Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

UrsaMaior 21:37, 02 lip 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
Aj chciałabym mieć taki widok z okna, szczęściarze ci Twoi sąsiedzi
____________________
ogród pod lasem
Kokesz 21:49, 02 lip 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
UrsaMaior napisał(a)
Aj chciałabym mieć taki widok z okna, szczęściarze ci Twoi sąsiedzi

No, mają lepszy widok niż ja, bo ja widzę tylko trawnik
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
violaskom 00:07, 06 lip 2019


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Renata śliczne rabatki pokazujesz. Piękne dorodne roślinki. Ciekawa jestem tych niecierpków w gruncie. Czy już kiedyś miałaś ten gatunek w gruncie? Ja nowogwinejskiego siałam 2 lata temu i z 20 nasion doczekałam się 4 sadzonek a i tak one padły. Mieszkasz pewnie gdzieś niedaleko mnie. Zadziwia mnie Twój soczysty trawnik. Czyżby u Ciebie padało?
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Kokesz 09:53, 06 lip 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
violaskom napisał(a)
Renata śliczne rabatki pokazujesz. Piękne dorodne roślinki. Ciekawa jestem tych niecierpków w gruncie. Czy już kiedyś miałaś ten gatunek w gruncie? Ja nowogwinejskiego siałam 2 lata temu i z 20 nasion doczekałam się 4 sadzonek a i tak one padły. Mieszkasz pewnie gdzieś niedaleko mnie. Zadziwia mnie Twój soczysty trawnik. Czyżby u Ciebie padało?


Niecierpki miałam zawsze na balkonie, bo mam tam sporo cienia ale zawsze łapały go mszyce albo przędziorki i nie wyglądał dobrze.
W gruncie mam pierwszy raz, kupiłam gotowe sadzonki i rośnie bardzo dobrze.
Posadzony jest pod drzewem, ma sporo cienia i widać mu to pasuje.
Na Maderze rosły w pełnym słońcu i były ogromne

Tak, mieszkam niedaleko a trawnik już niestety nie jest taki soczysty, choć zieleń widać, eM podlewa
Na tle osiedlowych wypalonych trawników trochę się wyróżnia

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Toszka 10:05, 06 lip 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Reniu, przepraszam cię bardzo. Teraz dopiero zobaczyłam, że pytałaś się mnie o hortki. Na drugi raz dobijaj się na pw.

Hortensje mają za wysokie ph. Nawożąc je pogłębiasz problemy. Sprawdź w kilku miejscach naokoło korzeni ph. Na głębokości 10-40cm (kontrolne dołki robisz i pobierasz próbkę ziemi). W każdym bądź razie to nie jest brak składników, a blokowanie przyswajania. Winne jest temu wysokie ph.

W zalezności od ph podpowiem czym je obniżyć.

Buksy delikatnie oczyść z suchego. Zaraz odbiją.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Kokesz 10:58, 06 lip 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Toszka napisał(a)
Reniu, przepraszam cię bardzo. Teraz dopiero zobaczyłam, że pytałaś się mnie o hortki. Na drugi raz dobijaj się na pw.

Hortensje mają za wysokie ph. Nawożąc je pogłębiasz problemy. Sprawdź w kilku miejscach naokoło korzeni ph. Na głębokości 10-40cm (kontrolne dołki robisz i pobierasz próbkę ziemi). W każdym bądź razie to nie jest brak składników, a blokowanie przyswajania. Winne jest temu wysokie ph.

W zalezności od ph podpowiem czym je obniżyć.

Buksy delikatnie oczyść z suchego. Zaraz odbiją.


Dzięki Toszka
Wiedziałam,że czuwasz
PH mam w całym ogrodzie między 7 a 8.
W tym miejscach, które uważałam za bardziej kwaśne, czyli pod świerkiem i modrzewiem jest 7.
Podsypię je siarką, pewnie efektu od razu nie będzie, mam też uszykowaną do podlewania wodę z szyszkami olchowe, ciekawe jakie ma ph, muszę sprawdzić.

Czekam na Twoje propozycje
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Toszka 12:50, 06 lip 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Na razie możesz podlać zakwasem żytnim 30% (roztwór z wodą 30%).

I siarka oczywiście przemieszana z ziemią. Ściółkowanie korą, igliwiem i liśćmi.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Kokesz 15:35, 06 lip 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Toszka napisał(a)
Na razie możesz podlać zakwasem żytnim 30% (roztwór z wodą 30%).

I siarka oczywiście przemieszana z ziemią. Ściółkowanie korą, igliwiem i liśćmi.


Dziękuję
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Zana 18:28, 07 lip 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kokesz napisał(a)
Z dzisiejszego popołudnia

Cienista w popołudniowym słońcu...




Cieniste klimaty to moje klimaty, Reniu ślicznie Twoja się prezentuje

Słoneczna też świetnie wygląda, ja nie wiem jak Wy to robicie. U mnie zrobił się misz masz i do kitu.
A Twój trawnik zdecydowanie wyróżnia się na tle okolicznych. Mam nadzieję, że u Was też trochę popadało. U nas dzisiaj chyba całą noc lało i ma jeszcze we wtorek i środę popadać.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
BasiaLT 21:28, 07 lip 2019


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Twoi sąsiedzi powinni ci płacić za taki widok z okna.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies