Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ania z Zielonego Wzgórza 22:09, 25 cze 2019


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 552
Do góry
Monarda Bee Happy
Ogrodowy spektakl trwa ... 22:08, 25 cze 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
Bogdzia napisał(a)
Szkoda dalii ale ten rok nie jest zachwycający , niby ok ale jakos takie gorsze kwiaty, przynajmniej u mnie.Warzywnik na pewno poprawia ci humor.


Bogdzia takie chyba już sezony będą - pogoda nieprzewidywalna, to leje to wieje to skwar - trzeba to przyjąć za standard -
u mnie większa bujność w tym roku po majowych deszczach

sezon różany szybciutko przeleciał
porosły wielkie, pięknie i zdrowo zakwitły i już jest po głównym kwitnieniu choć stale jeszcze kwitną - wielkokwiatowe i okrywowe

Leonardo nie jest na patelni to sobie daje radę


jakaś w daliowym zakątku

wielkokwiatowe

Wymarzony sielankowy ogród..... 22:07, 25 cze 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 9428
Do góry
Kindzia napisał(a)
Przede wszystkim to masz tak wylizane, że w depresję wpadam...nie mogę się ogarnąć w ogrodzie po urlopie...
Piwonie też bardzo lubię, miejsca trochę potrzebują, więc bylinową mam...jedną. I na dodatek do wymiany. Noszę się z tym zamiarem już ze 3 lata, bo ta moja byle jaka. Sara mi się bardzo podoba i tak koło niej chodzę, ale ona różowa i nie bardzo mi na wymianę pasuje...żeby taka pełna w czerwieni była, to swoją bym zaraz wykopała
Rozchodniki teraz dla mnie najpiękniejsze, jak są takimi kuleczkami. Pięknie wyglądają u Ciebie.

Pozdrówka


Kasieńko, oj wylizane to nie mam, wierz mi, dużo brakuje do takiego stanu
buziaczki, a Ty to już na pewno już masz wycacane
łączka u mnie na dziś... maki skończyły...

Ania z Zielonego Wzgórza 22:06, 25 cze 2019


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 552
Do góry
Dzisiaj zaczęły mdleć jeżówki Walcząc z komarami podlewałam je resztką wody z kalfasa. Niestety brakuje wody w studni, podlewanie ograniczyliśmy tylko do szklarni. Czekamy na deszcz
Kilka fotek ☺
Kwitnie ciągle jeden orlik☺

Zakwitła w tym roku tojeść amerykańska☺

Katalpa cała w kwiatach ☺
Blaski i cienie nowego życia 22:06, 25 cze 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
anna_g napisał(a)


Ja w tym roku dostałam patyczki Pinky Winky i Vanilki od Danusi Sz. i z tego co widzę ok. 5 szt chyba już się ukorzeniło co mnie bardzo cieszy
Pietruszka całkiem zdechła u mnie w tym roku a koperek nie wiedzieć czemu nigdy nie chce urosnąć
Bardzo ciekawa ta dziewanna - u mnie rozsiewa się taka "podstawowa" i zawsze gdzieś w ogrodzie rośnie - czyli tam gdzie sobie chce
Pozdrawiam Ula.
Trzymaj się w te nadchodzące upały (chyba coraz mniej lubię lato )


Aniu, co tak rzadko wpadasz. Ja w Twoim rejonie krążyłam non stop. Patyczki jak masz ukorzenione to do 2 lat będą piękne horensje

Pietruszka naciowa wreszcie wschodzi koperek 3 raz wysiany też codziennie podlewam. Wreszcie się wzięłam za warzywnik ale do innych na O. Mam jak z domu nad Bałtyk.
W upały ciężko. Odpoczywam.



Wymarzony sielankowy ogród..... 22:05, 25 cze 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 9428
Do góry
ElzbietaFranka napisał(a)
Monia dawno nie bylam. Zajrzę wieczorem bo telefon to nie ogladanie. Piękne peonie.

Pozdrawiam


Buziaczki i pozdrawiam...
malwy zaczynają...

Ranczo Szmaragdowa Dolina II 22:04, 25 cze 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
Dziś złapałam natchnienie na wrzucanie zdjęć z pobytu u Sylwii i Wojtka w ich cudownym ogrodzie. Sylwia robi tak śliczne zdjęcia z ogrodu, że postanowiłam wrzucić trochę z ogrodnikami goszczącymi w tym prześlicznym ogrodzie.
Najpierw oczywiście powitania i spacer z małego do dużego ogrodu. Jest już gotowe nowe przejście przez rów, którego w ubiegłym roku nie było. Dodam, że miałam przyjemność drugi raz gościć w tym ogrodzie.




Wymarzony sielankowy ogród..... 22:03, 25 cze 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 9428
Do góry
abiko napisał(a)
Te trawy wzdłuż ścieżki są obłędne. Czym Ty je karmisz, tym samym co rozchodniki? Bo chyba u nikogo takich wielkoludów nie widziałam

I musisz dokupić piwonii.. robią taką robotę, krótko, ale ładnie to wygląda. Gadam tak bo lubię piwonie tylko miejsca nie mam


Aguś nic nie dostają, tak chyba im służy a piwonię to już choruję na taką jak u Ciebie

Ogrodowy spektakl trwa ... 22:02, 25 cze 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
Basilikum napisał(a)
Miro pytalas o pieprznice. U mnie drugi rok, wiec chyba wieloletnia


Muszę jej zrobić zdjęcie bo chyba kwitnie - podgladam Cię i trzymam kciuki i kibicuję - oby pogoda się udała - u nas znów straszliwe upały

za to wczoraj był dzień do wytrzymania - w końcu lato

cynie posadziłam/wpierw wysiałam/ duże - stale szukam tej idealnej

i maciupkie
Skąpana w słońcu 22:02, 25 cze 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 12998
Do góry








Wymarzony sielankowy ogród..... 22:01, 25 cze 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 9428
Do góry
inka74 napisał(a)
masz piękne orliki i wilczomlecz - pamiętasz może co to za odmiany?

Rabaty szybko nabierają masy.


Iwonko orlika jedną odmianę tylko wiem, bo reszta była sadzona bez nazw, a ta jedna to Spring Magic Rose and White, a wilczomlecze to migdałolistny Walberton's Ruby, Bonfire i pstry rabaty robią się coraz pełniejsze
klonowa...


Mirkowy ogród (początki) 22:00, 25 cze 2019


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry
mirkaka napisał(a)


Bardzo ładnie wszystko się rozrosło Czosnek super Ci rośnie, mój się pokłada.
Mirko co to za trawa na ostatnim zdjęciu, ma takie bordowe końcówki w rzeczywistości czy tylko na zdjęciu tak wyszło? Bardzo ładnie to wygląda
Na trzecim zdjęciu to przetacznik?

Mira dzięki.
Jeśli chodzi o czosnki to u mnie się nie pokładają,może dlatego że mają oparcie, w trawach. No i jeszcze ta rabata jest podlewana tyle co z nieba dostanie.
Trzcinnik nie znam nazwy, dostałam sadzon
kę i rozmnażać go.
Zakwitł już w maju i wygladał tak.

Teraz takie ma kłoski. Foto nie przełamane.Mam jeszcze Trzcinnik KF ale kwitnie inaczej. Zrobię jutro fotkę.



Tu pomiędzy trawami rośnie biała werbena Hastata.

Ogrodowy spektakl trwa ... 21:59, 25 cze 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
Gosiek33 napisał(a)


poprawiłam, choć coś dziwnego się działo, w tym poście jakiś błąd się zapisał i to nie tylko przez to - nie powinno być [/imag] tylko [/img]


Chciałam to napisać w cytowanym poście ale się nie daje


za to warzywniak imponujący


Gosiu dziękuję że czuwasz nad moim technicznym gapiostwem - warzywnik jest dla mnie wielka przyjemnością choć tyle pracy zajmuje - będzie jej mniej bo stworzenie grządek i wymiesznie tej ziemi to ogrom pracy - a samo sianie i pielęgnowanie to już pikuś

cukinie posadziłam na takim wale podwyższeniu i są imponujące jeszcze takich nigdy nie miałam

Wymarzony sielankowy ogród..... 21:56, 25 cze 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 9428
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
U Ciebie red baron już czerwienie łapie , moje jeszcze zielone, późno odpaliły w tym sezonie.


Łapie, łapie
a tu widać, że z chwastami obecnie przegrywam... jarząbkowa


Skąpana w słońcu 21:54, 25 cze 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 12998
Do góry







Pashmina

Ogrodowy spektakl trwa ... 21:53, 25 cze 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
Sezon ogórkowy jak nic - nic nie piszecie wcale się nie dziwię - w takim upale sie nie da

choć wieczorami siedz3 w ogrodzie do 22 i podlewam albo łapię oddech po upalnym dniu no i cieszę się długimi wieczorami
radość ciut ograniczona komary brrrrrrrrrrrrrrrrrr

wczoraj się zmobilizowałam i porobiłam trochę zdjęć wcześnie rano - chcę wstać przed wschodem ale mi się to nie udaje

ogórki już jem wiec sezon ogórkowy jak nic

w skrzyniach wreszcie busz


bez nagietek się nie da obejść

i bez podjadania też malinki są

groszek

sezon cukiniowy rozpoczety

Moja ostoja 21:52, 25 cze 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2768
Do góry
daszum napisał(a)
Ela, jak walczycie z karczownikiem?

U mnie od wczoraj nie żyje brzoza Doorenbos i też podejrzewam karczownika. Na wiosnę uschła brzoza rosnąca obok, po wykopaniu okazało się, że była zupełnie bez korzeni.


Danusiu - właściwie, to dopiero wczoraj dostałam przesyłkę z różowymi, parafinowymi kostkami - trutką na gryzonie. Umieściłam w otworach, ale do dziś nie są ruszone. Może umieściłam za płytko? Nie wiem.
Wiem z całą pewnością, że w najlepsze wcinają korzenie winorośli.

Nie sądzę, że uda się mi winorośl uratować. Wczoraj zauważyłam naruszoną ziemię, dziś już widzę, że winorośl nie trzyma się mocno w ziemi

Dziś jeszcze wyczytałam, że trutkę powinno sięumieszczać w tzw. stacji trutek. Nie wiem, czy to rzeczywiście skuteczne, czy pomysł na biznes.

Agatka pisała, że stosowała różową pastę, która znikała w mig.

Zastanawiałam się, czy nie warto załoźyć extra wątku o tym, jak pozbyć się z ogrodu karczownika. Moźe znajdą się osoby, ktore zechcą podzielić się z innymi wiedzą i doświadczeniem.
Nasz przydomowy ogródek 21:52, 25 cze 2019


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11254
Do góry
Haniu - lipka to oczko w głowie Krysi. Co tydzień dostaje nawóz do róż i pięknie kwitnie. Zimę spędza w piwnicy. Pewnie miejsce w kamykach nie jest dobre dla chryzantem. Jutro ich przesadzę na próbę w inne miejsce. Mam taki wolny placyk zaciszny i słoneczny.




Wymarzony sielankowy ogród..... 21:51, 25 cze 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 9428
Do góry
anabuko1 napisał(a)

Fajnie wygladaja te szpalerki trawiaste.
Hosta piękna, to Captain's Adventure ??
Naparstnice śliczne.


Aniu dziękuję a hosta, kurczę może to ta, muszę znaleźć w swoich zapiskach, ale może to być ta
dla Ciebie widoczki z tarasowej, cudnie się rozrasta

Skąpana w słońcu 21:49, 25 cze 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 12998
Do góry




mariatheresia




Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies