Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Zagajanka 21:33, 31 maj 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Kasia_CS napisał(a)
Wątpliwości dlatego, że mam dość duży egzemplarz, choć niezbyt rozgałęziony, to jednak budzi moje podejrzenia. A dwa, że właśnie te liście w mojej jakieś wielkie są! Chyba dwa razy większe mi się wydają niż Twój największy. Później pójdę sprawdzić.

Wiosną się okaże. Trzymam kciuki, by była chociaż biała, jak nie Alba Lennei, to niech będzie Alba Superba

Kasia_CS napisał(a)
U mnie też ruszyły z kopyta, teraz mogłyby trochę deszczyku dostać, ale wyjrzałam przez okno, to chyba tylko wierzch gleby ściemniał-nie wydaje się, by padało jak szumnie zapowiadano.

William owszem-ruszyl pod ziemią i w swojej niefrasobliwości go poturbowałam próbując sprawdzić czy żyje. Podkopałam, a potem nie mogłam wsadzić spowrotem, sadziłam na nowo przy okazji nadlamując te podziemne jeszcze ale całkiem już długie pędy, ech...

No a z dziećmi.. powtórzę za Tobą- damy radę! I trzymam kciuki za pierwszą jedynkę

Z ilości majowych deszczy chyba jesteś zadowolona? U nas lało i lało... Trawnik ładnie się odbudował, roślinki podrosły, a za to połowa róż teraz stoi we rdzy, eehhh.
Najgorzej w tym roku wyglada Pashmina, ta pod wykuszem co w zeszłym roku w ogóle nie chorowała. Jak jej oberwę liscie, to bedzie całkiem łysa, ale oprysk bez tego chyba nie ma sensu. Sceptere'd Isle i Ascot też mocno w rdzawych kropeczkach... Na innych krzaczkach pojedyńcze kropki - chodzę, obrywam.

Williama chyba będziesz musiała wymienić - czytam u Ciebie, że ten odrost to może być dzik?

Jedynki dolne zaliczone i nawet w miarę szybko to poszło. Pomarudziła stosunkowo niedługo i oby tak dalej z kolejnymi

Kasia_CS napisał(a)
Zieleń u Ciebie tak kipi barwami i soczystością, że aż nieprzyzwoicie pięknie

Zara coś nowego wstawię - jakoś od miesiaca nie miałąm ani weny, ani pogody, ani czasu na robienie przyzwoitych zdjęć. Dzisiaj dopiero wyszłam z aparatem do ogrodu.

Kasia_CS napisał(a)
Janko, wiesz co? Pamiętasz jak pytałam o Marietheresie i sens kulkowania? Bo jeden pęd mi rósł nisko nad ziemią w bok i go nie ściełam, tylko dogięłam. Ładnie sobie puścił z po dlugosci pędu pączki kwiatowe

Pokaż fotkę przy okazji U mnie w tym roku nie kulkowałam żadnej. Tylko pnące rozpinałam na ogrodzeniu - efekty, oczywiscie są. Czekam na kwiaty, to pokażę.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 21:34, 31 maj 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
adkawi napisał(a)
Janko coraz piękniej u Ciebie.Przesyłam pozdrowienia

Dzięki Aduś, teraz coraz ładniej będzie z kwitnącymi różami
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 21:36, 31 maj 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
inka52 napisał(a)
Witaj Janeczko, a co u Ciebie w ogrodzie , księzniczki chyba już zaczęły pokaz, rózany pozdrawiam Teresa

A u mnie powolutku i do przodu. Różyce oczywiście już zaczęły, ale są z 10 dni opóźnione w stosunku do zeszłego sezonu przez ten chłodny i deszczowy maj. Zaraz będę coś pokazywać
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
adkawi 21:42, 31 maj 2019


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Witaj.Fajnie Janko że jesteś ,ja ostatnio na necie dosyć rzadko.Chyba przywołałam Cie myślami . Czekam z niecierpliwością na zdjęcia królowych.Pogoda ostatnio u nas okropna ,jak nie za sucho to za mokro.Trochę mszyc mi się pojawiło. Mączniak dopadł savoy hotel, ale na paru listkach.Jak córeczka ,pewnie coraz fajniejsza i ciekawa świata?
____________________
Adrianna
Zagajanka 22:15, 31 maj 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Zanim będzie o różach, pokażę może najpierw parę innych widoczków

To jest zdecydowanie czas rododendronów. Rodkowa rabata ma swoje 5 minut i jest kolorowa do nieprzyzwoitości






____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:24, 31 maj 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Za chwilę wybuch kolorystyczny na tej rabacie zniknie i zostanie spokojna biało-żółto-zielona paleta z fioletowymi akcentami.

Jako jeden z pierwszych zaczął tu Pilgrim Austina:




Jest to jego 3 sezon u mnie w ogrodzie i krzaczek już w tej chwili wygląda całkiem imponująco:



Tuż obok zaczyna czosnek Schuberta (co za ufoludek!)

____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:35, 31 maj 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Jak już jesteśmy w temacie czosnków, to ich czas się po trochu kończy. Cieszą oko karatawskie i wysokie białe podobne do dmuchawców





Zaczynają Krzyśki:


____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:40, 31 maj 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Pachnące wysokie Irysy spotkały się z peoniami:





____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:47, 31 maj 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Oprócz Pilgrima jedną z pierwszych była tym razem Bouquet Parfait.






Jest tym razem mocno zaróżowiona przez chłodniejszą pogodę, ale niedługo wypłowieje do białego.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Veega 22:52, 31 maj 2019

Dołączył: 17 sty 2019
Posty: 85
Witaj Janeczko,
nareszcie zaczyna się pokaz różany w Twoim pięknym ogrodzie, już nie mogłam się doczekać
Jak Ty to robisz, że Twoje krzewy różane są takie dorodne ?

Pozdrawiam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies