Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

GorAna 23:10, 27 cze 2019


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Przecudne różę....wszystkie, a Ballerina jak dywan
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Poppy 23:17, 27 cze 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Janeczko, jakas nowa porcyjka zdjec? Jak chorobowo roze? Cos lepiej?
A, i wlasnie, mialam Ci napisac, ze Artemis pachna anyzkiem i ziolami. Czad
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Zagajanka 23:25, 27 cze 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Kasia_CS napisał(a)
Hej Janeczko!!

Ależ cudowne różyce Widzę na zdjęciu, że Queen of Sweden po prostu ma takie matowe liście i takie dość specyficzne, nie tylko u mnie. Ale mnie wkurzają, bo jak dla mnie wyglądają jak przesuszone. Chyba na jesieni jednak królowa wywędruje w inne miejsce - bardzo mnie denerwuje, że tak marnie w porówananiu do innych róż mi trzyma kwiaty i jest dość marna. Czas ją zastąpić jakąś inną ślicznotką.

opowiesz mi co nieco o Sunblaze ?

Pamiętam, że polecałaś mi Alnwick rose na podmiankę QoS, tylko ją dość trudno dostać. Coś jeszcze byś widziała na centralne miejsce mojej czerpni? Od lewej miałaby Ascot, od prawej inna purpura, a od frontu jasne niższe- Marchenzauber, pastella, Bailando...

Nie tylko QoS ma matowe liście, sporo angielek takowe ma, bo mają za przodków róze historyczne, a one, poza r.rugosą, często właśnie matowe liście mają. Może też Tobie kiepska sadzonka się trafiła? Ale jak bardzo chcesz ją wymienić i nie znajdziesz Alnwick, to zastanów się moze nad Olivia Rose Austin? Ona nie jest wcale niska, bo u mnie rośnie z 120 cm, a pod koniec sezonu nawet 180 cm. Albo ciemniejszy Ancient Mariner lub Geoff Hamilton?

Sunblaze to niska róża (50/60 cm wysokości), rozłożysta floribunda. Przekwita jak Mariatheresia - w masie kwiatow pojawiają się szare "szmaciane" pąki, co średnio ładnie wygląda. Długo trzyma kwiat, ale łapała plamki dwa sezony pod rząd. W tym na razie się trzyma.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 23:27, 27 cze 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
KasiaBawaria napisał(a)


Piekna roza!!!I murek powala na kolana!


MalgosiaW napisał(a)
Śliczności pokazujesz. Trudno o ocenić, która piękniejsza

Murek super. Lubię kamień w ogrodzie


GorAna napisał(a)
Przecudne różę....wszystkie, a Ballerina jak dywan


Dziękuję, dziewczyny Róże to wdzięczne rośliny do robienia zdjęć.
Murek też dziękuje

____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
mira 23:28, 27 cze 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Poppy napisał(a)
Janeczko, jakas nowa porcyjka zdjec? Jak chorobowo roze? Cos lepiej?
A, i wlasnie, mialam Ci napisac, ze Artemis pachna anyzkiem i ziolami. Czad


No właśnie wącham wącham Artemis ale mi nie pachnie no może ciuteńkę ziołami łaką, ale to nie różany zapach. Była u mnie Maja i razem wąchałyśmy - nie wiem od czego to zależy w opisach tej róży wlaśnie czytam że anyż lub zioła tak ludzie podają. Mam dobrego niucha, może to zależy od stadium rozwoju kwiatu o! to jeszcze sprawdzę.

Cudowne masz krzaki róż - zastanawiam się czy po jednej róży czy po kilka sadzilaś

ja też te upały trudno znoszę

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Zagajanka 23:38, 27 cze 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Poppy napisał(a)
Janeczko, jakas nowa porcyjka zdjec? Jak chorobowo roze? Cos lepiej?
A, i wlasnie, mialam Ci napisac, ze Artemis pachna anyzkiem i ziolami. Czad


mira napisał(a)


No właśnie wącham wącham Artemis ale mi nie pachnie no może ciuteńkę ziołami łaką, ale to nie różany zapach. Była u mnie Maja i razem wąchałyśmy - nie wiem od czego to zależy w opisach tej róży wlaśnie czytam że anyż lub zioła tak ludzie podają. Mam dobrego niucha, może to zależy od stadium rozwoju kwiatu o! to jeszcze sprawdzę.

Cudowne masz krzaki róż - zastanawiam się czy po jednej róży czy po kilka sadzilaś

ja też te upały trudno znoszę

pozdrawiam


Artemis mi też pachnie ziołami, ale nie jest to mocny zapach
Falstaff - bananem, Cinderella i Tranquility zielonym jabłuszkiem, Celebrating Life miodem, a Alnwick maliną Mi nawet Aphrodite trochę pachnie, w zależnosci od pory dnia, chociaż podają że jej zapach prawie niewyczuwalny.

Na trochę węcej zdjęć i relację z mojego ogrodu zapraszam do strony Tomka Szostaka Z Ogrodem na TY, który ostatnio mnie odwiedził. O różach para słów jest w drugiej części relacji.



____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
mira 23:55, 27 cze 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
przeczytałam relację i obejrzałam zdjęcia
wspaniałe i pokazują pięknie ogród, jego kompozycję - cudnie to sobie zaaranżowałaś, jest bujność i niesamowity ład i porządek - jak sprawuje się szklarnia
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
inka74 05:54, 28 cze 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Piękna relacja. I jak miło cię zobaczyć. Ogród wyszedł katalogowo. Róże bajeczne a rudzielca pierwszy raz widzę :i ten twój trawniczek - zachwycił mnie!! Super relacja! Powinnaś w Maja w ogrodzie wystąpić
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Poppy 15:42, 28 cze 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
mira napisał(a)


No właśnie wącham wącham Artemis ale mi nie pachnie no może ciuteńkę ziołami łaką, ale to nie różany zapach. Była u mnie Maja i razem wąchałyśmy - nie wiem od czego to zależy w opisach tej róży wlaśnie czytam że anyż lub zioła tak ludzie podają. Mam dobrego niucha, może to zależy od stadium rozwoju kwiatu o! to jeszcze sprawdzę.



Mirko, nie wiem, od czego to zalezy, Artemis jest u mnie od zeszlej wiosny, w zeszlym zezonie nie pachniala, a w tym roku mocno anyzkiem,bez cienia watpliwosci, i na pewno nie byl to rozany zapach. To chyba bardziej zalezy od pogody niz stanu rozwoju, bo obecnie jest cieplej, i zapachu nie ma praktycznie, a ja mam wyjatkowo zaostrzony wech
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Poppy 15:45, 28 cze 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Zagajanka napisał(a)



Na trochę węcej zdjęć i relację z mojego ogrodu zapraszam do strony Tomka Szostaka Z Ogrodem na TY, który ostatnio mnie odwiedził. O różach para słów jest w drugiej części relacji.




Super, fajnie zobaczyc ogrod z innej strony.
Przy okazji znalazlam jeszcze Irenkowy.

Janko, czy baronowa Stefka moze miec czerwonawe paki?
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies