Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Klon palmowy - Acer palmatum

Pokaż wątki Pokaż posty

Klon palmowy - Acer palmatum

Dawid 12:14, 05 maj 2019

Dołączył: 23 gru 2012
Posty: 23
olasin napisał(a)
Ratunku! W sobote posadzilam klon i dzisiaj wygalda tak. Co zrobilam nie tak. Stanowisko jest dosc wietrzne ale u mnie wszedzie wieje. Czy on zwiedl czy neszcze sie wezmie?


Przesadza się jak paki się powiększają. Jak już są pierwsze liście to za poźno - chyba że duża bryła i niedawno posadzony.
____________________
Kasia_CS 15:38, 28 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
U Ani-Kwartet jest taki klonik, który kupiła jako Orange dream, ale różni się od mojego i chyba to nie on jednak. Może ktoś podpowie co to za odmiana?

Kolor pnia z bliska
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
bql3 18:30, 01 cze 2019


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Kasia ,
na to wygląda że Orange Dream ale to rozumiem że to wybarwienia wiosenne na tych fotkach ? - bo teraz to chyba mu się zmienił już kolor na listkach.

pozdrawiam
Jan


____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Gosiek33 19:37, 01 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
To Sango Kaku zachwycam się nim
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
bql3 14:20, 02 cze 2019


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274

sorry Gosiu ale to no nie jest klon Sango kaku - zmam tę odmianę zbyt dobrze bo u siebie na ogrodzie posiadam trzy egzemplarze tego klona.
Acer palmatu 'Sango kaku' posiada czerwoną korę i nie sposób go pomylić z inną odmianą w grupie klonów palmowych. Jest to szczegół który go wyróżnia od innych z rodziny acer palmatum a ta cecha go czyni niepowtarzalną odmianą ze względu właśnie na swój niepowtarzalnym kolor czerwony kory, który posiada ten okaz.

pozdrawiam
Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Gosiek33 14:57, 02 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Chciałam zaprotestować, bo Kwartecik kojarzy mi się z Sango Kaku, a na tego ze zdjęcia nie zwróciłam uwagi

przepraszam za wprowadzenie w błąd
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
ajka 19:11, 10 wrz 2019


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3973
Niech mi ktoś poradzi co mam zrobić z tym klonem? To klon shishigashira, miał mieć bardzo małe przyrosty 1-2cm, a jest jak widać na obrazku. Czy mam te wszystkie odrosty poprzycinac? Chciałam by nadal zachował ładna formę
48
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Toszka 23:49, 10 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Pod koniec drugiej połowy lutego przytnij te gałązki. Za drugim, trzecim węzłem. Zasmaruj maścią ogrodniczą. Przed cięciem i w trakcie cięcia koniecznie dezynfekuj sekator, który cały czas musi być ostry i czysty, tak by nie zainfekować rośliny.

Zdjęcie dość niewyraźne, ale mam obawy czy to aby na pewno Shishigashira. Liscie nie te
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
ajka 14:04, 11 wrz 2019


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3973
Toszka to mnie zdziwiłas. Pod taką nazwą mi go sprzedano. Dorzucam zbliżenie. Czyli na jesień nic nie robić?



Co to w takim razie może być?

A może kto mi rozpozna tego klonika? Zapodzialam etykietę.


____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
bql3 23:30, 14 wrz 2019


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
ajka,

to odmiana klona o nazwie:

acer japonicum 'Acononitifolium'

pozdrawiam
Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies