Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

mirkaka 20:21, 31 maj 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Coś już zadziałałaś z rdzą? U mnie mączniak już na różach i astrach jesiennych
Kasiu jeśli to początek rdzy to oberwij wszystkie listki zaatakowane i potem pryskaj.
Kiedyś miałam taką rózę Abraham Darby, chorowała tak silnie na rdzę że mimo iż piękna wywaliłam ją.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Zagajanka 21:26, 31 maj 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Kasiu, serdecznie gratuluję pierwszych urodzinek córci! wy w Dniu Mamy świętowałyście, a my ze Starszym dzień później. Skończył właśnie 7 lat. Kiedy to zleciało???

Nasza Młoda też już ma 7,5 miesiąca i zaliczyła dopiero niedawno dwie dolne jedynki (w odstępie 5 dni); odstawiona jest od 2 tygodni całkowicie od cyca, no i pewnie przez to przesypia nam całe noce od 19:30 do g 6 rano. Się znaczy czasem coś "zaśpiewa" w nocy lub nad ranem, ale włączam jej biały szum i mówię kilkakrotnie "szzzz", i zasypia z powrotem. Zasypia też już sama dosyć ładnie w łóżeczku, bez bujania czy noszenia (nakarmiona wcześniej mleczkiem do syta). Chyba wracam do normalnego życia i w miarę przyzwoitego snu!!! A jak tam wasze noce?

P.S. Piękne róże już zaczęły. Teraz codziennie będą jakieś nowe widoczki. Pokazuj częściej co tam u Ciebie będzie kwitło, śliczne te Twoje zdjęcia
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
adkawi 21:36, 31 maj 2019


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Kasiu dawno mnie nie było u Ciebie a tu takie super wiadomości.Składam spóźnione ,ale szczere życzenia dla córci.Róże pięknie się ruszyły,wszystko takie u Ciebie zieloniutkie i kolorowe.Kasiu fajnie tak ciągle coś przerabiać ,dosadzać i przesadzać.Co to byłby za ogród bez zmian
____________________
Adrianna
Kasia_CS 21:59, 31 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
effka napisał(a)
Pracusiu! pięknie porobiłas dzisiaj. Ja się lenię, dziecko u dziadków do jutra, lecimy do kina a jutro kopiemy oczko.

Tniesz już buksy, może i ja przelecę swoje bo zarosły w tym roku niemiłosiernie, deszcze im posłużyły

Trzmielinowe obwódki są mega!


OO, ale laba od dziecka Kiedy ja w kinie byłam.. no dobra - w kwietniu na Robaczkach z zaginionej dżungli No ale też z Małżem na Zimnej wojnie byliśmy, więc luz.. jutro też kino, ale chyba tylko eM z Kubą, bo Kajka do kina raczej się nie nadaje

Buksy ciachnęłam, bo zauważyłam, że już nowe przyrosty idą i bałam się, że jak się będę wstrzymywać z cięciem, to potem pojadę po tych najmłodszych.

Obwódka z trzmieliny u mnie zanim będzie mega, to minie trochę Bo to ukorzenione patyczki, a nie ukształtowane na obwódkę krzaczki. Ale co tam
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 22:01, 31 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
mirkaka napisał(a)
Coś już zadziałałaś z rdzą? U mnie mączniak już na różach i astrach jesiennych
Kasiu jeśli to początek rdzy to oberwij wszystkie listki zaatakowane i potem pryskaj.
Kiedyś miałam taką rózę Abraham Darby, chorowała tak silnie na rdzę że mimo iż piękna wywaliłam ją.


Mireczko, ja Ciebie wtedy źle zupełnie zrozumiałam i byłam przekonana, że to mleko z sodą to na rdzę stosowałaś I już 2 opryski za mną, hihi Większość liści w plamkami oderwałam, ale taka prawda, że nie wszystkie.. muszę się lepiej przyłożyć..
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 22:05, 31 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Zagajanka napisał(a)
Kasiu, serdecznie gratuluję pierwszych urodzinek córci! wy w Dniu Mamy świętowałyście, a my ze Starszym dzień później. Skończył właśnie 7 lat. Kiedy to zleciało???

Nasza Młoda też już ma 7,5 miesiąca i zaliczyła dopiero niedawno dwie dolne jedynki (w odstępie 5 dni); odstawiona jest od 2 tygodni całkowicie od cyca, no i pewnie przez to przesypia nam całe noce od 19:30 do g 6 rano. Się znaczy czasem coś "zaśpiewa" w nocy lub nad ranem, ale włączam jej biały szum i mówię kilkakrotnie "szzzz", i zasypia z powrotem. Zasypia też już sama dosyć ładnie w łóżeczku, bez bujania czy noszenia (nakarmiona wcześniej mleczkiem do syta). Chyba wracam do normalnego życia i w miarę przyzwoitego snu!!! A jak tam wasze noce?

P.S. Piękne róże już zaczęły. Teraz codziennie będą jakieś nowe widoczki. Pokazuj częściej co tam u Ciebie będzie kwitło, śliczne te Twoje zdjęcia


O no popatrz jak się świętowanie zgrało

Oj, to ja zazdroszczę powrotu do przespanych nocy - podejrzewam, że póki jeszcze u nas będą nocne karmienia, to nie będzie poprawy - nad wstaję do Kai jeszcze minimum 2 razy po karmieniu koło 1 w nocy.

Dzięki za pochwałę zdjęć!! Róże pięknie zapączkowane - LO szaleje, New dawn pełna pąków. Nowe rózyczki, poza nieżywym williamem też będą ładnie kwitły - lada moment zobaczę pierwsze kwiatuszki Mme Francoise Graindorge Laguna marna w zeszłym roku, w tym ma zamiar wynagrodzić Oj, będzie fajnie, o ile rdza się nie rozszaleje, tfu tfu!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 22:08, 31 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
adkawi napisał(a)
Kasiu dawno mnie nie było u Ciebie a tu takie super wiadomości.Składam spóźnione ,ale szczere życzenia dla córci.Róże pięknie się ruszyły,wszystko takie u Ciebie zieloniutkie i kolorowe.Kasiu fajnie tak ciągle coś przerabiać ,dosadzać i przesadzać.Co to byłby za ogród bez zmian


Dzięki Ada w Kajki imieniu

Zielono, to prawda, ale to zasługa ostatnich deszczowych dni - co jak co, ale deszcz to zbawienna sprawa dla ogrodu - od razy wszystko z kopyta ruszyło

Pewnie, że fajnie przerabiać - dzięki temu odkrywamy co nam ogrodowo w duszy gra Jestem w szoku, bo wreszcie zaczynam być zadowolona z cienistej, która nigdy nie była moją ulubioną rabatą, a tu nagle bum - rozrosło się, zagęściło i nabrało kształtu
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 22:11, 31 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
A teraz co nieco pisma obrazkowego

Tu buksy jeszcze przed korektą -


I nieco po różach pojadę
Munstead wood - wiecznie nie ten kolor ma na fotkach


Queen of Sweden


Stefanie Baronin zu Guttenberg

Boscobel
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 22:12, 31 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
LO

Zapowiedź New Dawn

Laguna

Heidi Klum
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 22:16, 31 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Rozchodniki chyba trzeba będzie w przyszłym roku nieco ograniczyć


Poziomeczki

Z nowości na cienistej - kokoryczka Aniu -kwartet, dziś przy sadzeniu jednak zaczęłam żałować, że nie wzięłam Variegaty, hihi

Parzydło blekolistne Filigran - piękne delikatne listeczki
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies