Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

Anusia 23:39, 18 cze 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Trawy aż uginają się po ciężarem rosy.







____________________
Skandynawia po krzyżacku
Nowa12 23:34, 21 cze 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Jakie ty masz szałwie mega. Pierwszy raz jestem u Ciebie ale z wielką przyjemnością obejrzałam Twój ogród. Stipy, ostróżki - cudnie.
Zaskoczyłaś mnie, że nie masz ogrodzenia z przodu. Ja bym nie miała tyle odwagi. Mam beznadziejne ogrodzenie ale jakoś mi lepiej, że coś jest .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
ElzbietaFranka 23:56, 21 cze 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Powiem ci tak. Róża New Dawn jest piękna bardzo mi się podoba mam 4 sztuki właśnie to smiecenie. Jedna mam posadzona w trawie przy Skalniku tam płatków w trawie nie widzę tylko jej głowę więc mi nie przeszkadza. Druga rośnie na skarpie między iglakami umstop ma róże też płatków nie widzę.

Nie wiem co lepsze smiecenie czy czyszczenie z zeschłych róż. Moje już część przekwitly jutro trzeba poprzecinać.

Sadziec ładny krzew lubię te rozowe. Dzisiaj wyczytałam o nowej hortensji też ładna, ale zimuje do -15 stopni nazywa się hortensja Runaway Bride.

Aniu u nas upały nie do zniesienia. Trochę popadało ale to mało ma się trochę ochłodzić.

Z berberysów tu chyba Orange purpurowa będziesz zadowolona. Swoje przycinam pod koniec czerwca i znowu wypuszczają piękne ulistnienie wtedy są najpiękniejsze.

Co tu dużo mówić stipy robią szal w ogrodzie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anabuko1 07:48, 22 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Anusia napisał(a)
Trawy aż uginają się po ciężarem rosy.








ale całkiem ciekawie wygladaja Anusiu
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Anusia 09:44, 22 cze 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Nowa12 napisał(a)
Jakie ty masz szałwie mega. Pierwszy raz jestem u Ciebie ale z wielką przyjemnością obejrzałam Twój ogród. Stipy, ostróżki - cudnie.
Zaskoczyłaś mnie, że nie masz ogrodzenia z przodu. Ja bym nie miała tyle odwagi. Mam beznadziejne ogrodzenie ale jakoś mi lepiej, że coś jest .


Hejka fajnie, że odwiedziłaś mój ogród. Byłam u Ciebie kiedyś. Dyskretnie nie pozostawiając komentarza
W tym sezonie przyznam też, że ostróżki poszybowały a szałwie rozrosły się do mega rozmiarów. Szałwia to odmiana Deep Blue kompaktowa.
Przed ogródek to była taka zmora. Nic nie przychodziło mi sensownego do głowy. Wjazd do garażu ma 5,5 metra w dodatku pod górkę. Miejsca na bramę przesuwaną za mało. Stwierdziłam, ze najlepiej będzie jak posadzę cisy i zrobię z niego żywopłot. Dojdzie jeszcze murek. Inspiracją był jeden z odcinków Mai w ogrodzie.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 09:56, 22 cze 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
ElzbietaFranka napisał(a)
Powiem ci tak. Róża New Dawn jest piękna bardzo mi się podoba mam 4 sztuki właśnie to smiecenie. Jedna mam posadzona w trawie przy Skalniku tam płatków w trawie nie widzę tylko jej głowę więc mi nie przeszkadza. Druga rośnie na skarpie między iglakami umstop ma róże też płatków nie widzę.

Nie wiem co lepsze smiecenie czy czyszczenie z zeschłych róż. Moje już część przekwitly jutro trzeba poprzecinać.

Sadziec ładny krzew lubię te rozowe. Dzisiaj wyczytałam o nowej hortensji też ładna, ale zimuje do -15 stopni nazywa się hortensja Runaway Bride.

Aniu u nas upały nie do zniesienia. Trochę popadało ale to mało ma się trochę ochłodzić.

Z berberysów tu chyba Orange purpurowa będziesz zadowolona. Swoje przycinam pod koniec czerwca i znowu wypuszczają piękne ulistnienie wtedy są najpiękniejsze.

Co tu dużo mówić stipy robią szal w ogrodzie.


Mój mąż bardzo nie lubi tej róży właśnie za to śmiecenie. Chciałby najlepiej gdybym ją usunęła. W sumie kupiłam pod wpływem Ogrodowiska. Teraz jak się rozrosła jest urocza. Może dlatego, że to dobry sezon dla róż, więc jej wybaczę
Elu nam też ciężko w upalne dni. Dobrze, że mamy ochłodzenie. W czwartek przeszła potężna burza. Spadła dosłownie ściana wody. Wczoraj też ładnie popadało. Jest od razu lżej.
Berberyska kupiła moja sąsiadka Jola a ja trawy. Bardzo ładny. Ja mam kilka posadzonych nie pamiętam odmiany. Zajrzę do mojego archiwum.
Stipy tak szaleją,że rano jak robię obchód to mam wrażenie, że jestem w preriowym ogrodzie
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 09:57, 22 cze 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
anabuko1 napisał(a)

ale całkiem ciekawie wygladaja Anusiu


Lubię poranki. Staram się wstać wcześnie by cieszyć się widokiem.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Joku 22:06, 22 cze 2019


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12093
Ja też lubię rano po spacerze z psem a przed wyjazdem do pracy zrobić poranny obchód.
Bardzo podoba mi się poręcz przy tarasie. Ciekawy odcień brązu, taki ciepły.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Anusia 23:17, 27 cze 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Joku napisał(a)
Ja też lubię rano po spacerze z psem a przed wyjazdem do pracy zrobić poranny obchód.
Bardzo podoba mi się poręcz przy tarasie. Ciekawy odcień brązu, taki ciepły.


Jolu poranki lubię najbardziej. Wieczory są męczące po upalnym dniu, bo podlewać trzeba.
Róże kwitnę. Jedne kończą, drugie zaczynają.
Sea Foam


First Lady


____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 23:23, 27 cze 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
First Lady ciąg dalszy




____________________
Skandynawia po krzyżacku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies