Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

bogumila 17:00, 31 maj 2019


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Słuszne przemyślenia...taka proza życia.
Chyba jest nas sporo...tych po 70-ce...
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
hankaandrus_44 17:03, 31 maj 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Jest nas sporo, ale nie wszyscy zatracają się w ogrodach.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
bogumila 17:06, 31 maj 2019


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Haniu...myślałam o naszej pasji.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Doranma 17:30, 31 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
hankaandrus_44 napisał(a)
Ale wg słów mojej mamy, światu pokazuj promienną twarz, łzy leje się w ukryciu.


Haniu, zaintrygowałaś mnie tym powiedzonkiem. Czy możesz przytoczyć jeszcze inne mądrości życiowe wyniesione ze swojego domu rodzinnego? Fascynuje mnie to, jakie przekonania przekazuje się w rodzinach z pokolenia na pokolenie ☺ I czy one pomagają, czy przeszkadzają dobrze żyć.
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
hankaandrus_44 18:34, 31 maj 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Cóż patrząc z perspektywy 100 lat, bo moja mama z rocznika 1913, to różnie to wygląda. Dyscyplina w narodzie chyba była większa, wiele rzeczy nie wypadało robić publicznie, takie zwyczajne, mlaskanie, siorbanie, przepychanie się między ludźmi bez słowa przepraszam. To tylko podstawowe, a wiele innych zachowań, które nie uchodziły w towarzystwie. Kto dzisiaj się przejmuje, że kobiety publicznie piją alkohol, palą papierosy, okazują swoje emocje.

A używanie słów niecenzuralnych? To mowa rynsztokowa była, a dziś? Co drugie słowo.....ech, szkoda gadać.

Takie powiedzenie: Nie pchaj się na afisz, jak nie potrafisz. Kto dziś o tym myśli? Jak mnie wybiorą, to i w Brukseli dam radę.
A z naszej ogrodowej działki: Skąd się wzięły kamyczki w moim ogródku? chyba sąsiad wrzucił. Ma trochę inne znaczenie, to i tak wiemy o co chodzi.
Ale w teraźniejszej dobie, kobiety jednak mają lepiej. Są samowystarczalne, nie muszą liczyć tylko na męża, same dbają o swój rozwój i swe finanse.
Ale szacunku od mężczyzn za to się nie doczekały. We wszystkich sferach publicznych nie traktuje się ich jednakowo.
Jednym słowem spadły z piedestału, i już nie są kapłankami domowego ogniska.
Takie jest moje odczucie.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Anda 19:46, 31 maj 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Mężczyźni też spadli z piedestału. Nie są juz tak potrzebni i nie są głową rodziny.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
eda 21:57, 31 maj 2019


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
hankaandrus_44 napisał(a)
Na dzisiaj koniec z ogrodem, ale do pełnego zadowolenia jeszcze ciut brakuje. Zdjęć nie ma, bo w szklarni ugrzęzłam. Ale...ufff! Pomidory na miejscu, papryka też i jeszcze ciut zapasu w sadzonkach, zobaczymy jak się zaadoptują moje pieszczoszki!

Na zewnątrz: tulipany przekwitły, bratki zaczynają pokazywać, kolor, ciemierniki kończą bieg, irysy holenderskie wylazły na światło, piwonia drzewiasta już w fazie pękniętego pąka, a 2 kolejne szykują się do startu.

Trawnik skoszony, to na tydzień spokój w tym temacie. Lilie już mają wizytatorów w czerwonych frakach, ale każdego dostrzeżonego dołuję.

Fasolka szparagowa posadzona, w tygodniu wysadzam ogórki do gruntu/podkiełkowane/ seler posadzony tydzien temu ma się dobrze, pietruszka zielona, będę skubać. Lubczyk już do wzięcia na rosołowy zapach. Między pomidorami sałata i szczypio, jak również koper-samosiejka. Dyniowate/dynia i cukinia/na razie w doniczkach.
Rh kwitną- sukcesywnie się otwierają, nie ma, że wszystko razem-i dobrze, na dłużej będzie. Orliki w fazie pąka.

Hanusia przybiegłam się przywitać i podreptać na twojej trawce bosooo cudownie masz w ogrodzie kwitnąco aleś się napracowała podziwiam cię i uściskuje gorąco wlazłam w środek przepraszam hiii buziam


I to by było tyle newsów. Kancików brak

____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
eda 21:59, 31 maj 2019


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
hankaandrus_44 napisał(a)
Ewuniu, taka postawa to wynika z czasu, przeżyliśmy wszelkie zawirowania, teraz juz jest dobrze, w sklepach pełno, pieniądz za pracę jaki jest musi wystarczyć, czasami niespodzianki przed wyborami do portfela też trafiają, zima lekka, oszczędność za ogrzewanie też na konto wraca. Tylko się cieszyć,
A drobne kłopoty w rodzinie? To przeciez sens życia. Jakby było wszystko bez skazy, to nudno by było.

Życzę zdrowia, bo to jest podstawa zadowolenia i dobrego humoru.






ooo widzę widzę Hanusię super słoneczna fotka
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Basilikum 22:04, 31 maj 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
o tak czesto mezczyzni zachowuja sie jak dzieci a role glowy domu przejela kobieta.

W moim domu tato mowil, ze na tanioche (byle co) moga sobie pozwolic bogaci biedny musi kupowac porzadne rzeczy, ktore na dlugo wystarcza. Ja sie tej zasady trzymam.

Haniu bardzo mymy zblizone podejsci do zycia

a co do encyklopedii to ja sie tam tez nie pcham, za 20 at nikt nie bedzie wiedzial co to jest teraz sie w googlach szuka
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
hankaandrus_44 22:38, 31 maj 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Izabelko, jak nam nie zlikwidują googla i facebooków, to może nie przepadniemy w odmętach.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies