Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 22:06, 25 cze 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
anna_g napisał(a)


Ja w tym roku dostałam patyczki Pinky Winky i Vanilki od Danusi Sz. i z tego co widzę ok. 5 szt chyba już się ukorzeniło co mnie bardzo cieszy
Pietruszka całkiem zdechła u mnie w tym roku a koperek nie wiedzieć czemu nigdy nie chce urosnąć
Bardzo ciekawa ta dziewanna - u mnie rozsiewa się taka "podstawowa" i zawsze gdzieś w ogrodzie rośnie - czyli tam gdzie sobie chce
Pozdrawiam Ula.
Trzymaj się w te nadchodzące upały (chyba coraz mniej lubię lato )


Aniu, co tak rzadko wpadasz. Ja w Twoim rejonie krążyłam non stop. Patyczki jak masz ukorzenione to do 2 lat będą piękne horensje

Pietruszka naciowa wreszcie wschodzi koperek 3 raz wysiany też codziennie podlewam. Wreszcie się wzięłam za warzywnik ale do innych na O. Mam jak z domu nad Bałtyk.
W upały ciężko. Odpoczywam.



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 22:13, 25 cze 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
sylwia_slomczewska napisał(a)
Plany są, energia do działania jest to będzie się działo. Małymi kroczkami, a do celu stale
Musisz wpaść po patyki i nasiona, oraz siewki wszelakie, szałwiowych też mogę dać nawet podrośniętychPosadzisz plamą i efekt od razu lepszy będzie
Liliowców z kolei wiosna mogę dać bo teraz ciężko cokolwiek ukopać taki beton mam, a one dość głęboko po tej powodzi są.
Kibicuję Twoim poczynaniom


Mogę wpaść w lipcu albo w sierpniu. Ale chciałabym też odwiedzić inne ogrody. Nie wiem jak to zorganizować. Byle było chłodniej 20 st.

Ogarnęłam skraj rabaty z lawendą. Mam tu podręczny zielnik i rojniki. Tam gdzie misa i trociny miejsce czeka na dtzewo kolumnowe.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
ewsyg 22:23, 25 cze 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Ula, ciekaw jestem ile liliowców Ci zakwitnie. U mnie fajnie owocują pmidory, oby nie złapały żadnej choroby.

Czekam na kolejne zdjęcia.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
sylwia_slomc... 00:17, 26 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Urszulla napisał(a)


Mogę wpaść w lipcu albo w sierpniu. Ale chciałabym też odwiedzić inne ogrody. Nie wiem jak to zorganizować. Byle było chłodniej 20 st.

Ogarnęłam skraj rabaty z lawendą. Mam tu podręczny zielnik i rojniki. Tam gdzie misa i trociny miejsce czeka na dtzewo kolumnowe.


Myslę, że jest to do ogarnięcia, pomyślimy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anna_g 09:31, 26 cze 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Urszulla napisał(a)


Aniu, co tak rzadko wpadasz. Ja w Twoim rejonie krążyłam non stop. Patyczki jak masz ukorzenione to do 2 lat będą piękne horensje

Pietruszka naciowa wreszcie wschodzi koperek 3 raz wysiany też codziennie podlewam. Wreszcie się wzięłam za warzywnik ale do innych na O. Mam jak z domu nad Bałtyk.
W upały ciężko. Odpoczywam.





Ula bo dopiero w tym roku po 3 latach zaczęłam coś ciut konkretniej działać w ogrodzie - innym ogrodzie oczywiście. Nie mogę poszaleć ale małymi kroczkami troszkę idę do przodu. Pokazywać nie ma co ale za to gęba mi się śmieje jak sobie coś po swojemu zrobię No to teraz zaglądam trochę częściej do wybranych znanych wątków bo nie ma szans nadrobienia zaległości a czasu nie ma za wiele. Ale do Ciebie zawsze
Patyczki w doniczkach w cieniu stoją - wysadzę chyba jesienią na miejsce przeznaczone - które może się jeszcze zmieni do tego czasu
U Ciebie też widać bardzo duże zmiany - krok po kroku i do przodu. Trzymaj się Ula w tych upałach bo masakra jest - ale pocieszenie że jutro ma już trochę odpuścić
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Urszulla 12:09, 27 cze 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
ewsyg napisał(a)
Ula, ciekaw jestem ile liliowców Ci zakwitnie. U mnie fajnie owocują pmidory, oby nie złapały żadnej choroby.

Czekam na kolejne zdjęcia.


Dziś zakwitł kolejny, czwarty kwiat żółty pełen. Jednego seledynowego coś obgryza???

Te na pewno od Bogdzi



Myślę że w przyszłym tyg będą cieszyły u mnie pomidory w donicach zaczynają kwitnąć a te 2 gruncie są dla rozrywki, będzie coś to się ucieszę.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 12:11, 27 cze 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
sylwia_slomczewska napisał(a)

Myslę, że jest to do ogarnięcia, pomyślimy


Fajnie

Jeszcze trochę różanych westchnień


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
MalgosiaW 12:16, 27 cze 2019


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Upał i komary Zaniedbuję ogródek. Czekam na lepsze chwile
Pozdrawiam oczywiście
Urszulla 12:19, 27 cze 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
anna_g napisał(a)


Ula bo dopiero w tym roku po 3 latach zaczęłam coś ciut konkretniej działać w ogrodzie - innym ogrodzie oczywiście. Nie mogę poszaleć ale małymi kroczkami troszkę idę do przodu. Pokazywać nie ma co ale za to gęba mi się śmieje jak sobie coś po swojemu zrobię No to teraz zaglądam trochę częściej do wybranych znanych wątków bo nie ma szans nadrobienia zaległości a czasu nie ma za wiele. Ale do Ciebie zawsze
Patyczki w doniczkach w cieniu stoją - wysadzę chyba jesienią na miejsce przeznaczone - które może się jeszcze zmieni do tego czasu
U Ciebie też widać bardzo duże zmiany - krok po kroku i do przodu. Trzymaj się Ula w tych upałach bo masakra jest - ale pocieszenie że jutro ma już trochę odpuścić


Aniu, bardzo się cieszę że coś tam robisz i że Cię cieszy. Co do patyczków to radziłabym Ci ukorzenione patyczki końcem sierpnia ulokować w doniczkach w takiej ziemi jak będą rosły i donoce zadołować. Bo u mnie wiele patyczków zmarzło i wiosną już nie wypuściły. Myślę że don8ce chronią sadzonki. Gdybym to wiedziała miałabym w tym roku łany hortensji bo Kindzia dała mi z 60 patyczków i połowa się przyjęła. A po zimie mam tylko 7 szt. ( tylk te co przesadziłam w inne miejsce).


Pod oknami robi się mały busz, w zeszłym roku męczyłam ten kawałek stipa pony tails wysiana z nasion, na wiosnę powinny być siewki.




____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 12:45, 27 cze 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
MalgosiaW napisał(a)
Upał i komary Zaniedbuję ogródek. Czekam na lepsze chwile
Pozdrawiam oczywiście


Właśnie się chłodzę na basenie



Ale fotkę mam

Malwa samosiekjka. Co roku chcę wyciąć i narazie co roku zostawiam. Miejsce nieuporządkowane to rośnie co chce

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies