Gracillimusy w szpalerze (na skarpie lub na płaskiej rabacie pomiędzy grabami) lub zamiast gracków Molinie, a w niższych partiach rozplenice Little Bunny i tą zieleń przełamać bylinową bielą ? Np. Liatra kłosowa biała albo rozchodnik biały ewentualnie przetacznik ?

Albo zrezygnować na skarpie z wysokich traw i dać same rozplenice ... ?

Wtedy mamy 3 gatunki, ewentualnie dodać jakąś trawę niską ?

Jeśli chodzi o przełamanie zieleni myślałam też o fiolecie, podoba mi się u innych ale niebardzo jestem przekonana, bardziej widziałabym biel

Tak wyglądałoby z grackami:







Wizka mi się podoba, tylko nie jestem pewna tych little bunny. Czy one okej są razem.
Polinki podpytaj.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 20:54, 09 lip 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Fajna ta odętka.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Magda70 21:10, 09 lip 2019


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Z grackami jest fajnie.
Na odętkę uważaj....mam. Rozsiewa się to raz i aby była ładna musi mieć mokro. A na skarpie to raczej nie będzie mokro?
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
amatorodniczka 22:11, 09 lip 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Ok podpytam polinke
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
amatorodniczka 22:12, 09 lip 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Magda70 napisał(a)
Z grackami jest fajnie.
Na odętkę uważaj....mam. Rozsiewa się to raz i aby była ładna musi mieć mokro. A na skarpie to raczej nie będzie mokro?


gdzieś ją pewnie zastosuję bo spodobała mi się bardzo, a jeśli coś kwitnącego, to chciałabym właśnie na biało..

Teraz mam dylemat czy na kulkowisko przy tarasie ID (w końcu nabyłam prawdziwą) czy lepiej hakone greenhills ?
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
anna_t 22:14, 09 lip 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Weronika widziałaś ogród Ivo? Zaprojektowany praktycznie w całości na forum i bardzo spójny. Myślę że warty obejrzenia
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
amatorodniczka 22:19, 09 lip 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
anna_t napisał(a)
Weronika widziałaś ogród Ivo? Zaprojektowany praktycznie w całości na forum i bardzo spójny. Myślę że warty obejrzenia


Nie widziałam... zobaczę..

Powiem Wam tak, podoba mi się opcja sadzenia jednej rośliny na całej skarpie, czyli minimalizm, ale nasz ogród ma być trochę naturalistyczno - leśny, a trochę nowoczesny (bo taki też nam się bardzo podoba, eM uwielbia las, wysokie trawy i brzozy ) więc myślę, że będą za wielkie skoki jeśli całą skarpę obsadzę tylko jednym gatunkiem, np. trzcinnikiem.. a już na innej rabacie będzie bardziej urozmaicone..
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
amatorodniczka 22:45, 09 lip 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Jeszcze poza tematem skarpy zapytam Was kiedy mogę wysadzić/ przesadzić z gruntu bukszpany ( mam 12 sztuk w przechowalniku) i te nieszczęsne kosodrzewiny, które nie wiem gdzie "wsadzić" - bo wersja z nimi zapowiadała się ciekawie, a jednak okazała się nietrafioną..

Mam też 3 rozplenice, które muszę wysadzić, żeby "dołożyć" ziemi bo dałam za mało w donicach przy schodach frontowych :/ kiedy mogę je wyciągnąć z podłoża i ponownie zasadzić?
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
Magda70 08:39, 10 lip 2019


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Teraz nie ma upałów...przesadzaj. Tylko z dużą kępą ziemi. Nie otrzepuj korzeni.
I lej wody dużo.

____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
amatorodniczka 15:28, 10 lip 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Magda70 napisał(a)
Teraz nie ma upałów...przesadzaj. Tylko z dużą kępą ziemi. Nie otrzepuj korzeni.
I lej wody dużo.



ok z bukszpanami zaryzykuję.. mam 12 sztuk do przesadzenia

rozumiem, że rozplenice i kosodrzewiny też mogę nie poschną mi te trawy jak je teraz bedę z gruntu przesadzać?
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies