Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

Doranma 19:25, 27 cze 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Aniu, a to nie jakiś storczyk Ci wyrósł?
Jaka pogoda dziś za drzwiami?
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
anabuko1 20:07, 27 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23497
anpi napisał(a)
Taka niespodzianka nie sadzona przeze mnie pokazałała mi się w ogrodzie i kwitnie.Może ktoś rozpozna?

No proszę nawet storczyki same ci się wysiewają.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anpi 00:21, 28 cze 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8135
AnnaMS napisał(a)

Fajne ujęcie, bardzo ładnie jeżówki widać na tle tych jasnych drzwi i lilie niebawem zachwycą
A ta niespodzianka to w leśnym zakątku by mi pasowała może ktoś będzie wiedział co to za cudo jak na moje oko to taki miks dzwonka ze storczykiem

Lilie już w rozkwicie,ale dziś wiało i nie robiłam zdjęć.
Wpisałam w gogle storczyk ogrodowy i na moje oko podobny jest kruszczyk szerokolistny
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 00:49, 28 cze 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8135
basia3012 napisał(a)


Aniu, piękne te Twoje róże. I Ty w nich cudnie wyglądasz.
A która to New Down? ja kupiłam w tym roku kilka New Down i Utersener Klosterrose i posadziłam przy płocie. Czy mogłabyś mi podpowiedzieć co robisz ze swoimi, że tak pięknie rosną? Może bym u siebie zastosowała?

Idę dalej oglądać Wasze spotkanie.
Pozdrawiam.

Basiu, New Dawn to ta na pergoli .Tam rosną dwie ,po jednej na stronęWłaśnie wsadzam w nią nos na zdjęciu które cytowałaś

Ja swoim różyczkom przugotowuję duży dołek w który daje na spód obornik( mam koński przekompostowany) mieszając go z rodzimą glebą i zamiast wybranej gleby( u mnie piachu )daję kompost pomieszany z czarną ziemią+trochę gliny( np. taką kupioną w woreczku w granulkach .Jesienią dodatkowo wszędzie podsypałam mączka bazaltową.Na zimę kopczyk z kompostu.Rabaty na wiosną dodatkowo dostały niewielką warstewkę podłoża popieczarkowego.Mam nawadnianie kropelkowe i rabaty wysypane korą najdrobniejszą.Myśle że to wszystko w sumie wpływa na dobry wzrost róż.W większości są to młode róże i mam nadzieje że dalej będą rosły dobrze .A w pierwszy sezon nie były powalające,więc daj czas i swoim różom
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 01:11, 28 cze 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8135
dana1s napisał(a)
Super spotkanie w pięknym ogrodzie. Ławeczka pasuje idealnie do Twojego romantycznego ogrodu. Nie mogę przestać się zachwycać widoczkami u Ciebie. Buziaki!

Danusiu bardzo mi miło Cieszę się że zaglądasz!
A takie spotkania są wyjątkowe!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 01:16, 28 cze 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8135
inka74 napisał(a)
Patrzę na twój ogród i nie mogę przestać. Cudowny, romantyczny. Bardzo, bardzo mi się podoba.

Można ogladać do woli
Ja niestety mam ogromne tyły w oglądaniu innych ogródków,może na urlopie nadrobię,bo teraz to nawet na oglądanie swojego nie mam czasu
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 01:23, 28 cze 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8135
nicol21 napisał(a)
Pięknie jest u Ciebie w ogródku.
Pashmina powala! Kiedyś będzie i u mnie
bukieciki piękne.

Fajnie, że zaglądaszto mobilizuje do napisania choć słówko w tym moim niedoczasie ostatnim
Pashmina mnie miło zaskoczyła w tym roku i ciągle zachwyca.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 01:31, 28 cze 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8135
alis napisał(a)
Ale żałuję, że mnie nie było w Twoim cudownym, pięknym i romantycznym ogrodzie Chociaż fotkami oczy nacieszyłam. Pozdrawiam Aniu

Fotek dziewczyny narobiły full,sama chętnie oglądam.Mam nadzieje że kiedyś będziesz miała okazje porównać je z rzeczywistością
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 02:05, 28 cze 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8135
Doranma napisał(a)
Aniu, a to nie jakiś storczyk Ci wyrósł?
Jaka pogoda dziś za drzwiami?

Tak sprawdziłam ...to chyba kruszczyk szerokolistny
Dorotko dziś, a raczej już wczoraj...rano zagrzmiało,ciut popadało,przyjemnie się ochłodziło ,a w ciągu dnia wiało...i trzaskało drzwiami Słoneczko już nie tak palące...Podczas obchodu stwierdziłam, że podczas mojej ostatnio większej nieobecności w ogrodzie w moich rabatach zamieszkały w najlepsze gady,płazy ,ptaki i ssaki w nadmiernej ilości Jakiś ropuch skacze sobie w lawendzie ,czyjeś koty czają się za każdym rogiem.Ptaki powysypywały korę z rabat na trawę w poszukiwaniu robactwa i spacerują ze zwisającymi z dzioba dżdżownicami,nic sobie nie robiąc z mojej i kociej obecności ...szczególnie jeden (szpak chyba ,bo czarny z pomarańczowym dziobem).Dodatkowo coś ryje mi w rabacie na całej długości węża kroplujacego....a propos węża to dziś przestraszył mnie pokaźnej długości zaskroniec ...pobiegłam po aparat...ale skrył się w berberysowych kulkach i dalej zniknął w gąszczu bylin.Poza tym wkoło bzyczy i motyle ganiają się w kocimiętce i lawendzie... Nie wspomnę już o rozpuście na koprze
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 02:10, 28 cze 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8135
anabuko1 napisał(a)

No proszę nawet storczyki same ci się wysiewają.

Wychodzi na to że to faktycznie storczyk-ogrodowy-kruszczyk szerokolistny?
A w romantycznym- maki samosiejki

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies