Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ranczo Szmaragdowa Dolina II 23:02, 25 cze 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
Gdzieś tam siedzi ukryty i zadumany świątek między roślinami, a w innych miejscach znajdujemy inną biżuterię ogrodową.



Mój 4 arowy azyl... 23:01, 25 cze 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1270
Do góry
barbara_krajewska napisał(a)
Trochę niebieskości




Basiu, jak nazywają się te kwiatki, wyglądają jak puszyste marcinki, ale na nie chyba jeszcze za wcześnie.
Ogrodowy spektakl trwa ... 22:57, 25 cze 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
Mireczko nasze gratulacje Ogród masz wspaniały, żal by było go nie pokazać szerszemu gronu niż nasze Ogrodowiskowe. Ciężki kawał roboty wykonałaś z ogrodem od zeszłego sezonu, a od początku założenia ogrodu to nawet policzyć się nie da. Ale przecież kochasz w nim pracować jak my Wszyscy
Strasznie jestem ciekawa odcinka z Twojego ogrodu odliczam teraz dni do emisji, a wiem, że jeszcze raz do Cię przyjadąWreszcie może uda mi sie zakątki umiejscowić jak pospacerujecie no i z drona pewnie pokażą to też będzie łatwiej się rozeznać
Tremy obstawiam nie miałaś więc będzie bardzo naturalnie taką Cię znam


Sylwia, bardzo dziękuję.
Dobrze obstawiasz tremy nie miałam za to emocje wzięły górę ....nie wiem czy to to samo co trema Sylwia nie wiem czy jeszcze przyjadą to nie jest takie pewnie - do emisji kawała czasu to może popracuje nad emocjami

tak dron latał nad moim ogrodem i latał,to nisko to wysoko a jak strasznie to bzyczy


Ranczo Szmaragdowa Dolina II 22:57, 25 cze 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
Suchy strumień pięknie porósł roślinami i nabrał naturalnego widoku.




I kolejne śliczne dodatki do ogrodu.




Moja ostoja 22:52, 25 cze 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2768
Do góry
Niektóre przetaczniki:
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 22:51, 25 cze 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
Zachwycałam się tą różą pnącą, a w połączeniu z tym łanem lilowców tworzy świetny duecik.




To miejsce bardzo mi się podoba, żeby tam jeszcze urosło duże drzewo, które rozpostarło by swoje konary jak parasol nad tym miejscem do wypoczynku. Chyba jednak nie ma tam takiego drzewa, może warto o tym Sylwio pomyśleć.

Ogrodowy spektakl trwa ... 22:51, 25 cze 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry



w domku ogrodnika porządek - zrobiliśmy akcję i dwa wory przydasiów wyleciały
na taka akcję trzeba jednak mieć jakąś motywację
a była



co prawda dron do domku nie "wlatywa" no ale

To tu- to tam- łopatkę mam ! 22:50, 25 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
anna_t napisał(a)
Ja zostawiam wyciete liscie pod krzaczkiem bo to podobno odstrasza robale, mrowki.
Haniu piękne zdjęcia


Dziękuję, wciąż się uczę. Dobrego nauczyciela brak pod ręką, a samouctwo wymaga dłuższego czasu.
Liście pomidorów też rzucam na ziemie, ale raczej traktowałam je jako ściółkę. O działaniu odstraszającym nie wiedziałam.

z serii "widziane z hamaka"





i lawenda, bo lubisz







Moja ostoja 22:50, 25 cze 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2768
Do góry
Graźynko, Anpi, Aniu, dzięki za odwiedziny
Rzeczywiście czas rozkwitu najpiękniejszych kwiatów zaczął się.
Róże i ostróżki po piątkowym nawalnym deszczu mocno ucierpiały.
Nadchodzi czas ich czyszczenia.

Zdązyłam jeszcze zrobić nukiet z róźy First Lady i najbardziej poszkodowanych ostróźek.
Z pozdrowieniami:
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 22:45, 25 cze 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
Tu i ówdzie przemykała cichaczem młodzież, która świetnie zaaklimatyzowała się w tym ogrodzie.




Ogrodowy spektakl trwa ... 22:42, 25 cze 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry

napisałam że ogród był wypicowany jak nigdy - spoko spoko - każdy ma inne pojęcie picu - ja np. nie miałam wszystkich kancików odnowionych, a i była rabat nie plewiona - to dla jasności co to jest pic



To tu- to tam- łopatkę mam ! 22:41, 25 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Poppy napisał(a)


Strasznie mnie ucieszylo to, co napisalas, bo u mnie Comte ma byc na pierwszym planie A jak duza byla u Ciebie przed przesadzeniem?
A Mary, no coz, wzielam ja na probe, cena byla okazyjna, nie bylam przekonana, ale ma w sobie to cos. Nie wiem, czy jej bedzie dobrze na 2 planie, ale moze nie bedzie narzekac. scinasz ja czasem do wazonu? Ciekawa jestem, jak dlugo sie utrzymuje. Na krzaku znacznie dluzej niz inne austinki, co jest zaleta.

I kojarze, ze masz Mme Isaac Pereire i Zefiryne. Jak ocenilabys ich odcien rozu? Ciagle szukam miejsca dla Madame, bo rosnie duza i szeroka, a do tego mam problem z odcieniem, bo o ile Zefiryna zakwitla, tak Madam ciagle w donicy i chyba w tym roku kwiatu nie bedzie.

A ogrod dojrzewa Ci smakowicie


Poppy,przepraszam za zwłokę w odpowiedzi. Umknęło mi Twoje pytanie.
Comte pierwotnie posadziłam z przodu tarasu między miskantami. Po roku prawie nie miała przyrostów. Wysadziłam ją w nowe miejsce. Wypuściła trochę drobnych pędów i zakwitła jednym kwiatkiem. Ten sezon to jest drugim po przesadzeniu. Podrosła, trochę zmężniała i ma sporo kwiecia. Olbrzymem, takim jak Mary, to nie jest.




Zephirine Drouhin w zamierzeniu miały obrastać pergolę z boku budynku.Posadziłam dwie. Wystawa kiepska. Trochę słońca jest tam o wschodzie, potem od 15-16 do wieczora. Jej zaletą jest brak kolców i to, że teoretycznie znosi małą ilość słońca. Niestety u mnie się to nie potwierdziło. Jedna chorowała, rosła kiepsko; już jej nie ma. Druga też w kiepskiej formie. W zeszłym roku podłapała rdzę, a w tym mączniak jej dokucza.Kwitnie symbolicznie. Nie wiem, czy ona taka wybredna, czy trafiły mi się kiepskie sadzonki. Myślę o zastąpieniu jej powojnikiem.



Madame Isaac Pereire to krzepka róża. Zdrowotność znakomita, zimowanie też. Kwitnie obficie. Teraz kończy pierwsze kwitnienie. Podczas drugiego potrafi wypuścić pojedynczy długi bat, ale od razu go skracam.




Ranczo Szmaragdowa Dolina II 22:40, 25 cze 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
W domku jest cała różnorodność, mnie bardzo spodobała się dziergana na szydełku.... co to właściwie jest?



Ogród zachwyca bogactwem roślin i najróżniejszej biżuterii ogrodniczej.



Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi 22:36, 25 cze 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
zachwalane swinie dostalismy do jedzenia bleeeeee


no i dostalismy ksiege gosci
ciekawa jestem ile osob sie wpisze

a wracajac do domu wyhaczylam takiego goscia na lace pod lasem


taki haremmial przy sobie
Ogrodowy spektakl trwa ... 22:36, 25 cze 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
przed domem w donicach posadziłam pelargonie a na okienku takie - cudne ale coś kiepsko rosną

bagonie na studnii


zapraszam wchodzimy do ogrodu

Choroby i szkodniki powojników, powojnik - Clematis 22:34, 25 cze 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
basia3012 napisał(a)
Na płatkach moich Mazurków są takie zmiany. Co to jest?

Chodzi mi o te zmiany zielone.











Ranczo Szmaragdowa Dolina II 22:33, 25 cze 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
Przez chwilę nawet udało się zgrupować towarzystwo, ale zaraz każdy szedł w inne kolorowe i pachnące miejsce.




Ogrodowy spektakl trwa ... 22:33, 25 cze 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
Kochani!

Wczoraj w ogrodzie miałam bardzo sympatycznych gości.

Wcześnie rano w świetnym humorze poleciałam do ogrodu porobić zdjęcia. Teraz ogród zmienia się każdego dnia - dosłownie coś przekwita coś zakwita
a pracy stale moc - sezon cięcia powinnam rozpocząć

no to relacja z porannej sesji ogrodu - wybaczcie zdjęć gości prawie nie mam
mam zdjęcia ogrodu


5.30
już słońce grzeje mocno


szybka wymiana zawartości donic z bratków na inne mocno mnie w te upały zmęczyła, zmęczyła też nagle bratki które się długo trzymały



na okienku utrzymały się bo tu sporo cienia


szukam begonii dla mnie i mojego ogrodu - to ta


ta jest cudna ale przypomina mi barok a to inne klimaty










Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi 22:32, 25 cze 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
za domem maja troche warzyw



i swinie


i taki widok
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 22:28, 25 cze 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
Inni kryli się za kolorowym gąszczem






Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies