Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ranczo Szmaragdowa Dolina II 19:18, 07 lip 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
Wklejam Ci kilka fotek, tak na pamiątkę naszego spotkania.




To tu- to tam- łopatkę mam ! 19:17, 07 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Milka napisał(a)
Mnie też widok na dom z pergoli różanej zachwyca, czysty romantyzm


Moja pragmatyczna natura domagała się przeciwwagi. Równowaga w przyrodzie jest wskazana.









Ogrodowe marzenie Mrokasi 19:15, 07 lip 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12539
Do góry
mrokasia napisał(a)
Kilka pstryczków z przerwy obiadowo-kawowej .
Pojałowcowa



Noooszszsz jakie cuuuudowne, tfu, tfu

I w ogóle śliczne cyki. podoba mi się jak nie wiem co.
To tu- to tam- łopatkę mam ! 19:13, 07 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Gosiek33 napisał(a)


Zachwycam się tą ciemną odmianą, lubią przesadzanie co 3-4 lata, wtedy się odbudowują i naczej zamierają. Skoro rosną 7 lat to wyjątkowa odmiana


Te różowe zmieniły miejscówkę. Tam, gdzie rosły pierwotnie panoszą się teraz spore drzewa i krzewy. Wysadziłam je z głebi rabaty bardziej do brzegu.






A te fioletowe faktycznie miłe są w oglądzie.

Mój ogrodowy pamiętnik 19:12, 07 lip 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12539
Do góry
Nowa12 napisał(a)
Brak trawy wygląda paskudnie ale co zrobić...
Z roju na rok lepiej raczej nie będzie.





Mimo burości trawnika rabata wygląda bardzo ładnie.
Masz przepiękne bukiety jeżówkowe.
Jako to odmiana te pomarańczowe?
Dwa ogrody 19:11, 07 lip 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry
oczko rankiem, przy okazji wyciągnęłam stare liście lilii i podpatrzyłam, że ma kolejny pączek



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 19:09, 07 lip 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
Na relację od dorotki zaprosze was do Jej wątku jak zrobięZdjęć mam masę z Jej cudnego ogrodu i wspaniałej wycieczki na jaką nas zaprosiła
A w drodze powrotnej zaliczyłyśmy taki sklepik


pewna byłam prawie, że nic tu do mojego ogrodu nie pasuje.......
ale kilka rzeczy przyciagnęło moja uwagę, uważam, ze te są fajne

to by mogło byc w kapuście w warzywniku

a to na samej górze ogrodu, jak tam docieram to podobnie wyglądam
O rety mijam to miejsce raz w miesiącu jak jadę do Kielc, ale nie zaglądam tam. Z daleka wydawało mi się, że na pewno nic tam dla mnie nie ma. W najbliższym czasie się tam wybiorę pooglądać. Opisy fajne a ta ostatnia fotka najbardziej chyba mi się podoba i na prawdę pasowała by ta figurka na szczycie Twojego ogrodu.
To tu- to tam- łopatkę mam ! 19:08, 07 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Gosiek33 napisał(a)



irysy będziesz likwidować czy przesadzać?


Dzisiaj je eksmitowałam z garażowej. To bardzo wąska rabata. Hortensje się rozrosły, choiny Jeddeloh też i kolumnowe cisy. Nie można robić za dużej konkurencji o składniki pokarmowe. Ich miejsce zajęły turzyce Montana i Silver Sceptre.


A jarzmianki wciąż mają się świetnie. Ratuje je zachodnia wystawa.







Dwa ogrody 19:07, 07 lip 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry
Dziś nie podlewam, bo w nocy odrobinę popadało, ale pod większymi krzewami jednak sucho..

pachną, szczególnie wieczorem



wczoraj wojowałam z agapantami


stał przy oczku i straszył ptaki, musiał zmienić miejsce

To tu- to tam- łopatkę mam ! 19:02, 07 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
kasia1 napisał(a)
Haniu, jak patrzę na Twój ogród, to czuję się, jakby żyła w innym państwie. Ty już kisisz ogórki, a moje nawet jeszcze kwiatków nie mają.

A pomysł ze stipami i czosnkiem wykorzystam na większym areale, kiedyś, jak się uporam ze "szkieletem" Marzy mi się stipowe pole. Chociaż zamiast zamiast różowych akcentów wolałabym niebieskie.


Czosnki główkowe bardziej w fiolety wpadają. Stipy można połączyć z niebieskimi szałwiami.
Pierwszy słój małosolnych już nabiera mocy.



Dwa ogrody 18:59, 07 lip 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry
Poppy napisał(a)


Piekne sa te powojniki, ten pierwszy mam na liscie do kupienia, a dzwonkowatymi tez zachwycam sie od zawsze. Chyba ladniejsze od tych wielkokwiatowych, takie subtelniejsze


To prawda, również zdrowsze, przynajmniej u mnie.
Cieszę, się, że róża Cie nie rozczaruje

lubię też ten nn, na razie jeszcze drobinka, wolno przyrasta

rośnie obok białego floksa, notabene ta kula, którą zrobiłam w ub. roku przetrwała w dobrym stanie cała zimę w ogrodzie i nie potrzebuje korekt

Sezon 2017 u Hanusi 18:54, 07 lip 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7845
Do góry
Dwa ogrody 18:52, 07 lip 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry
mirkaka napisał(a)



Bardzo dziękuję za obietnice nasionek białej firletki
Pierwszy raz dowiaduję się u Ciebie o czesaniu stipy, nie miałam pojęcia że tak się robi, a tyle czasu już jestem na O. Ja właśnie za to jej pokładanie przestałam ją lubić, ale widzę że jest na to sposób
U Ciebie dużo wcześniej wszytko zakwita niż u mnie, mimo upałów u nas panujących, jeżówki, monardy, anabelki u mnie dopiero zaczynają, tylko ogrodówki już w pełni kwitnienia. U mnie też dzielżany zaczynają kwitnąć, a widzę że masz tojeść orszelinową, moje jest bardzo niska, mam ją drugi rok, ma około 30 cm wys, może za rok będzie wyższa? Jest na dość suchym stanowisku, pewnie dlatego nie może pokazać się w pełnej krasie

Piszesz, że przytniesz knautię po kwitnieniu, ja wyczytałam że ona kwitnie do jesieni tylko trzeba uszczykiwać przekwitłe kwiaty to będzie wypuszczać kolejne.
Na razie tak robię, mam ją dopiero od niedawna.
Pięknie u Ciebie , powojniki masz też okazałe i piękne

Aparat i mój fałszuje kolory, bardzo mnie to frustruje, aż nie chce mi się robić zdjęć szczególnie roślin o ciemnych burgundowych kolorach


Sadzonki tojeści dostałam od Małej Mi podczas pierwszego spotkania z Nią czytałam też, że bardzo ekspansywna i posadziłam ją w ogranicznikach w zupełnie innym miejscu i o mało jej nie ukatrupiłam. Dwa lata temu przesadziłam resztki obok hortek i wreszcie ją widać. Twoja tez urośnie.
Knautia rośnie bezproblemowo,( tu też ukłon w stronę Jurajskiego za nasionka) przycinam ja dwojako, albo przy ziemi , kiedy sadzonki są duże i rozrośnięte, albo dwie trzecie przekwitających pędów, kwitnie dalej z bocznych przyrostów, potem zakwita ponownie ta krótko przycięta. Praktycznie cały sezon gdzieś w ogrodzie ją widać. A potrafi mieć dobrze ponad metr, nawet na moim ekstremalnie suchym przedpłociu sięga mi ramion Nie przesadzaj jej. Twoje błękitne powojniki to dopiero dają spektakl.
Mirko, posadzone do doniczek i chowane przed przymrozkami do szklarni. Moje daleko w tyle za nimi, najwyższe pąki przymrożone. Czy któraś z nich będzie czerwona?



a to kolejna moja
Sezon 2017 u Hanusi 18:52, 07 lip 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7845
Do góry
U mnie też polewa ale do ogrodu udało się wyrwać. Róże otrzepane maksymalnie, ale liliowce się pozbierały.
Borówce też deszcz się przydaje.
Te zdjęcia z dzisiaj.

Jeżówka - Echinacea 18:43, 07 lip 2019


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
Do góry
A to moje piękności


Miejski azyl 18:37, 07 lip 2019


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
Do góry
Dla mnie odkrycie sezonu - Naparstnica rdzawa Digitalis ferruginea L. - jest śliczna... choć z 7 sadzonek mam tylko 2 kwiaty, reszta tylko jest w liściach (świetnie wyglądają jako niskie piętro)


Dwa ogrody 18:35, 07 lip 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry
Margerytka40 napisał(a)
Moje kolorki róż zestawiłaś. Strasznie żałuję, że rosną mi jeszcze w donicach, coś nie po drodze mi z pracami i ciągle różanka nie gotowa.
Powojniki masz zjawiskowe, stipa wymiata. Ślicznie

Asiu, dla Ciebie penstemon

widać, jaki busz, za chwilę przytnę Bonicę i wszystko, co przekwitło, zostana jeżówki i marcinki

Dwa ogrody 18:32, 07 lip 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry
jeszcze dla porównania zwykłe kosmosy w donicy, jak przekwitają mają taki fajny wypłowiały kolor

Mój ogrodowy pamiętnik 18:31, 07 lip 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11113
Do góry
Mam taką zagwostkę w ogrodzie.
Padł mi w zeszłym roku Cyprysik Ivonne. Wiosną był ładny a potem nagle zaczął schnąć. Wykopałam go (nic podejrzanego nie znalazłam), odczekałam trochę, wymieniłam ziemię przekopując sporą dziurę i posadziłam nowego. Przezimował, był ładny aż do tej pory. Widzę, że dzieje się z nim to samo. Po prostu usycha a jest podlewany. O co chodzi?
Niedaleko ale wystarczająco daleko rosną inne rośliny, którym nic nie jest np. magnolia, która jest piękna w tym roku i bardzo urosła.
Taki sam cyprysik w innym o wiele gorszym miejscu rośnie bez problemu.

Cyprysik zdrowy i chory. Na zdjęciu może tego nie widać ale czuć w dotyku, że ma podeschnięte gałązki.
Cyprysika już tam nie posadzę ale chciałabym coś innego. Boję się tylko czy kolejna roślina mi nie padnie bo to jakieś felerne miejsce. Może jakieś żyły wodne .

Osiedlowy ogródek 18:28, 07 lip 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12539
Do góry
Kokesz napisał(a)
Z dzisiejszego popołudnia

Cienista w popołudniowym słońcu...




Cieniste klimaty to moje klimaty, Reniu ślicznie Twoja się prezentuje

Słoneczna też świetnie wygląda, ja nie wiem jak Wy to robicie. U mnie zrobił się misz masz i do kitu.
A Twój trawnik zdecydowanie wyróżnia się na tle okolicznych. Mam nadzieję, że u Was też trochę popadało. U nas dzisiaj chyba całą noc lało i ma jeszcze we wtorek i środę popadać.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies