Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Wszystkiego po trochu 21:54, 21 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
mirkaka napisał(a)



To jeszcze z dzisiaj zdjęcie , nie mogę uwierzyć że mam tę lilię w swoim ogrodzie



O mamuniu!! Cóż to za cudo!!?! Wybacz, bo mam nieco zaległości, może pisałaś niedawno, choć cofałam się nieco i nie znalazłam. Twoje róże kwitnieneim godnie zastępują różaneczniki, a biorąc pod uwagę jakie masz rodki i azalie, to nie lada wyczyn
Ogród Małej Mi 2017 21:53, 21 cze 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
Aniu moje języczki tak samo wygladają
Choć to Cię nie pocieszy też mam jedne i drugie ślimory i w tym sezonie mase skorupkowych, których nie miałam do tej pory, powódź przyniosła
Elu u mnie bażanty sa, ale ślimory też, bażant woli stonkę i inne robactwo.
Ewa nie zgodzę się, że zdychają dopiero w kryjówkach, chyba, że po Tym środku , którego używasz tak jest. Bo po niebieskim granulacie jaki jest u nas do kupienia to zasychają blisko niego i od razu są konsumowane przez kolejne, Rok temu u nas w miejscowości była plaga, sąsiadka posypała na drodze między polem, a swoim ogrodem, po jednej nocuy nie było jak przejść


Sylwia jak to wygląda, to ktoś kto tego nie widział, nie jest w stanie sobie wyobrazić..

Skorupkowe były ale nawet ich nie zbierałam, a w tym roku jakaś plaga ich.. ale te chociaż nie są takie obrzydliwe.. wiec aż tak nie denerwują, też zżerają ale nie w takim tempie.. Ale są ich tysiące.. z jednego pnia drzewa po deszczu zebrałam po 10-20 szt.. czego one tam szukają. Na różanecznikach to siedzą na 2 metrach..

Zaraz zaczną się opuchlaki, ćma bukszpanowa.. ot i takie to nasze ogrodniczkowanie..

Za to wczoraj cały dzień przewalczyłam z linią brzegową oczka, bo wydzieraliśmy pałki wodne co cały czas się wywracały. Ze 100 kg to ważyło.. już mieliśmy sie poddać z wydzieraniem.. Jak rozwaliłam jeden brzeg to poprawiłam już prawie całość, tylko cementu brakło Wypieliłam z kamieni siewki i wreszcie jakoś to wygląda Czysto i schludnie.. pięknie spędziłam dzień.. aż mi się dobrze zrobiło


Carpinus - graby i trawy nad jeziorem 21:53, 21 cze 2019


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20088
Do góry
W Carpinusie powstało palenisko




Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie 21:50, 21 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Do góry
Miłorząb jest dla mnie fascynujący, jego długowieczność i duża tolerancja. To podobno relikt przeszłości - żywa skamieniałość. Z miłorzębami związana jest bogata symbolika – witalności i nadziei..
Mirkowy ogród (początki) 21:50, 21 cze 2019


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry
ElzbietaFranka napisał(a)

Ja te czosnki sadziłam jesienią 2017r.po jednej cebulce. To ich drugi sezon u mnie. Wydaje mi się że ładnie się rozrosły.

To jest jedna kępa.
W moim małym ogródeczku - Dorota 21:48, 21 cze 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
Dziś po raz czwarty w tym tygodniu był ulewny deszcz z silnym wiatrem. Mam poprzechylane wszystkie lilie, już mi brakło patyczków, żeby je popodpierać.




Ogród zapracowanej mamuśki 21:48, 21 cze 2019


Dołączył: 24 sty 2016
Posty: 981
Do góry
Stippowo
Ogród Małej Mi 2017 21:46, 21 cze 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
anabuko1 napisał(a)
Acha


Tak to jest jak sie na szybko odpowiada
Foto bez związku..ot tak sobie wrzucam.. by obrazki były..


Mirkowy ogród (początki) 21:45, 21 cze 2019


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry
Ela u ciebie Katalpa że strachu że ją wykopiesz zaczęła rosnąć. Ja powiedziałam sobie w zeszłym roku że jak mi Stipa tej zimy nie przezimuje i nie odbije to jest jej ostatni sezon u mnie. Nie będę jej co roku siała koniec. I postarała się, że strachu?

Ogród Małej Mi 2017 21:44, 21 cze 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
ElzbietaFranka napisał(a)


Moim zdaniem ślimaki jak i opuchlaki są przywleczone z roślinami że szkółek potem się rozprzestrzeniają. Tych slimaczych tygrysów to trzeba mieć też takie stado aby dały radę.


Dokładnie jest to jak szarańcza i jest przywleczone z materiałem szkółkarskim do sadów koło Rzeszowa.. plotka głosiła, że przywlekli to, bo miały zjadać spady jabłek.. ale to chyba bujda.. Nie ma środków które by krążyły w roślinie i truły ślimaki. Podsypuję w strategiczne miejsca granulki.. są skuteczne na nagusy.. skorupkowe nie do końca się na to łapią. Bez tego bym nie miała ogrodu.. chyba że tylko trawnik i tuje.


To roślina z rodziny paproci, pod ochroną.


Tak, pod ochroną i taka że wpisana do Polskiej Czerwonej Księgi Roślin.. a historia ponownego odkrycia jej, jest też ciekawa. Myślano że wymarła i znalazła się w jeziorze Goczałkowickim.

Teraz można ją kupić. Jest śliczna...a najładniej wygląda jak pokryje większy obszar.. ja ją nazywam koniczynką szczęścia . Bo czterolistna i wygląda jak koniczynka..

W oczku mi wyginęła ostatnio, ale przezimowała w kastrze z lotosem.. podzieliłam i liczę że się rozrośnie. A w ciurkadełku ma sie dobrze i jest jej coraz więcej, co mnie bardzo cieszy.


To tu- to tam- łopatkę mam ! 21:42, 21 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Derenie Sibirica i pęcherznice cięłam pod koniec zimy delikatnie. Niezłe z nich potwory.



Duże róże szczyt pierwszego kwitnienia mają za sobą. The Fairy i Lovelly Fairy dopiero zaczynają.





Kącik różany się zrobił przy tej ławeczce.



Ogród zapracowanej mamuśki 21:39, 21 cze 2019


Dołączył: 24 sty 2016
Posty: 981
Do góry
Czerwiec 2019
Miłorzęby posadzone ...
Moja działka na Dębowym Lesie 21:36, 21 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry


Liliowiec

Roza charlotte
I hibiskus bylinowy
To tu- to tam- łopatkę mam ! 21:35, 21 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Gosiek33 napisał(a)
Szaleństwo stipowe, pogoda jej sprzyja


Nie bardzo sprzyja. Przelatuje nad nami front burzowy. Rano padało, potem kilka godzin przerwy, a teraz znowu burza.
Przerwę miedzy porannym i wieczornym opadem wykorzystałam na prace korekcyjne na froncie. W grudniu wyleciał stamtąd 4 metrowy świerk kłujący. Czynione wtedy w pospiechu korekty niestety zawierały niedociągnięcia. Wykorzystałam sprzyjająca aurę i coś tam podłubałam. Wykopałam 3 jałowce płożące (z braku światła były nad wyraz kiepskie). Przesunęłam dwa rododendrony, dosadziłam hortensję Tardivę (w poprzednim miejscu zagłuszały ją derenie jadalne), wsadziłam trochę host i jako zadarniacza użyłam runianki. Zeszło mi 5 godzin. Cieszę się, że mam to już za sobą.
Zdjęć brak, bo to wnętrze rabaty i w świetle zachodzącego słońca nic nie widać.
Mam nadzieję, że to już koniec frontowych tetrisów.







Miałam zmieniać nasadzenia w donicach, ale podczas pobytu na lokalnym ryneczku zaczęło lać, a bez parasola trudno było się skupić na wybieraniu. Gryzie mi się jeszcze ta tuja Aurea nana. Przycięłam ją. Czekam na stożki z ostrokrzewów i może wtedy się jej pozbędę. Z drugiej strony przydaje się w okresie bezlistności innych roślin. Do obserwacji!





Ogród Małej Mi 2017 21:34, 21 cze 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Kasya napisał(a)


Wow ...ale dzwony

Przyjeżdżaj z Anią.. będzie spotkanie w Bolestraszycach.. i dam Ci dzwony bo mi wszytko zarastają

Tak jak te srebrne od Ciebie.. wypieliłam i dalej mam..
Przerwa na kawę... 21:34, 21 cze 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8611
Do góry
inka74 napisał(a)
Teraz chwilowo częściowo rozbabrane bo zmiany są. Niby kosmetyczne ale sporo czasu zabierają. I ciągle tam bałagan zostaje.

Za to wczoraj o 22-giej skończyłam przeróbkę tej rabaty - tak było


Asia Makadamia skutecznie zasiała ziarnko potrzeby zmian i po godzinie pracy było tak. Po następnych 15 minutach kształt się z prawej strony zmienił jeszcze nieznacznie.


A po następnych 4-5 godzinach kombinowania co, gdzie i jak, było tak.

I widok balkonowy z góry


Trochę poszłam na łatwiznę bo belek nie przesunęłam. Jeżeli będzie mnie widok drażnił - zmienię. Na razie sił i chęci i motywacji zabrakło. Do efektu końcowego daleko bo brakuje jeszcze roślin. I te co są to w dużej części albo rozsadzanie albo odratowywane przed ślimakami ale ogólny zamysł podoba mi się. Pewnie jeszcze kilka zmian zajdzie. Zobaczymy. W sumie ta rabata 4 raz jest poszerzana

Iwonka, pięknie Ci wyszło. Asia ma fajne pomysły.
Małymi krokami-Ogród Wioli 21:33, 21 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
Wiolka5_7 napisał(a)






te widoczki mnie niezmiennie zachwycają! Mistrzostwo świata kompozycji i bujności.

I buczki jeszcze pochwalę
Ogród Małej Mi 2017 21:32, 21 cze 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
agata19762 napisał(a)
U mnie też są te same


Boś też z Podkarpacia.. rozpoczęły pochód z Albigowej koło Rzeszowa i tak sobie idą.. zdobywając nowe terytorium.. a ja póki starczy sił będę z tym walczyć..

Przed deszczem na szybko nawet sporo zdjęć cyknęłam, ale te chmury co szły wyglądały groźnie.. a tu tak sobie ładnie kropi..




W moim małym ogródeczku - Dorota 21:31, 21 cze 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
Janina napisał(a)
Ale piękne rabaty, róże poprostu zachwycają.
Dziękuję Ogród to moja pasja, którą stale rozwijam.




Moja działka na Dębowym Lesie 21:30, 21 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
yolka napisał(a)
Zdjęcia znad zalewu piękne

Jolu, bardzo dziękuje.
Ale to połączenie zachód slonca i woda. to bardzo romantyczne widoki
Ja tez takie widoki lubię
Gizelka

Elshorm

Leonardo da Vinci
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies