Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Przycinanie - cięcie iglaków innych niż tuja

Pokaż wątki Pokaż posty

Przycinanie - cięcie iglaków innych niż tuja

zycie_na_rod... 17:02, 24 maj 2019

Dołączył: 22 maj 2019
Posty: 6
Witajcie. Mam pytanie co to za iglak i jak go przyciąć aby nadać mu siekawy wygląd?
____________________
z Kasią Ci się upiecze
Karol99 18:29, 27 maj 2019


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
To świerk pospolity.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
ZbigniewG 22:15, 27 maj 2019


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8900
zycie_na_rodosie napisał(a)
... jak go przyciąć aby nadać mu ciekawy wygląd?...
Mam dla Ciebie dwie wiadomości złą i jeszcze gorszą (całkiem poważnie), ten gatunek i w takim miejscu nie wróży nic dobrego.
Pierwsze - jedno cięci poziomo jak najbliżej gruntu i po problemie ,
drugi sposób oczyścić pień z gałęzi od dołu do wysokości minimum żywopłotu z tyłu odsłaniając ten karłowy świerczek i później męczyć się z formowaniem - tu musisz opogłówkować
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
zycie_na_rod... 09:27, 28 maj 2019

Dołączył: 22 maj 2019
Posty: 6
Karol99 napisał(a)
To świerk pospolity.


Dziękuję za odpowiedź!

ZbigniewG napisał(a)
Mam dla Ciebie dwie wiadomości złą i jeszcze gorszą (całkiem poważnie), ten gatunek i w takim miejscu nie wróży nic dobrego.
Pierwsze - jedno cięci poziomo jak najbliżej gruntu i po problemie ,
drugi sposób oczyścić pień z gałęzi od dołu do wysokości minimum żywopłotu z tyłu odsłaniając ten karłowy świerczek i później męczyć się z formowaniem - tu musisz opogłówkować


To smutne wieści w takim razie. Ten stan ze zdjęcia to nie moja zasługa a teściowej. Sama sadziła, sama wybierała gatunki, nic nie cięła a teraz lament, że się rozrosło. A ja szukam rozwiązania problemu. Z chęcią wycięłabym w pień ale z drugiej strony mi szkoda. Myślałam o przycięciu całości w trójkąt albo dwie kulki tylko czy to jakoś sensownie później odrośnie?
____________________
z Kasią Ci się upiecze
ZbigniewG 12:29, 28 maj 2019


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8900
Jeżeli chcesz się bawić to drugi wariant - okrzesać od dołu a górę w trójkąt lub kopułę o rozmiarach jakich chcesz byle granica cięcia była jeszcze tam gdzie są zielone igły (najlepiej pączki)

gdyby przez przypadek dół w środku nie był jeszcze suchy i łysy to możesz próbować bez okrzesania i podcinać na trójkąt od dołu
Zacznij ciąć a potem zobacz co narobiłaś
a najlepiej daj zadanie dla M niech będzie na niego

____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
zycie_na_rod... 13:28, 28 maj 2019

Dołączył: 22 maj 2019
Posty: 6
ZbigniewG napisał(a)
Jeżeli chcesz się bawić to drugi wariant - okrzesać od dołu a górę w trójkąt lub kopułę o rozmiarach jakich chcesz byle granica cięcia była jeszcze tam gdzie są zielone igły (najlepiej pączki)

gdyby przez przypadek dół w środku nie był jeszcze suchy i łysy to możesz próbować bez okrzesania i podcinać na trójkąt od dołu
Zacznij ciąć a potem zobacz co narobiłaś
a najlepiej daj zadanie dla M niech będzie na niego



Rozwiązanie pokazane przez Ciebie na zdjęciu całkiem fajnie się prezentuje. Sprawdzę jak bardzo suche są gałązki od pnia i na tej podstawie ocenię czy przytnę całość w trójkąt. Nie che oddawać roboty w ręce M bo równie dobrze można od razu wycinać w pień Spróbuję coś powalczyć w temacie i jak będzie czym to się pochwalę jaki efekt uzyskałam ! Dziękuję za rady - serdecznie!
____________________
z Kasią Ci się upiecze
ZbigniewG 13:49, 29 maj 2019


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8900
wierzchołek Hoopsii - szykuje się kilka przewodników sekator na długiej tyczce będzie miał robotę



Koster miał podobne zapędy teraz jest spoko, te dwa boczne pąki i trzeci z tyłu wycięte




Spek też miał problemy - zastąpiłem go bocznym ciut krzywy ale sie wyrówna
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Darek1986 22:10, 31 maj 2019

Dołączył: 31 maj 2019
Posty: 1
Witam serdrcznie. Jestem tu nowy, wiec chce sie przywitac ze wszystkimi mam do uzytkownikow prosbe - chcialem kolo swojego balkonu uporzadkowac rosliny - mniemam ze to cyprysik ale moge sie mylic i druga roslina ktorej nie znam obie bardzo sie rozrosly - jak im pomoc i zmniejszyc ich wielkoac ale zeby nie uschly.

Karol99 23:04, 03 cze 2019


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Pierwsza roślina to jakiś jałowiec płożący, natomiast drugi krzew to tawuła japońska, być może Golden Princess.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Wiaan 09:00, 03 wrz 2019


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5142
Witam, czy teraz mogę jeszcze przyciąć jałowca formowanego?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies