Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi 2017

Mala_Mi 12:53, 09 lip 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Basilikum napisał(a)
Krasnalki w furmance najlepsze a jak jeszcze ta szafa gra to rzeczywiscie ubaw po pachy.

Ja tez tepie robale szkodniki, choc az tak duzo nie mam -glownie slimaki. Jak chca zyc to niech sie gdzie indziej pasa.

Rabaty masz na bogato i jak widac mimo plag nie do zdarcia, no w kazdym badz razie tak na fotkach wygladaja.

Podeslalabym troche deszczu gdyby tak sie dalo


Iza tylko na fotkach.
Tu pawie wszytko zdechło, może odrodzą sie z korzenia.. to byliny.... o ile korzeń jeszcze dycha. I tak na 1/4 ogrodu..bo nie da się wszystkiego podlewać..
Nie, nie nie ..brzydkiego nie pokazujemy..

To nie jest brzydkie.. to pokażę, dwa razy siałem i wzeszły 3 koperki i 3 buraczki.. codziennie podlewane !!

Za to topinambur.. dwa razy malowany chwastoksami po liściach i trwa .. pomalowane liście spadają, a reszta ma się dobrze. Ich wogle nie podlewam.. zaschły astry które zagłuszył, a topinambur trwa..

Może jednak trzeba uprawiac topinambur.. nic go nie rusza, tylko nornice zimą w nim mieszkają.. super spiżarka
I jeszcze melisa jest nie do zdarcia ,w dodatku się sieje na potęgę.. dziki rumianek tak samo.. nijak nie do wytępienia.




____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 13:00, 09 lip 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
abiko napisał(a)
Ania ile ta Twoja pink anabelle ma, że taka wielka?
Moja ma 3 sezon, a jakaś ażurowa.. źle tnę czy co?

Moja była już 3 razy przesadzana I zawsze to odcierpiała, ale jest już wiekowa, bo ma chyba 9 lat. Ostatnio Lukiemu mówiłam że pomyśleć że mnie denerwowała i nie podobała się.. a teraz zachwyca ,a jak dzięki Szyszko lex wyleciały choinki to wogle odżyła i odwdzięczyła się na maksa.
Wnerwiało mnie to pokładanie i wątłe gałązki, zaczęłam ciąć nisko. I zostawiam tylko wyżej mocne pędy. W tym roku ucięta na równo piłą z braku czasu I jest git.
Za to druga hortensja od mamy, co była ogromna, karczownik i czy inne dziadostwo zniszczyło, może po tych powodziach?? W każdym razie prawie padła na amen

Hortką która chciałam wyrzucić bo była brzydka pzez pierwsze lata to chyba White Dome. Teraz ja zarastają iglaki, za wielka do przeprowadzki, wiec trzeci rok próbuję ukorzenić.. raz sie udało to poszło w ludzi, w zeszłym roku poniosłam porażkę, a w tym sie znów chyba udało

Trzeba czasami dać czas..
White Dome


I dzieciaczki



____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
anka_ 13:36, 09 lip 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340


U mnie warzywnik wygląda podobnie. Niewiele wzeszło, a z tego jeszcze większość wykończyły nornice. Masakra.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Kindzia 19:06, 09 lip 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Mala_Mi napisał(a)


Kindziula do Cie tez mi tęskno..
streszczam się bo pasuje coś porobić w domu i ogrodzie. ..
Róża przy serduchu to Lawender Flawer Circus.
Bez stawu też sobie nie wyobrażam ogrodu.. chociaż te czyszczenie filtrów mnie doprowadza do szału.. ale nie potrafię wyłapać tych ryb.. teraz nie mogę bo mi powiedziano, że jak będę je stresować to będą chorować.. i kółko zamknięte..

Moje białostockie lilie szlag trafiło prawie wszystkie, pozarastały krzakami .. i nie widzę praktycznie żadnej.. kiedy zajadę po materiał do odnowy A krzaki będę wywalać tylko czasu brak..
Ale białostocki liliowiec ma się dobrze




____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
mira 08:40, 10 lip 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Poczytalam i się posmialem że współczesnego ogrodnictwa -

Znasz się na kołach wodnych? Kupiłam miniaturkę u bylinowego kazał wysadzić do koszyczka no i mi zeszło robić teraz nie wiem - też na rachunek czekam

Liliach
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Mala_Mi 22:49, 10 lip 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
mira napisał(a)
Poczytalam i się posmialem że współczesnego ogrodnictwa -

Znasz się na kołach wodnych? Kupiłam miniaturkę u bylinowego kazał wysadzić do koszyczka no i mi zeszło robić teraz nie wiem - też na rachunek czekam

Liliach

Trochę znam.. dzwoń.. bo pisanie zajmuje czas. .
Mam i ja trochę tandetnej chińszczyzny.. ale ta chociaż śmieszna jest


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 22:51, 10 lip 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
anka_ napisał(a)


U mnie warzywnik wygląda podobnie. Niewiele wzeszło, a z tego jeszcze większość wykończyły nornice. Masakra.

Nawet nie podlewam tego.. plony po zbóju Ale mega ekologiczne

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 22:52, 10 lip 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Kindzia napisał(a)



bez zbędnych słów..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
sierika 23:07, 10 lip 2019

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Oj, usmiałam się z naszych plag ogrodowych, ręce opadają juz więc lepiej smiać się niz płakać, myslałam, że tylko ja walczę z nornicami ale po kolei kazdy melduje, mi wyrósł jeden buraczek a truskawki wypaliło do korzenia, z lupa liścia nie znajdziesz. A piękne jeżówki nornice wciagaja pod ziemię, sposób na nornice poszukiwany, skuteczny, bo nieskutecznych mam całą stronę.
____________________
EwaSierika
mira 23:11, 10 lip 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Mala_Mi napisał(a)

Trochę znam.. dzwoń.. bo pisanie zajmuje czas. .
Mam i ja trochę tandetnej chińszczyzny.. ale ta chociaż śmieszna jest




zadzwonię jutro dzięki
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies