Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

To tu- to tam- łopatkę mam ! 22:15, 08 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
I takie tamy na koniec (niedługo cięcie lawendy!)











Powojnik - Clematis 22:13, 08 lip 2019


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 281
Do góry





W cieniu - zacieniona 22:10, 08 lip 2019


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Do góry
Rumianka napisał(a)
Hortensje ogrodowe są piękne...obfitości kwiatowych masz mnóstwo, takie królestwo kwiatowe...jest co podziwiać...pomidorki super, a u mnie dopiero się zawiązują...

Ogrodowe u mnie są zawsze problematyczne...często nie zawiązują kwiatów,dlatego mam dużo innych odmian.Te nigdy nie zawodzą.


Fairy w tym roku pokazała na co ją stać...pnie się do nieba...
To tu- to tam- łopatkę mam ! 22:10, 08 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Po ścięciu róż trochę smutno się zrobiło. Na szczęście za moment zakwitną hortensje. Taka chwila oddechu.









Krwawnica



Zaczynają ketmie.

Sezon 2017 u Hanusi 22:08, 08 lip 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7845
Do góry
Tak Elisko, ogród napojony i od razu inny wygląd.
A rodzina rzadko w komplecie w dzisiejszych czasach, więc okazja jak się zdarzy trzeba być razem. a czasami i bez okazji tylko z porywu serca którejś z nas.

Cieszę się, że jeszcze jesteśmy w komplecie.

Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój 22:07, 08 lip 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 986
Do góry
liliowce "Crimson pirate" dobrze teraz widać na tle ogników

zmiana dekoracji w koszykach, bratki dokonały żywota, a teraz mam.... no właśnie nie potrafię powtórzyć nazwy - Pani w szkółce mi mówiła, ale uleciało.....

koniec truskawek, bób do zebrania i coś dziwnego zjada moje kalarepy i rzodkiewkę (liście), a także rukolę. Jakieś dziwne skaczące badziewie
Trawy niepożądane w trawniku 22:07, 08 lip 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
qbozek napisał(a)
Witam, czy mogę prosić o pomoc w identyfikacji trawy z załączonego zdjęcia. Trawa pojawiła się u mnie na trawniku kilka tygodni temu i aktualnie praktycznie w całości go zdominowała. Trawnik jest nowy założony w marcu tego roku. Mieszanka jakiej użyto to barenbrug exclusor elite

Z góry dziękuję za pomoc i doradzenie jak mogę usunąć ta czerwona roślinę lub przynajmniej ograniczyć jej rozrost.

Pozdrawiam
Jakub

Ogród pod lasem 22:07, 08 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 21532
Do góry
UrsaMaior napisał(a)
Dziś wyskoczyłam z Kwartetem na szybki rekonesans po okolicy. Po drodze dołączył Gosiek I jak zwykle ledwo się w 7-osobowym aucie upchnęłyśmy





No nie, zlituj się!!!
Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt 22:06, 08 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 21532
Do góry
Johanka77 napisał(a)


Kasia dla Ciebie poranne lilie wodne



Cmok .
Kolorowy ogród do kapitalnego remontu 21:59, 08 lip 2019


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Do góry
AnnaMS napisał(a) [img size=270x480
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/189/1895045/original.jpg[/img]
Koniec miłego oglądania pięknego ogrodu


Aniu dziękuję za śliczne zdjęcia- super ujęcia. A na tym ostatnim zdjęciu Pola niepodobna do siebie. Jak Ci się udało takie uszy jej zrobić?
To tu- to tam- łopatkę mam ! 21:58, 08 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Staram się na bieżąco usuwać z rabat rośliny, które skończyły kwitnienie. Ma to dwie zalety. Po pierwsze minimalizuje się nieplanowany samosiew, rośliny nie tracą energii na produkcje nasion. Po drugie inne rośliny zyskują przestrzeń życiową. Czasem gratisie dostaje się powtórne kwitnienie.
Dzisiaj ogród opuściła większość firletki omszonej i kwiatostany czyścca (czyśca) wełnistego. Trzmiele trochę protestowały.
Wycięcie kwiatostanów tego drugiego, to własnie ten moment, kiedy czyściec traci na urodzie. Nie każdy ogrodnik to wytrzymuje. Roślina dosyć szybko dochodzi do formy.



Z boku nie wygląda tak źle.





Na obrzeżach ogrodu dominuje teraz zieleń.





W cieniu - zacieniona 21:58, 08 lip 2019


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Do góry
Niestrudzenie śpiewa od 4 rano i wieczorem...po 21.
Uplotłam kulę z gałązek.
Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój 21:57, 08 lip 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 986
Do góry
przydarzyła mi się zupełnie niespodziewana rabatka - mąż wkopywał kabel od pompy studni przy mniejszym tarasie i zostawił pobojowisko, które postanowiłam czym prędzej przejąć. Nawet nie protestował, bo nie chciało mu się sprzątać Narazie posadziłam lawendę i pomiędzy nią wysiałam stipę (stipa przyda się na przyszłoroczną preriową, a lawenda jak urośnie to pewnie za dwa sezony będzie tworzyć zwartą linię)

Ogród z koniczynką 21:56, 08 lip 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 11309
Do góry
bogumila napisał(a)
Jeśli taki delikatny fiolecik to Solina.

No proszę...już zidentyfikowany...przy zakupie nazw nie było, bo to były zasuszone odpady po 0,99 zł. Z 10 szt przezimowało 8, ale narazie zakwitł tylko ten fioletowy...
Moja bajka 21:56, 08 lip 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28260
Do góry
na tarasie też pomidorowo

zaproszona przeze mnie z łąki rok temu krwawnica(tak?) zechciała się zadomowić

i oczko do poduchy
Powojnik - Clematis 21:56, 08 lip 2019


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 281
Do góry
Moje dzieciaczki:









Moja bajka 21:53, 08 lip 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28260
Do góry
mira napisał(a)
Cieszą zbiory co? , gdzie ten kwiat się ulokował?
widzę że trawniczka ubywa fajnie bo w bajce to trawnik nie jest potrzebny tylko bujność i ścieżki ten perukowiec mógłby mieć wiele nóg to fajnie wygląda - tak se pobajdurzyłam jak se pomyślałam

pozdrawiam

a zbiory cieszą ogromnie. Nawet nie przypuszczałam, że aż taką frajdę oboje z Krzysiem będziemy mieć
Kolorowy ogród do kapitalnego remontu 21:49, 08 lip 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Do góry


Koniec miłego oglądania pięknego ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies