Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 13:45, 09 lip 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
mirkaka napisał(a)



U mnie lawendy samosiejki najlepiej rosną, przeważnie w kostce.
Lilia to tygrysia? Mam ją ale jeszcze trochę zanim zakwitnie.
Ostatnie ujęcie róży zachwyciło mnie ze względu na cudowne tło, pnie drzew wyglądają jakoś tak tajemniczo To Twój lasek czy zapożyczone tło?
Bardzo fajny masz ogród
Kocimiętki u mnie już częściowo wycięte, nie lubię tego czasu gdy byliny się wycina, róże obcina, trzeba czekać aż coś zapełni te puste miejsca.
Dąb błotny pewno potrzebuje dużo wilgoci? Czy on choruje na mączniaka tak jak inne dęby?




Jest to róża bezimienna jedną z pierwszych u mnie przesadzana kilka razy. Tło jest naturalne.
Tygrysia to młoda lilia w tym roku posadzona. Też kocimiętki ścięłam mam ich sporo.
Dąb błotny to przepiękne drzewo. Liście ma takie jak widzisz na fotce błyszczące lekko tlustawe. Deby nie chorują mam je drugi rok. Inne drzewa mają w tym różne plagi te nie mają żadnego grzyba ani robactwa.
Podlewam je raz na tydzień jedno wiadro pod drzewko i tyle.
No choina kanadyjska, metasekwoja też potrzebują dużo wilgoci, ale nie specjalnie je traktuje.

To jest to tło teraz jeszcze ładniejsze.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Mirka 15:44, 09 lip 2019


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Ela pada u ciebie?W Warszawie już ze trzy razy lało Ciekawe czy u mnie pada?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
ElzbietaFranka 16:39, 09 lip 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
Mirka jestem na Ursynowie więc tez pada przed chwilą była duża Ulewa. Trzeba się zapytać Kasi Pestki. Bo ona też rzut beretem ode mnie. Pewnie tez pada bo na całym Mazowszu co chwilę leje chmury nadchodzą z każdej strony.

Cieszę się bardzo że tak pada z przerwami jedno wsiąknie drugie lanie poprawi.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
mirkaka 08:22, 10 lip 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9498
ElzbietaFranka napisał(a)




Jest to róża bezimienna jedną z pierwszych u mnie przesadzana kilka razy. Tło jest naturalne.
Tygrysia to młoda lilia w tym roku posadzona. Też kocimiętki ścięłam mam ich sporo.
Dąb błotny to przepiękne drzewo. Liście ma takie jak widzisz na fotce błyszczące lekko tlustawe. Deby nie chorują mam je drugi rok. Inne drzewa mają w tym różne plagi te nie mają żadnego grzyba ani robactwa.
Podlewam je raz na tydzień jedno wiadro pod drzewko i tyle.
No choina kanadyjska, metasekwoja też potrzebują dużo wilgoci, ale nie specjalnie je traktuje.

To jest to tło teraz jeszcze ładniejsze.




Dziękuję za info o dębie. Zdjęcia Twojego lasku cudne, masz tam sosny chyba, mają korzeń palowy więc pod nimi może coś rosnąć, ja mam brzozy ,modrzewie i świerki, jedno i drugie płytko się korzeni, ale też obsadzam i podlewam
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Adela 08:30, 10 lip 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
ElzbietaFranka napisał(a)


To jest to tło teraz jeszcze ładniejsze.



Ale tu pięknie
Takiego cienistego zakątka mi właśnie brakuje
____________________
Ela - Moja ostoja
pestka56 10:09, 10 lip 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Przepiękne te 2 zdjęcia z lasku. Zapiszę sobie na pintereście jeśli pozwolisz
Mam u siebie takie miejsce, gdzie powoli dosadzam różne rośliny do cienia. Dawno juz wpadłam na pomysł lasku i powoli, bo musiały drzewa urosnąć realizuję. Myślę, że jesienią już będzie widać efekty Ale Astilbe tam nie sadziłam, a widzę, że to ładnie wygląda


Dziewczyny, jak wczoraj koło południa zaczęło padać (Ela, napisałam ci), lekki deszczyk, tak po pół godziny i przerwa 10-15 min, to padało do wieczora. Po zmroku zaczęło mocniej i dłużej, aż w końcu ze 20 minut lało pokaźnie. W nocy też padało. Jest na razie pochmurno i wszystko wilgotne, chociaż już po 10 rano. Oby tak dalej.
____________________
Kasia
paradas 11:37, 10 lip 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Juki tak obficie kwitną w tym roku czy mi się wydaje i jest tak cały czas?
Piękna ta nakrapiana lilia. Świetna ta rabata leśna, co to za roślina z wyginającymi się kwiatostanami?
ElzbietaFranka 14:17, 10 lip 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
Też ten zakątek bardzo lubie odkąd został zrobiony. Tyle lat miałam tam duży bałagan. Składowisko chwastów po pieleniu, trawa po koszeniu, patyki przemielone brzozy, sosem igliwia, liście brzozy.
Jesienią 2017 r. Ostatnie liście brzozy wysypał zrobiłam dołek w ziemi i powoli przesypywalam mieszając wszystko. Wczesna wiosns przerobiłam jeszcze raz z ziemią i workami kory. Zrobiła się sterta no i później sądziła.
Irenka mówiła co posadzić i tak powstał taki kącik cienisty.
Bluszcze były wcześniej ok 6 lat. Bardzo źle rosły podlałam gnojówka z obornika i się zaczęło. Pną się po drzewach tak jak chciałam stertę z nasadzeniami też okrywają.


Damian juki jak wszystkie rośliny mają swoje chory. W tym roku kwitną przepięknie w zeszłym roku ani jedna nie zakwitła zdarzyło się to pierwszy raz u mnie

Ta roślina to świecznika są o zielonych liściach i czekoladowycj
O czekoladowych pachnie trzeba je sadzić w cieniu.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 14:26, 10 lip 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
pestka56 napisał(a)
Przepiękne te 2 zdjęcia z lasku. Zapiszę sobie na pintereście jeśli pozwolisz
Mam u siebie takie miejsce, gdzie powoli dosadzam różne rośliny do cienia. Dawno juz wpadłam na pomysł lasku i powoli, bo musiały drzewa urosnąć realizuję. Myślę, że jesienią już będzie widać efekty Ale Astilbe tam nie sadziłam, a widzę, że to ładnie wygląda


Dziewczyny, jak wczoraj koło południa zaczęło padać (Ela, napisałam ci), lekki deszczyk, tak po pół godziny i przerwa 10-15 min, to padało do wieczora. Po zmroku zaczęło mocniej i dłużej, aż w końcu ze 20 minut lało pokaźnie. W nocy też padało. Jest na razie pochmurno i wszystko wilgotne, chociaż już po 10 rano. Oby tak dalej.




Kasiu tawuły bardzo ładnie wyglądają różowe rozjaśniają kat trzeba posadzić w kepie. Wczoraj widziałam bardzo piękne u sąsiada w szkółce takiego jeszcze nie widziałam i dopiero teraz zaczyna kwitnac. Może wyjdę wcześniej i zrobię trochę fotek to pokaże.
Nakupilam żurawek nie mogę już nic kupować bo mnie eM z domu wyrzuci. Teraz muszę to przewieźć Matko jak ja to zrobię. Zapisuj.

Popadało trochę dzisiaj też i się cieszę
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 17:09, 10 lip 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Dzisiaj też po padało do południa. Teraz słońce, ale lekkie zza chmur.

Pokazuj tę niezwykłość. Ciekawam
____________________
Kasia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies