Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Czubajkowy Ogród 22:51, 06 lip 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Do góry
A takiego gościa miałam w kręgu na wodę. Nie wiem, jak te żaby pokonują 30-centymetrową wysokość i skąd wiedzą, że za glinianą ścianą znajduje się na dnie trochę wody? Czy czują zapach, czy coś innego? Wskoczyć łatwo, ale wyjść z takiej studni potem nie sposób. Musiałam napompować do pełna, by się płaz mógł wygramolić



Zwiędła kalina Nana.



I oklapły kopytnik.
W ogródku emerytki 22:51, 06 lip 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
Czerwona pysznogłówka w pełnym rozkwicie

Kalocefalus ma kulki kwiatowe.

Ten kwiat jednej nocy zrobił mi niespodziankę, zakwitł wczoraj o 19-tej i kwitł jeszcze dziś
Zrobiłam zdjęcie z budzikiem
W kamiennym kręgu od początku 22:49, 06 lip 2019


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16767
Do góry
Basinkowo napisał(a)
Aniu ten zakątek wypoczynkowy jest przecudny! Napisz proszę skąd masz taką niespotykaną pergolę? Pomysłowo obsadziłaś ją różami i do tego ten żywopłocik z bukszpanu... aż chce się zgapić ten pomysł


Basiu, miło Cię gościć w Kamiennym
Moją pergolę wypatrzyłam kiedyś na Gardenii w Poznaniu. Nie miałam przy sobie aparatu, ale nakreśliłam co nieco na karteczce zaprzyjaźnionemu kowalowi i mi ją wykonał.
Zgapiaj pomysł i pokazuj co masz w ogrodzie
Pozdrawiam
Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 22:49, 06 lip 2019


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry

Czubajkowy Ogród 22:46, 06 lip 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Do góry
Czubajkowy Ogród 22:45, 06 lip 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Do góry
Moja największa hosta - może kiedyś odgrzebię jej nazwę.

Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 22:44, 06 lip 2019


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
A to z podziękowaniem dla Iwonki za niebieską hortkę
Kwiaty we włosach 22:44, 06 lip 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Do góry
Grzesiu dzięki za wierszyk, pasuje do mnie idealnie, może tylko z tą różnicą, że trzeba do pracy iść, a potem to tylko kanapa i leżenie. Przez te upały nic się nie chce. Teraz u nas chłodniej i trochę padało.







Czubajkowy Ogród 22:43, 06 lip 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Do góry
Czubajkowy Ogród 22:41, 06 lip 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Do góry


I busz w drugą stronę



Nawet paprocie zaczęły schnąć i co ciekawe to te rosnące w największym cieniu. Ale w pobliżu kaliny - może ona tak ciągnie wodę spod innych roślin. Zaskoczył mnie ten widok, bo dla mnie paprocie to żelazne rośliny. Karpa wrzucona do kompostownika potrafi po dwóch latach odrastać.

Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 22:41, 06 lip 2019


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Zdarzyła się też rzecz niesamowita - dwa dni po zaśnięciu nasze psiny zaczął nas odwiedzać taki kotek... Byliśmy zaskoczeni ale on wciąż pzrychodził...
Napewno należy do kogos bo jest zadbany - ale traktujemy go jak dobrego duszka naszej Dorci
W ogródku emerytki 22:41, 06 lip 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
Tego iglaka zaczęłam formować.

A tego obcięłam na łyso.
Kiepsko wyglądał po ubiegłorocznym cięciu.
Zobaczymy, czy odrośnie.

Słonecznik wysiany przez ptaki.

Pierwszy kwiatek na tej pysznogłówce.
Czubajkowy Ogród 22:38, 06 lip 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Do góry


A taki oto floksik skrzyżował mi się sam Co ciekawe, nie mam żadnego niebieskiego, więc nie wiem skąd te kolory niebiesko-lila Może powinnam zarejestrować nową odmianę? Muszę go oznaczyć, ciekawa jestem, czy będzie trzymał te kolory w następnym roku.



Mój nieuładzony busz bez upiększeń.

Doświadczalnia bylinowo-różana 22:36, 06 lip 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11113
Do góry
Anda napisał(a)
Dalia Creme de Cassis, cynia Queeny Lime Red




Ale ci te zdjęcia pięknie wyszły. Pozwolisz, że się pozachwycam .
Czubajkowy Ogród 22:35, 06 lip 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Do góry
Na borówki trzeba było narzucić siatki. Kamczatki i świdośliwę obskubały mi ptaki, do amerykańskich też już się dobrały, nie zostawiając dla mnie ani jednej, więc szlaban - opatuliłam w siatki. Jednak wiem, że to nie całkiem pomoże, bo są takie spryciule, które kic, kic i od dołu na krzaczki wskakują, by połasuchować.

Czubajkowy Ogród 22:31, 06 lip 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Do góry
No to będzie co zbierać



Mam wrażenie, że kwiaty liliowców w tym roku nie wytrzymują nawet jednego dnia przez tę suszę. Tydzień temu nie kwitł żaden, dziś wielu nie mogłam nawet sfotografować, bo już były w fazie kurczenia się.

W ogródku emerytki 22:31, 06 lip 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
Moje iglaki były wczoraj u fryzjera, bolą ręce, bo cięłam nożycami
Mus pomyśleć o kupnie elektrycznych.



Czubajkowy Ogród 22:29, 06 lip 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Do góry
No to lecimy dalej z dzisiejszymi kwiotkami Zdjęcia pochmurne, więc bez czaru-maru, ale może dzięki temu będzie więcej widać



W ogródku emerytki 22:27, 06 lip 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
Dostałam od Aurelii 10 ukorzenionych gałązek różowego rozchodnika wielkiego
Już posadzone



Czubajkowy Ogród 22:24, 06 lip 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Do góry
Taki dzień do roboty, jak dziś, to marzenie Rano słoneczko, potem się zachmurzyło, nie gorąco, po południu popadało delikatnie przez dwie godzinki. Można było działać bez zmęczenia Jednak susza jest ogromna, nawet u mnie. Niektóre krzewy powiędły - nie pamiętam takiej sytuacji! A wczoraj podobno padało całkiem nieźle i to dwa razy. Zupełnie dziś tego deszczu nie było widać. Zawiozłam część nowych nabytków - jeszcze nigdy nie sadziłam roślin w takim popiele. Ciekawe, czy sobie poradzą.

Zacznę od zagadkowej roślinki na mojej rabacie, którą ostatnio z Wami konsultowałam. Po dokładnych oględzinach i przeczytaniu szczegółowego opisu tej rośliny, przychylam się do zdania Gosi z Ogrodu do odnowy - wszystko wskazuje na to, że to czyściec błotny. Gosiu, dziękuję



Okazuje się, że to roślina jadalna (bulwy) i lecznicza. Pewnie trochę podobna do topinamburu. Mam jednak nadzieję, że nie tak ekspansywna, bo zamierzam jej pozwolić zostać na rabacie, dobrze się komponuje z resztą roślin.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies