Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Podmiejski ogródek 23:27, 25 cze 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
makadamia napisał(a)

hortensja dębolistna kwitnie jako pierwsza


rabata pod murkiem daje czadu


Asia, bardzo mi się podoba ta dębolistna. Nie widziałam jeszcze takiej.
A pod murkiem taką angielską poezję masz. Świetnie! CHFS jak nic!
To tu- to tam- łopatkę mam ! 23:26, 25 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Dzień był tak upalny, że moje umęczone skwarem ciało legło pokotem i zasnęło po południu. Byłam tylko w stanie postać kilkanaście minut z wężem i podlać pomidory, bób i nowe nasadzenia. Nie nadaje się do życia w temperaturach wyższych niż 25 stopni.
Kawałek modernizowanego wnętrza.Kiedy z przodu nie będzie róż i traw, one będą widoczne, a potem zejdą na drugi plan.



Jarzmiankom jest trochę ciasno. Może nie zapomnę ich podzielić w sierpniu. Miejsce w cieniu by się znalazło.







Te wielkie liście doceniam zwłaszcza w takie dni jak dzisiejszy.



Ten jeszcze słabo cieniuje, ale za parę lat, być może.

Moja działka na Dębowym Lesie 23:22, 25 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry

Clematis (Powojnik) Etoile Violette

clematis Blekitny Anioł

RODOS - trochę inaczej 23:20, 25 cze 2019


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 526
Do góry
I kilka takich różnych


Oczko jakoś się trzyma i rozrasta




Katalpa nad nową rabatą


Lilie w innym miejscu ( poskrzypka brak



Ismena ( przywieziona z Holandii)

Hidcote Manor Garden Anglia 23:19, 25 cze 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
Kolejny fragment ogrodu.



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 23:18, 25 cze 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
W różnych miejscach można odpocząć na pięknych meblach ogrodowych, albo przysiąść na ławeczce lub pniaczku. Przy tak dużym ogrodzie jest bardzo dużo pracy, więc i odpocząć jest gdzie. Zadziwiająca zieleń trawnika, ale w tym ogrodzie jest bardzo żyzna ziemia.





Ogrodowy spektakl trwa ... 23:18, 25 cze 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry



Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :) 23:15, 25 cze 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Do góry
Gosia pozdrawiam!

Jola dziękuję. Pewnie że dam radę. Ale smutno mi. Znowu walka, znowu kasa w plecy. Czuję się czasem okropnie bezsilna a to chyba najgorsze z uczuć. Bezsilność. Jak już spróbujesz wszystkiego, wszystko zawiodło, nic nie możesz zrobić. Padasz z sił a rzeczy nie zależą od ciebie. Da się na to jakoś uodpornić? Nie umiem. Znieczulić? Uniknąć?

Ech.

Zrobiłam parę zdjęć dziś podczas podlewania. Panu od ogrodzenia wyślę.



RODOS - trochę inaczej 23:15, 25 cze 2019


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 526
Do góry
Dziś doniczkowo




To tu- to tam- łopatkę mam ! 23:13, 25 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
anna_t napisał(a)
Oj lubię, dziękuję
Jak tniesz lawenda to aż tak do suchego czy raczej ostrożnie?


Początkowo cięłam nieśmiało, ale nabrałam odwagi i teraz tnę do suchego. Ma ładniejszy pokrój, kiedy się ją mocniej tnie.



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 23:12, 25 cze 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry



Hidcote Manor Garden Anglia 23:11, 25 cze 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry




Kłopoty - problemy z trawnikiem 23:10, 25 cze 2019

Dołączył: 25 cze 2019
Posty: 6
Do góry
Przepraszam załączam zdjecie.Tomasz
To tu- to tam- łopatkę mam ! 23:09, 25 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
paniprzyroda napisał(a)
Zanurzyłam się w Twoim lecie po czubek nosa, takie te rabaty bujne Mikołajka tnę jak się wybarwi na dobre, idealny do suchych bukietów, inaczej są sryliony siewek, które nie dają się tak łatwo wypielić, bo odrastają z długiego, palowego korzenia. Najlepiej usuwać jak tylko wzejdą.


Instrukcja obsługi taka jak w przypadku przegorzanów.





A lato zaczęło z przytupem.









Nawet owies mam.

Hidcote Manor Garden Anglia 23:08, 25 cze 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry



Kłopoty - problemy z trawnikiem 23:08, 25 cze 2019

Dołączył: 25 cze 2019
Posty: 6
Do góry
Dzień dobry,

Trawnik z rolki założony rok temu.
Kilka dni temu wyszło coś „takiego” .
Nawodnienie automatyczne 2x w tygodniu.
Zrobiłem oprysk na grzyba.
Dzisiaj zrobiłem również dosiewkę.
Jak i czym można doprowadzić trawnik do normalności?

Dziękuje i pozdrawiam!
Ogrodowy spektakl trwa ... 23:07, 25 cze 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)

Mają być u Kasi wiosna , namawiała Ich na maj to i u Ciebie jeszcze zagoszczą na bank
Do jednego ogrodu nie przyjadą


Sylwia ogrodów jest wiele

ale to nie takie ważne, mój poranny spacer chce pokazać

placyk z krzesełkiem - tu kancik nówka, pewna byłam że tu mój gość posiedzi
pomyliłam się




coś mi wena umyka
to wstawię trochę zdjęć bez komentarza



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 23:06, 25 cze 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
Jeszcze inne spojrzenie na to cudowne miejsce.



Ogrodowy spektakl trwa ... 23:05, 25 cze 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
Kontynuując spacer poranny po ogrodzie


jestem przy wysprzątanym domku ogrodnika - wyciełam czosnki Krzysztofa niech schną, posadziłam co kawałek na brzegu rabaty jeden - jakoś to nie wyszło



wreszcie zakończył się remont mojej pracowni - m. wymienił i poszerzył mi półki
mam teraz więcej miejsca - i tu mam swoja galerię pelargonii



tam tez stoją doniczki z siewkami do pikowania
Hidcote Manor Garden Anglia 23:04, 25 cze 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry



Mega bujność w tej części panowała.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies