Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 18:23, 07 lip 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Anda napisał(a)
Rownież jesteś daliową początkującą?

Nad angielskimi pelargoniami się w tym roku zastanawiałam, ale jednak zdecydowałam na coś innego. W przyszłym roku chyba jednak posadzę angielskie pelaśki. Ta czekoladowa przepiękna u Ciebie

Na lilie nadal czekam, jeszcze się nie rozwijają. Hemerocallis za to zaczynają.

Moje róże, zwłaszcza Munstead i Brother przez tą pogodę ma inny kolor niż w zeszłym roku. Są o wiele jaśniejsze. Oczywiście wole je ciemniejsze

Powojniki masz przepiękne. Zwłaszcza te o dzwonkowych kwiatach do mnie przemawiają.


Ewo, dalie i cynie oraz aksamitki to były żelazne pozycje w moim starym ogrodzie I całkiem duży kilkuarowy warzywnik, krzewy i drzewa owocowe. I przetwórstwo słoikowe w setkach liczone. Dzieci urosły, potrzeby uległy zmianie, miejsca ubyło, ale miłość do dalii i cynii pozostała w miniaturowej formie
Na pewno wybierzesz cudne angielskie pelaśki, możliwości masz nieco inne. Pokazałam te powojniki, które już nabrały masy, kilkanaście innych jeszcze nie zachwyca wielkością. Powojniki wielkokwiatowe miałam w starym, tu sadzę mniej wymagające.
W związku z dyskusją u Ciebie moje czekoladki, to było jedyne wolne miejsce, gdzie mogłam je posadzić




tutaj też rosną moje ulubione funkie, jedna dwuletnia, dwie tegoroczne, na pierwszych dwóch zdjęciach widać też zmarnowane turzyce, miejsce wybitnie im nie odpowiada, a takie ładne były

____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 18:28, 07 lip 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Bogdzia napisał(a)
Mariolka zgromadziłas piękne kolekcje powojników , róż, pelargoni i długo by wymieniac czego jeszcze , widoczki cudne , z przyjemnoscia sie ogląda.


Bożenko, trudno mówić o kolekcjach, ale faktem jest, że minimalistką nie jestem
tej samej rabatki ciąg dalszy



____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 18:32, 07 lip 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
jeszcze dla porównania zwykłe kosmosy w donicy, jak przekwitają mają taki fajny wypłowiały kolor

____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 18:35, 07 lip 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Margerytka40 napisał(a)
Moje kolorki róż zestawiłaś. Strasznie żałuję, że rosną mi jeszcze w donicach, coś nie po drodze mi z pracami i ciągle różanka nie gotowa.
Powojniki masz zjawiskowe, stipa wymiata. Ślicznie

Asiu, dla Ciebie penstemon

widać, jaki busz, za chwilę przytnę Bonicę i wszystko, co przekwitło, zostana jeżówki i marcinki

____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 18:52, 07 lip 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
mirkaka napisał(a)



Bardzo dziękuję za obietnice nasionek białej firletki
Pierwszy raz dowiaduję się u Ciebie o czesaniu stipy, nie miałam pojęcia że tak się robi, a tyle czasu już jestem na O. Ja właśnie za to jej pokładanie przestałam ją lubić, ale widzę że jest na to sposób
U Ciebie dużo wcześniej wszytko zakwita niż u mnie, mimo upałów u nas panujących, jeżówki, monardy, anabelki u mnie dopiero zaczynają, tylko ogrodówki już w pełni kwitnienia. U mnie też dzielżany zaczynają kwitnąć, a widzę że masz tojeść orszelinową, moje jest bardzo niska, mam ją drugi rok, ma około 30 cm wys, może za rok będzie wyższa? Jest na dość suchym stanowisku, pewnie dlatego nie może pokazać się w pełnej krasie

Piszesz, że przytniesz knautię po kwitnieniu, ja wyczytałam że ona kwitnie do jesieni tylko trzeba uszczykiwać przekwitłe kwiaty to będzie wypuszczać kolejne.
Na razie tak robię, mam ją dopiero od niedawna.
Pięknie u Ciebie , powojniki masz też okazałe i piękne

Aparat i mój fałszuje kolory, bardzo mnie to frustruje, aż nie chce mi się robić zdjęć szczególnie roślin o ciemnych burgundowych kolorach


Sadzonki tojeści dostałam od Małej Mi podczas pierwszego spotkania z Nią czytałam też, że bardzo ekspansywna i posadziłam ją w ogranicznikach w zupełnie innym miejscu i o mało jej nie ukatrupiłam. Dwa lata temu przesadziłam resztki obok hortek i wreszcie ją widać. Twoja tez urośnie.
Knautia rośnie bezproblemowo,( tu też ukłon w stronę Jurajskiego za nasionka) przycinam ja dwojako, albo przy ziemi , kiedy sadzonki są duże i rozrośnięte, albo dwie trzecie przekwitających pędów, kwitnie dalej z bocznych przyrostów, potem zakwita ponownie ta krótko przycięta. Praktycznie cały sezon gdzieś w ogrodzie ją widać. A potrafi mieć dobrze ponad metr, nawet na moim ekstremalnie suchym przedpłociu sięga mi ramion Nie przesadzaj jej. Twoje błękitne powojniki to dopiero dają spektakl.
Mirko, posadzone do doniczek i chowane przed przymrozkami do szklarni. Moje daleko w tyle za nimi, najwyższe pąki przymrożone. Czy któraś z nich będzie czerwona?



a to kolejna moja
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 18:59, 07 lip 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Poppy napisał(a)


Piekne sa te powojniki, ten pierwszy mam na liscie do kupienia, a dzwonkowatymi tez zachwycam sie od zawsze. Chyba ladniejsze od tych wielkokwiatowych, takie subtelniejsze


To prawda, również zdrowsze, przynajmniej u mnie.
Cieszę, się, że róża Cie nie rozczaruje

lubię też ten nn, na razie jeszcze drobinka, wolno przyrasta

rośnie obok białego floksa, notabene ta kula, którą zrobiłam w ub. roku przetrwała w dobrym stanie cała zimę w ogrodzie i nie potrzebuje korekt

____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 19:07, 07 lip 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Dziś nie podlewam, bo w nocy odrobinę popadało, ale pod większymi krzewami jednak sucho..

pachną, szczególnie wieczorem



wczoraj wojowałam z agapantami


stał przy oczku i straszył ptaki, musiał zmienić miejsce

____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 19:11, 07 lip 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
oczko rankiem, przy okazji wyciągnęłam stare liście lilii i podpatrzyłam, że ma kolejny pączek



____________________
Dwa ogrody
Margerytka40 19:17, 07 lip 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14798
Co do knautii to w zeszłym sezonie miałam młodą i też była niewielka za to w tym roku klękajcie narody, potwór się z niej zrobił i już ją ścięłam. Mam sporo siewek i też już kwitną, te są fajne, nieduże.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
paniprzyroda 19:21, 07 lip 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
woda czysta, widać dno czekające na kamyczki i korzenie strzałki



a tuż obok ulubiona paproć, świetne ma te rdzawo-złote młode listki
(to moja tegoroczna fascynacja paprociami)


daszki domków pasują wróblom, miejsce strategiczne przed kąpielą w wodzie


Pozdrawiam
____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies