Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Do raju daleko - u Ewy 13:23, 09 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 20291
Do góry
Dominika11 napisał(a)
o jak fajnie zazdroszczę, u mnie posucha juz nawet nie wiem ile - pomijam jakieś kilka kropli co spadło i od razu wyschło


U mnie pada i to mnie bardzo cieszy, bo dobrze podlewa ogród. Przy okazji podsypałam roślinki nawozami, więc na pewno się ucieszą
Słyszałam o suszy na południu Polski i to mnie martwi. Szkoda, że nie może padać wszędzie po równo.

Doświadczalnia bylinowo-różana 13:13, 09 lip 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Anda napisał(a)
Zarośnięte kamyczki (...)


Fajne, fajne i na czasie.

Moja bajka 13:11, 09 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Do góry
Katkak napisał(a)

a zbiory cieszą ogromnie. Nawet nie przypuszczałam, że aż taką frajdę oboje z Krzysiem będziemy mieć


Fajne te pomidorki i ta jajowata rabatka też mi się podoba. Oglądnęłam zdjęcia z Sandomierza.
Ładnie u Ciebie jest Kasiu bardzo, tak kolorowo, trochę tajemniczo, gęsto.
Miło mi się spacerowało. Pozdrawiam
ps. i oczywiście gratuluję Mai
Ogródkowe perypetie:) 13:03, 09 lip 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8433
Do góry
I proszę powojnik sąsiadki ma się całkiem dobrze na mojej siatce.. czyli pomysł dobry, zarośnie..

Ogródkowe perypetie:) 13:03, 09 lip 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8433
Do góry




Ogródkowe perypetie:) 13:02, 09 lip 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8433
Do góry
Pierwszy kwiatek nowego powojnika.. ciekawe jak sobie poradzi

Ogródkowe perypetie:) 13:01, 09 lip 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8433
Do góry
Ogród Małej Mi 2017 13:00, 09 lip 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
abiko napisał(a)
Ania ile ta Twoja pink anabelle ma, że taka wielka?
Moja ma 3 sezon, a jakaś ażurowa.. źle tnę czy co?

Moja była już 3 razy przesadzana I zawsze to odcierpiała, ale jest już wiekowa, bo ma chyba 9 lat. Ostatnio Lukiemu mówiłam że pomyśleć że mnie denerwowała i nie podobała się.. a teraz zachwyca ,a jak dzięki Szyszko lex wyleciały choinki to wogle odżyła i odwdzięczyła się na maksa.
Wnerwiało mnie to pokładanie i wątłe gałązki, zaczęłam ciąć nisko. I zostawiam tylko wyżej mocne pędy. W tym roku ucięta na równo piłą z braku czasu I jest git.
Za to druga hortensja od mamy, co była ogromna, karczownik i czy inne dziadostwo zniszczyło, może po tych powodziach?? W każdym razie prawie padła na amen

Hortką która chciałam wyrzucić bo była brzydka pzez pierwsze lata to chyba White Dome. Teraz ja zarastają iglaki, za wielka do przeprowadzki, wiec trzeci rok próbuję ukorzenić.. raz sie udało to poszło w ludzi, w zeszłym roku poniosłam porażkę, a w tym sie znów chyba udało

Trzeba czasami dać czas..
White Dome


I dzieciaczki



Ogródkowe perypetie:) 13:00, 09 lip 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8433
Do góry



Moja działka na Dębowym Lesie 13:00, 09 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
Dominika11 napisał(a)
cudne fotki

Masz hortensję Vanilla Frise ???

Dziękuję.
Mam 2 krzaczki. Jedna trochę starsza. Druga była kupowana jako Silver Dolar.Ale okazała się Vanilka.
Jeszcze trochę róż kwitnie
Augusta Luisa

Emilien Guillot
Ogródkowe perypetie:) 12:58, 09 lip 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8433
Do góry

Ogródkowe perypetie:) 12:57, 09 lip 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8433
Do góry
I ogród wieczorem..




Ogródkowe perypetie:) 12:55, 09 lip 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8433
Do góry


Do raju daleko - u Ewy 12:55, 09 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Do góry
Ewa777 napisał(a)
Czas róż







Ewunia, przecudne masz te róże - a już ta zachwyciła mnie szczególnie i św. Tereska. Rewelacyjne są. Ile masz krzaczków św. Tereski posadzonych w tym swoim szpalerku? Wyglądają bosko.
Przetaczników faktycznie szkoda bo z różami są super.
Czytam, że u Ciebie pada, a u nas susza ogromna... Na dzisiaj zapowiadali jakiś deszczyk ale póki co ani kropla. A bardzo by się już przydało.
Pozdrowienia zostawiam.
Ogród Małej Mi 2017 12:53, 09 lip 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Basilikum napisał(a)
Krasnalki w furmance najlepsze a jak jeszcze ta szafa gra to rzeczywiscie ubaw po pachy.

Ja tez tepie robale szkodniki, choc az tak duzo nie mam -glownie slimaki. Jak chca zyc to niech sie gdzie indziej pasa.

Rabaty masz na bogato i jak widac mimo plag nie do zdarcia, no w kazdym badz razie tak na fotkach wygladaja.

Podeslalabym troche deszczu gdyby tak sie dalo


Iza tylko na fotkach.
Tu pawie wszytko zdechło, może odrodzą sie z korzenia.. to byliny.... o ile korzeń jeszcze dycha. I tak na 1/4 ogrodu..bo nie da się wszystkiego podlewać..
Nie, nie nie ..brzydkiego nie pokazujemy..

To nie jest brzydkie.. to pokażę, dwa razy siałem i wzeszły 3 koperki i 3 buraczki.. codziennie podlewane !!

Za to topinambur.. dwa razy malowany chwastoksami po liściach i trwa .. pomalowane liście spadają, a reszta ma się dobrze. Ich wogle nie podlewam.. zaschły astry które zagłuszył, a topinambur trwa..

Może jednak trzeba uprawiac topinambur.. nic go nie rusza, tylko nornice zimą w nim mieszkają.. super spiżarka
I jeszcze melisa jest nie do zdarcia ,w dodatku się sieje na potęgę.. dziki rumianek tak samo.. nijak nie do wytępienia.




Ogródkowe perypetie:) 12:52, 09 lip 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8433
Do góry
Anitko, nie pachnie. W ubiegłym roku tak ale w tym słabiej. Ale cóż taki rok.

Za to jeżówki mają się bardzo dobrze.





Ogród Małej Mi 2017 12:47, 09 lip 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Doranma napisał(a)


Podziwiam kolejne zestawienie - żółte trawiaste listki i głęboka zieleń igieł, takie niby nic, a zachwyca ☺

Czym ekologicznym poczęstowałaś swoje ślimaki?

Granulat na ślimaki do upraw ekologicznych COMPO BIO z fosforamen żelaza III.

Dziękuję za komplement.. chciałabym ładnie ale konsekwencji mi brakuje


Ogród Małej Mi 2017 12:45, 09 lip 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Anda napisał(a)
Muminki świetne chłopaki

Fajnie, że ekologiczna broń na ślimaki działa.


Przynajmniej nie widać ot tamtej pory ich w tym miejscu.

Poszłam zrobić ci foty brzydkiego..to co padło.. ale stwierdziłam, po co??
Zostańmy przy tym co się trzyma..
Na niebie czarne chmury, wieje, zimno .. a ja włączyłam podlewanie.. pobiegam ze zraszaczem, dziś pracuję w biurze, wiec mam jak. Znalazłam tyle kolejnych miejsc, że wszystko już albo zaschnięte ,albo leży na ziemi

A siewki przy ognisku bez podlewania, po zalaniu i innych kataklizmach rosną


W cieniu - zacieniona 12:36, 09 lip 2019


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Do góry
nadal ciągle pada...
Moja działka na Dębowym Lesie 12:36, 09 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
alis napisał(a)
Pięknieeee!
Aniu, po niedzielnej wizycie w ogrodzie Gosi, wczoraj poleciałam do szkółki i zakupiłam właśnie tę jeżówkę Eccentric i Blackberry Trufle Chyba udało mi się kupić trafione odmiany
Czym masz ją podsadzoną? Myślałam żeby jako tło dać hortensje Anabelle(jeszcze niepewne czy te akurat)i w nogi dać przywrotnika. Co myślisz?

Edit: A tę rdzawą jeżówkę gdzie kupowałaś, stacjonarnie czy może wysyłkowo? Podobają mi się takie rdzawe ozdoby ogrodowe

Hee, hee znam to .
My z Anią w ubiegłym roku jak wracaliśmy od Gosi, to do szkółki po drodze wstąpiliśmy i tez jeżówki kupiliśmy i cos tam jeszcze
Eccentric to cudna jeżówka .Będziesz z niej zadowolona. Moja rośnie blisko tez hortensji Bobo.Ale ona wcześniej zaczyna kwitnąć niż Bobo.I jeżówka już prawie przekwita a Bobo ładnie kwitnie.
Ona u mnie nie jest taka wysoka. A Annabell jest sporo .I z czasem może jeżówkę zasłonić.
Ale z przywrotnikami, to już dobry fajny pomysł .W ubiegłym roku. Koło mojej rósł przywrotnik. Ale w tym na wiosnę go wykopałam podzieliłam i dałam na inna, nową rabatę.

A Blackberry Trufle nie mam. Ale wiem jak wygląda. Tez ładna.
Ale do takich okazów jak u Gosi są. To nie wiem , czy kiedykolwiek się doczekam

Ja mam tylko kilka ozdób tych rdzawych. Kupowalam je wysyłkowo w Biżuterii ogrodowej u Przemka.
Ale Beatka teraz Gosi kupowała tutaj gdzieś bliżej. Ale namiarów nie mam na ten sklep.
Ja ostatnio sporo rzeczy malowałam na biało. Te ozdoby kupiłam i wstawiałam do ogrodu. Mój mąż mało co a chciał mi pomalować na biało. Bo myślał, ze kupiłam takie do malowania.

Czas liliowców .Uwielbiam ten kolorowy czas
liliowiec Border Music

Liliowiec always afternoon

Liliowiec Cara Mia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies