Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Brak pomysłu na chodnik przed domem 08:33, 06 gru 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
No tak, prawie ...wszystko jasne, bo nie ma oznaczone gdzie są okna w domu - nie wiadomo.

Ja narysowałam jakiś przykładowy rozkład rabat, przy tarasie też, ale czy tam nie ma okna wyjściowego? Nie wiem, jakie widoki gdzie i jak poprowadzić? Wiele niewiadomych.
Projekt ogrodu to nie taka prosta sprawa, o wielu rzeczach trzeba wiedzieć, a ja na razie kulą w płot

Co powinno się znaleźć w ogrodzie, jakie są potrzeby domowników?
Co jest za płotem, czy trzeba się osłaniać, czy trzeba otworzyć widoki. Gdzie jest północ. itd itp.




Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia 08:29, 06 gru 2018

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10750
Do góry
Gardenarium napisał(a)



Danusiu, masz jakieś swoje doświadczenia z zimowaniem paproci, traw i funkii w donicy? Choćby w takiej drewnianej, ślicznej skrzynce jak ta?
Wymarzony sielankowy ogród..... 08:05, 06 gru 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Monia81 napisał(a)


Ewuś bardzo ci dziękuję będę miała prośbę do Ciebie, bo tak jeszcze nad tarasową myślę, ale chodzi mi o ten przód rabaty, paprocie i kosmatki mi wypadły,funkii już nie widać, a brakuje mi tu czegoś myślałam o czymś zimozielonym, Ewuś doradź, popatrz


tak myślałam czy cisowe poduszki nie dać, ale nie wiem...


A co się stało z kosmatkami i paprociami? Stanowisko im się nie spodobało? Jak tam jest z wilgocią w tym miejscu?

Zobacz u Sylwii, ma ładne paprocie zimozielone
https://www.ogrodowisko.pl/watek/5608-ranczo-szmaragdowa-dolina?page=3793

Cisy są zawsze dobre, pasują prawie zawsze. Tu jakiś trójkącik mógłby być.

Co byś powiedziała na bergenie?
Jeszcze mogłaby tam pasować Epimedium pubigerum, bo całkiem dobrze znosi suche stanowiska, jak się już zadomowi.
Ładny jest Helleborus foetidus no i inne ciemierniki, też są zimozielone.
Piękne jest Hypericum androsaemum 'Orange Flair' - pokazywałam tutaj, trzeci post od góry, fotka druga i czwarta (obok Verbascum).
https://www.ogrodowisko.pl/watek/9568-jardins-amoena

No i jeszcze popularny Carex morrowii 'Variegata' jest zimozielony. Nie rozrasta się tak mocno jak pozostałe. Mogłabyś go tam w plamach lub falach posadzić.

Jeśli chodzi o małe krzaczki zimozielone, to inna i bardzo odporna na choroby jest Leucothoe axillaris 'Curly Red'. Liście ma prawie jak plastikowe w dotyku i fajnie powykręcane. Wolno rośnie. Albo Leucothoe 'Scarletta', ma normalne listki. Tylko nie wiem, czy tam dla niej nie byłoby za sucho, bo zbyt sucho nie lubi.

Viburnum davidii - rośnie bardziej wszerz, niż na wysokość. Jeśli nie masz tam zimnych wiatrów, to może dałby radę zimą

No i Mahonia japonica, jeśli lubisz, tylko musiałabyś ją ładnie przycinać.

Gruszko, rodki i azalie miały być na rabacie po przeciwnej stronie.
Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 07:56, 06 gru 2018


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5823
Do góry
kasiek napisał(a)
Miało być świątecznie - to proszę - mój ukochany salon w wersji świątecznej

Ale pięknie Kasiu u Ciebie Podoba mi się w 100% wszystko! Świąteczne akcenty, drewno i jeszcze te delikatne gałązki bluszczu... Mam dużo zaległości na watkach, ale nawet mnie to cieszy Tyle niespodzianek do czytania i oglądania Buziole! Będę już częściej, wreszcie mam trochę więcej czasu. I może w końcu posadzę cebulki Tak późno jeszcze nigdy u mnie nie było!
Brak pomysłu na chodnik przed domem 07:54, 06 gru 2018

Dołączył: 19 paź 2018
Posty: 71
Do góry
już wrzucam:

bardzo dziękuję za odpowiedzi
Garażu i wiaty jeszcze nie ma, więc ten chodnik pomiędzy budynkami jest do zrobienia w przyszłości.
Krzyżykami zaznaczyłam wejście do domu z jednej strony, a po przeciwnej stronie furtkę.
W kamiennym kręgu od początku 07:52, 06 gru 2018


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Do góry


Fajne połączenie czerwonego derenia i zielonych bukszpanów.
...uDany ogród 07:15, 06 gru 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
pestka56 napisał(a)
Szarobródek jest super
A może hakonehloę zastąp turzycami, np. Carex oshimensis 'Everillo' albo 'Everlime' lub nieco ciemniejszymi 'Eversheen' i 'Greenwell', pastelową 'Ice Cream'. Jest w czym wybierać. Pokrój mają, jak hakonehloe, fontannowy.
Także Lomandry są fontannowe.


Kasiu też mi się podoba ta trawa. Jeszcze Drżączkę średnią sobie zapisałam.
Wieczorem siedziałam w turzycach i faktycznie jest ogromny wybór. Na wiosnę z pewnością coś kupię
Lubię takie dorodne kępy traw, na takiej przestrzeni jak moja małe się tracą.

Żywopłot strzyżony liściasty 06:33, 06 gru 2018


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Do góry
Mój żywopłot z buka ma 10 lat, sadzony co 30-40 cm.



Teraz wygląda jak ten na twoich zdjęciach.
Za drzwiami do ogrodu... 01:06, 06 gru 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Dorota123 napisał(a)
Bardzo lubię te Twoje białe pergole, płotek i tą małą brameczkę. Ten zakątek bardzo chętnie wkleiłabym w swój ogródek. To miejsce jest takie romantyczne, że tylko usiąść i marzyć, bo ja taka niepoprawna romantyczka jestem, więc wpasowałabym się w to miejsce idealnie.
Mam też przepis na taką apetyczną choinkę, ale jeszcze się nie odważyłam jej upiec, a smaka na nią mam. Twoja wyszła pięknie.

Dorotko ta choinka to prościzna i szybko się robi tylko trzeba się za nią wziąść!. Ciasto francuskie gotowe,masa makowa z bakaliami z puszki,więc jak się ma produkty ,to idzie biegusiem
Niestety nie oddam Ci pergoli z bramka i płotkiem!Chyba że chcesz wirualnie kopiuj - wklej do ogródkato pozwalam na przymiarkę.A na posiedzenie i marzenia zapraszam do mnie latem...wtedy najromantyczniej przy pergoli!Planuj przyjazd!
RODOS - trochę inaczej 23:59, 05 gru 2018


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 526
Do góry
gogo napisał(a)
Podobaj mi się obydwie kompozycje, ale, ponieważ zakochałam się w trawach, wybrałabym tę pierwszą.
Pomysł malowania mieszkania na kolorowo super, też tak zaszalałam parę lat temu.
Nie mam białych sufitów, np. pokój telewizyjny jest zielono-różowo-beżowy, gościnny błękitny z dwiema beżowymi chmurami / jedna na ścianie, druga na suficie /, kuchnia żółto-turkusowa, w pozostałych pokojach żółty, zielony, pomarańczowy i brzoskwiniowy , w różnych odcieniach.
Pozdrawiam




Jak możesz to wrzuć kilka zdjęć. Bardzo ladnie proszę....
RODOS - trochę inaczej 23:52, 05 gru 2018


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 526
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ile ciekawostek


RODOS - trochę inaczej 23:45, 05 gru 2018


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 526
Do góry
BKosimkArt napisał(a)
Matko jakie cuda pokazujesz!



Takie cuda też byly I po co kamyki?


Ogrodowy spektakl trwa ... 22:01, 05 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
mira napisał(a)


Tak tak, powoli rozłażą się po domu wszelkie anioły i wianki.

Pierniczki też upiekłam.Dużo.



Ja w takich białych foremeczkach wieszam przysmaki dla ptaków na święta w ogrodzie
Ukojenie 21:28, 05 gru 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Do góry
Po pracy




Sprostowanie dla Basi: podszywam czyms innym niz alcantara - to przypomina zamsz, proboje znalezc paragon albo cos z nazwa - to chyba super suede z koralik.pl
Alcantara jest sztywniejsza i biala na lewej stronie a to czasem klopot.
Ogrodowy spektakl trwa ... 21:21, 05 gru 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
Dorota123 napisał(a)
Widzę, że wyciągasz już jakieś elementy świątecznych dekoracji. Ja jeszcze nie znoszę nic, ale pierniczków już sporo upiekłam.


Tak tak, powoli rozłażą się po domu wszelkie anioły i wianki.

Pierniczki też upiekłam.Dużo.


Wymarzony sielankowy ogród..... 21:11, 05 gru 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15235
Do góry
Monia81 napisał(a)


Teraz już sezon stopnięty zmroziło ziemię, ostatnio chciałam wykopać jeszcze porę bo mi parę zostało na polu, ale już nie dało radę...
buziaczki Gosiaczku
stipy uwielbiam, będzie ich więcej w przyszłym roku






Witam Moniu dawnonie bylam. Przejrzalam piekne masz stipy. W tym roku na przelomie stycznia i lutego zasialam stipy rosly ladnie i czas wysadzania do gruntu rosly ladnie ale nie zakwitly. Stipa bez kwiatu to nie trawa bo efekt jest w zwiewnych kwiatostanach.

Jak nie zmarzna to beda na przyszly rok.
Chcialam zapytac czy te twoje okazy to tego roczne.

Chwalic ogrodu nie bede, bo wszedzie tak samo. Brazowo a teraz szaro buro i ponuro chociaz dzisiaj sloneczko SWIECILO.

Pozdrawiam Moniu
...uDany ogród 20:53, 05 gru 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)
Dana, piękna kolekcja dereni. Midwinter prawie się nie różni od Winterorange.

A z trawek, czy masz obiedkę albo szarobródka syberyjskiego?

Pokaż swojego Baton Rouge, proszę.


Ewciu chyba tylko wielkością, jak spotkam to kupię oba Nie lubię zakupów internetowych , ale chyba nie będzie wyjścia...
Obiedkę mam i bardzo ją lubię, ale Szarobródka właśnie oglądam i już wiem że do mnie trafi
Baron Rouge na liście chciejstw, jeszcze go nie mam



...uDany ogród 20:49, 05 gru 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
U Ciebie zawsze pięknie, ogród jesienny się złoci
Miałam jeszcze spytać co opatulałaś na zimę?


Sylwuś kochana, bardzo dziękuję
Pytanie powinno brzmieć czego nie opatulałam Hahahah
Wszystkie nowości i maleństwa( klony palmowe, Abelia, Abeliofylum, Kielichowiec, Bambus niebiański, Derenie Kousa, Leyceseria, Dawidaia Chińska, Ośnieża Karolińska) kaliny, bo nadal mam strach że sarny wejdą, wrażliwce typu Paulownia

i nie wiem co jeszcze?

...uDany ogród 20:30, 05 gru 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
Mirka napisał(a)
Danusiu twój ogród z ulicy mega pięknie się prezentuje. Ciekawa jestem czy sąsiedzi coś od ciebie ściągają.
W którym miejscu ma być domek?


Mirciu cieszę się, że Ci się podoba. Moi sąsiedzi korzystają z usług firm ogrodniczych, sami nic nie robią oprócz koszenia. To zupełnie inna bajka niż mój ogród

Dom ma stanąć na tym placyku tak jak są wbite kołki To będzie mikro domek

o tak mniej więcej będzie wyglądał



Wymarzony sielankowy ogród..... 20:22, 05 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
Monia81 napisał(a)


Ewuś bardzo ci dziękuję będę miała prośbę do Ciebie, bo tak jeszcze nad tarasową myślę, ale chodzi mi o ten przód rabaty, paprocie i kosmatki mi wypadły,funkii już nie widać, a brakuje mi tu czegoś myślałam o czymś zimozielonym, Ewuś doradź, popatrz


tak myślałam czy cisowe poduszki nie dać, ale nie wiem...

Monia, a może coś co ma owocki teraz, które zdobią....
Poduszki możesz zrobić z irgi np. mają teraz czerwone koralikiI irga też jest zimozielona
Albo irgę szczepiona na pniu, sąsiadka ma cudna parasolka w czerwone korale, sama myślę, że podobną kupię
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies