Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Za drzwiami do ogrodu... 02:05, 28 cze 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Doranma napisał(a)
Aniu, a to nie jakiś storczyk Ci wyrósł?
Jaka pogoda dziś za drzwiami?

Tak sprawdziłam ...to chyba kruszczyk szerokolistny
Dorotko dziś, a raczej już wczoraj...rano zagrzmiało,ciut popadało,przyjemnie się ochłodziło ,a w ciągu dnia wiało...i trzaskało drzwiami Słoneczko już nie tak palące...Podczas obchodu stwierdziłam, że podczas mojej ostatnio większej nieobecności w ogrodzie w moich rabatach zamieszkały w najlepsze gady,płazy ,ptaki i ssaki w nadmiernej ilości Jakiś ropuch skacze sobie w lawendzie ,czyjeś koty czają się za każdym rogiem.Ptaki powysypywały korę z rabat na trawę w poszukiwaniu robactwa i spacerują ze zwisającymi z dzioba dżdżownicami,nic sobie nie robiąc z mojej i kociej obecności ...szczególnie jeden (szpak chyba ,bo czarny z pomarańczowym dziobem).Dodatkowo coś ryje mi w rabacie na całej długości węża kroplujacego....a propos węża to dziś przestraszył mnie pokaźnej długości zaskroniec ...pobiegłam po aparat...ale skrył się w berberysowych kulkach i dalej zniknął w gąszczu bylin.Poza tym wkoło bzyczy i motyle ganiają się w kocimiętce i lawendzie... Nie wspomnę już o rozpuście na koprze
Za drzwiami do ogrodu... 01:31, 28 cze 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
alis napisał(a)
Ale żałuję, że mnie nie było w Twoim cudownym, pięknym i romantycznym ogrodzie Chociaż fotkami oczy nacieszyłam. Pozdrawiam Aniu

Fotek dziewczyny narobiły full,sama chętnie oglądam.Mam nadzieje że kiedyś będziesz miała okazje porównać je z rzeczywistością
Za drzwiami do ogrodu... 01:23, 28 cze 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
nicol21 napisał(a)
Pięknie jest u Ciebie w ogródku.
Pashmina powala! Kiedyś będzie i u mnie
bukieciki piękne.

Fajnie, że zaglądaszto mobilizuje do napisania choć słówko w tym moim niedoczasie ostatnim
Pashmina mnie miło zaskoczyła w tym roku i ciągle zachwyca.
Za drzwiami do ogrodu... 01:16, 28 cze 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
inka74 napisał(a)
Patrzę na twój ogród i nie mogę przestać. Cudowny, romantyczny. Bardzo, bardzo mi się podoba.

Można ogladać do woli
Ja niestety mam ogromne tyły w oglądaniu innych ogródków,może na urlopie nadrobię,bo teraz to nawet na oglądanie swojego nie mam czasu
Za drzwiami do ogrodu... 01:11, 28 cze 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
dana1s napisał(a)
Super spotkanie w pięknym ogrodzie. Ławeczka pasuje idealnie do Twojego romantycznego ogrodu. Nie mogę przestać się zachwycać widoczkami u Ciebie. Buziaki!

Danusiu bardzo mi miło Cieszę się że zaglądasz!
A takie spotkania są wyjątkowe!
Za drzwiami do ogrodu... 00:49, 28 cze 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
basia3012 napisał(a)


Aniu, piękne te Twoje róże. I Ty w nich cudnie wyglądasz.
A która to New Down? ja kupiłam w tym roku kilka New Down i Utersener Klosterrose i posadziłam przy płocie. Czy mogłabyś mi podpowiedzieć co robisz ze swoimi, że tak pięknie rosną? Może bym u siebie zastosowała?

Idę dalej oglądać Wasze spotkanie.
Pozdrawiam.

Basiu, New Dawn to ta na pergoli .Tam rosną dwie ,po jednej na stronęWłaśnie wsadzam w nią nos na zdjęciu które cytowałaś

Ja swoim różyczkom przugotowuję duży dołek w który daje na spód obornik( mam koński przekompostowany) mieszając go z rodzimą glebą i zamiast wybranej gleby( u mnie piachu )daję kompost pomieszany z czarną ziemią+trochę gliny( np. taką kupioną w woreczku w granulkach .Jesienią dodatkowo wszędzie podsypałam mączka bazaltową.Na zimę kopczyk z kompostu.Rabaty na wiosną dodatkowo dostały niewielką warstewkę podłoża popieczarkowego.Mam nawadnianie kropelkowe i rabaty wysypane korą najdrobniejszą.Myśle że to wszystko w sumie wpływa na dobry wzrost róż.W większości są to młode róże i mam nadzieje że dalej będą rosły dobrze .A w pierwszy sezon nie były powalające,więc daj czas i swoim różom
Ogród Małej Mi 2017 23:46, 27 cze 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
Tak sobie myślę, że chyba każda bylina dobrze wygląda w towarzystwie stipy jak jest sama i nie ma konkurencji innych.
Szkoda, że u mnie stipa rosnąć nie chce

U mnie też jest jednoroczna, nie zimuje. Siewki przenoszę do szklarni i tam sobie rosną do wiosny W gruncie niestety nie zimuje.. a jak przezimuje to beznadziejna jest.
Twoje liliowce wymiatają.. po prostu obłęd .. szok i rewelka.. moje to popierdułki, niestety liliowce w krzakach słabo kwitną


Ogród Małej Mi 2017 23:40, 27 cze 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Gosiek33 napisał(a)
Smutno gdy zwierzątka chorują, na dodatek nie da się ich do lekarza zaprowadzić


Trojeść ładniejsza pomarańczowa, potwierdzam. Na dodatek różowa szybko w kość dostała w te upały

W samo sedno .. .. podziękował..






Ogród w Klein Kottorz 23:40, 27 cze 2019


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4764
Do góry



Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę 23:38, 27 cze 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Do góry
Poppy napisał(a)
Janeczko, jakas nowa porcyjka zdjec? Jak chorobowo roze? Cos lepiej?
A, i wlasnie, mialam Ci napisac, ze Artemis pachna anyzkiem i ziolami. Czad


mira napisał(a)


No właśnie wącham wącham Artemis ale mi nie pachnie no może ciuteńkę ziołami łaką, ale to nie różany zapach. Była u mnie Maja i razem wąchałyśmy - nie wiem od czego to zależy w opisach tej róży wlaśnie czytam że anyż lub zioła tak ludzie podają. Mam dobrego niucha, może to zależy od stadium rozwoju kwiatu o! to jeszcze sprawdzę.

Cudowne masz krzaki róż - zastanawiam się czy po jednej róży czy po kilka sadzilaś

ja też te upały trudno znoszę

pozdrawiam


Artemis mi też pachnie ziołami, ale nie jest to mocny zapach
Falstaff - bananem, Cinderella i Tranquility zielonym jabłuszkiem, Celebrating Life miodem, a Alnwick maliną Mi nawet Aphrodite trochę pachnie, w zależnosci od pory dnia, chociaż podają że jej zapach prawie niewyczuwalny.

Na trochę węcej zdjęć i relację z mojego ogrodu zapraszam do strony Tomka Szostaka Z Ogrodem na TY, który ostatnio mnie odwiedził. O różach para słów jest w drugiej części relacji.



Kłopoty - problemy z trawnikiem 23:37, 27 cze 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15240
Do góry
FilippS napisał(a)

Jak pozbyć się trawnika wokół thui, aby ich nie uszkodzić? Mam ich ponad 200, a wcześniej nie była dana agrowłóknina.




A ty wiesz, że to trzeba wypielic.
Ogród Małej Mi 2017 23:37, 27 cze 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
yolka napisał(a)
Nie śmiejesz się głupio tylko serdecznie, wszystkim udziela się Twój nastrój, dlatego zwróciłam uwagę. Tak trzymaj, wiecznie moda dziewczyna jesteś, wiesz?


Tylko moje zmarszczki o tym nie widzą .. żem jeszcze młoda

Szukam niebieskiego .. mam szałwie jednoroczną.. kupiona.. ale nie posadzona..



I mikołajki... niebieskie czy żółte ?? Na pewno pszczółkowe


Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku 23:34, 27 cze 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Do góry



Ogród Małej Mi 2017 23:33, 27 cze 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Kasya napisał(a)


ło...piękna kompozycja


Tak samo wyszło

A to mam jeszcze w doniczce, ma rzekomo zimować. jakaś nowa odmiana miniaturowego floksa.. kupiłam jedno dla testu. bo śliczny

Ogród Małej Mi 2017 23:31, 27 cze 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
paniprzyroda napisał(a)




ta róża u Ciebie...zachwyca mnie zawsze, co roku jak ją pokazujesz obiecuję sobie, że kupię i nadal nie mam

fotki ze spotkania super
a rybkami zmartwiłam się, ale może będzie dobrze, leki zadziałają


W tym roku ciachnięta nisko.. i tak wybujała .. podejrzewam pomyloną odmianę, ale i tak mi się podoba

I to samo ale aparatem.. nie telefonem.. dużo ładniej .. a ważka .. miód-malina



Przerwa na kawę... 23:29, 27 cze 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Poppy napisał(a)


Ale slicznosci Doczytalam, ze to acropolis

Wpadlam dopytac o Maxima.
Moj zakwitl, i czerwony jest Owszem, ma srebrne zewnetrzne platki, ale takiej czerwieni sie nie spodziewalam, moze mu sie zmieni? Jaki on jest u Ciebie?
tak. To jest Acropolis. Ona fajnie zmienia barwę - od takiego intensywnego różu do beżu.

Maxim u mnie jest amarantowy. Taki intensywny róż, odrobinę ciemniejszy. Ale nie czerwony. Zewnętrzna strona płatków srebrzysta. Na pierwszym zdjęciu on jest ten bardziej po prawo, niższy choć już teraz osiągnął że 140 cm. Po lewo jest Soul.


A tu w zbliżeniu
Ogród Małej Mi 2017 23:28, 27 cze 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Sima napisał(a)


Moja ostatnio ulubiona kolorystyka - efekt pierwszorzędny ze stipą


Był lepszy jak sobie przez przypadek trojeści nie wykopałam .. ona bardzo późno startuje.. tu odbiła z jakiś fragmentów wymieszanych z ziemia

Ognista rabata już traci pomarańczowe róże (szybko je pozamiatało, nawet foty nie zdążyłam zrobić), ale jeżówki.. już są.. a to jeszcze czerwiec.

I zgrzyt kolorystyczny Te różowe mam po prostu wszędzie



Zajrzałam do Ciebie i foto wylinki, czyli zbroja ważkowa rewelacja A górki to kochamy obydwie


Miejski azyl 23:27, 27 cze 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Sima napisał(a)
A propos ważek - odchowaliśmy dziecię...


pierwsza zauważona wylinka


Wygląda jak metalowa rzeźba
Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku 23:23, 27 cze 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Do góry
First Lady ciąg dalszy




Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku 23:17, 27 cze 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Do góry
Joku napisał(a)
Ja też lubię rano po spacerze z psem a przed wyjazdem do pracy zrobić poranny obchód.
Bardzo podoba mi się poręcz przy tarasie. Ciekawy odcień brązu, taki ciepły.


Jolu poranki lubię najbardziej. Wieczory są męczące po upalnym dniu, bo podlewać trzeba.
Róże kwitnę. Jedne kończą, drugie zaczynają.
Sea Foam


First Lady


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies