Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Miłkowo - sezon 2016-2022 06:22, 27 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Sylwia, bardzo mnie to cieszy

tu moje po małej porcji śniegu, część zabiorę, część będę tu dzielić, przenoszę stąd All Gold, nie wiem czy i jeżówki nie zabiorę, jakoś ciasno się zrobiło

Moja działka na Dębowym Lesie 22:53, 26 lis 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
anabuko1 napisał(a)

Jutro maż będzie równał ręcznie grabiami przy samym stawie itp.

może za rok będę mogła pokazach zdjęcia porównawcze
a przez zimę trzeba pomyśleć, pomyśleć , jak wokół tego stawu zrobić, jak i co posadzić.
Może jakieś pomysły macie ??
Czy jakieś fajne linki ??
Tu masz staw obsadzony na bogato. Jego działka jest cudownie obsadzona, na pewno znasz ten wątek.

https://www.ogrodowisko.pl/watek/2759-trawiasto-hortensjowe-ranczo-ze-stawem?page=307
Moja działka na Dębowym Lesie 21:06, 26 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry

Jutro maż będzie równał ręcznie grabiami przy samym stawie itp.

może za rok będę mogła pokazach zdjęcia porównawcze
a przez zimę trzeba pomyśleć, pomyśleć , jak wokół tego stawu zrobić, jak i co posadzić.
Może jakieś pomysły macie ??
Czy jakieś fajne linki ??
Moja działka na Dębowym Lesie 20:58, 26 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
Koparka w końcu została naprawiona i dopiero dzisiaj ruszyły dalsze prace.
Zdjęcia eMa .

Nawet krzak jaśminu mam już przesadzony to ten po prawej w rogu

I równanie terenu


Moja działka na Dębowym Lesie 20:35, 26 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
gogo napisał(a)
A ja pochwalam odkładanie mniej ważnych spraw na rzecz robienia takich cudeniek i pokazywanie ich na O
Bo, jak można porównywać codzienne czynności, do robienia takich piękności?
No, nie można

O to milo mi , i dziękuję za twoje poparcie,Czasami chce się innego odprężenia.
Ale mi posłodziłaś..Aż mi się buzia śmieje.A z drugiej strony mobilizacja aby w tym tygodniu jeszcze usiąść6 do takich prac.I coś wam pokazać, jak się uda zrobić.
Zobacz..jak piękna roślinka mi rośnie
Dziękuję ci za nią
Podwórkowa rehabilitacja 20:28, 26 lis 2018


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11968
Do góry
Cześć Ewo, cieszy mnie Twoja wizyta wirtualna.
Pozdrawiam i kwiatek przesyłam

Działka prawie w Borach Tucholskich 20:17, 26 lis 2018


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
paprotka zwyczajna (Polypodium vulgare)



to też paprotka zwyczajna tylko cokolwiek zakręcona
czyli "Bifido Multifidum"


i zaświeciło słoneczko
Mirkowy ogród (początki) 19:54, 26 lis 2018


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry
bacowa napisał(a)
Mirka , dom widziałam , super. Kciuki trzymam za szybki finał budowy.
Pozdrawiam
Dziękuję Ewo. Kciuki zawsze wskazane Troszkę koloru zostawiam w ten wietrzny dzień.
Działka prawie w Borach Tucholskich 19:35, 26 lis 2018


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry




Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... 19:29, 26 lis 2018


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry




To tu- to tam- łopatkę mam ! 19:24, 26 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Gałązki dereni wykorzystam do dekoracji świątecznych.



Owoców ognika zostało zbyt mało na wykorzystanie do ozdób. Ptaki były szybsze.



Modrzew Kórnik jeszcze w igiełkach.


Część bylin wycięłam, a część zostawiłam.


Owoce trzmieliny oskrzydlonej.

To tu- to tam- łopatkę mam ! 19:18, 26 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Pierisy, kiścienie i mahonie zmieniają ubarwienie liści. To oznaka, że nadchodzi mróz.





Tamaryszek ołysiał.



To tu- to tam- łopatkę mam ! 19:14, 26 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
W sobotę rozpoczęłam sezon wędzarniczy. Trzeba nabrać wprawy przed świętami. Wykorzystałam pobyt na dworze do pomachania grabiami. W niedzielę po raz pierwszy od wielu dni zaświeciło słońce. Zapachniało wiosną.





Traw jeszcze nie wiązałam. Jeśli zaczną fruwać po ogrodzie, to może to uczynię. Jeszcze wyglądają przyzwoicie.
prosa i berberysy za nimi





To tu- to tam- łopatkę mam ! 19:05, 26 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Złota jesień za nami. Teraz trzeba tylko przeczekać okres smuty i burości. Szukać drobiazgów, które ucieszą oko i pozwolą powspominać, że nie tak dawno ogród kipiał barwami.



Na takie widoki trzeba poczekać kilka miesięcy. Zlecą szybko.
A tymczasem trzeba się cieszyć tym, co jest.



Jesienna odsłona turzycy pagórkowatej też jest piękna.






Przyzwoicie prezentuje się turzyca SS.

W ogródku emerytki 18:49, 26 lis 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
Agatko, jeżyków nie da się oswoić.
Nawet jeśli przed hibernacją nie były strachliwe, to po obudzeniu znów są dzikie.
Gucio nie jest zazdrosny tylko najbardziej ciekawski.
I najbardziej wypieszczony, bo wystarczy usiąść, a on już jest na kolanach.
Uwielbia być noszony, przytula się do nas i potrafi zasnąć.
Cztery następne karmniki wiszą.

W ogródku emerytki 18:32, 26 lis 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
Aniu, jeszcze nie koniec prac porządkowych, muszę zrobić namioty nad żurawkami i ściąć badyle.
Może coś jeszcze podziałam na podjeździe, bo dużo trzeba tam wykopać.
Oczywiście wszystko zależy od pogody.
Ewuniu, cieszę się z odwiedzin.
Jeżyki już nie są małe, właśnie pozostałą czwórkę szykujemy do hibernacji. Jak skończymy przygotowania zrobię zdjęcia.
To ta czwórka

A te dwa są jeszcze zbyt małe, musimy podtuczyć.
Problemy z tujami 18:29, 26 lis 2018

Dołączył: 26 lis 2018
Posty: 2
Do góry
Witam, mam problem z tujami szmaragd które posadziłem 2,5 roku temu (kwiecień 2016). Mam założone nawadnianie więc na brak wody nie narzekają. Urosły na około 150 cm. Przez ten czas nic się złego z nimi nie działo. Jednak do sierpnia tego roku ponieważ wtedy zauważyłem że zaczęły brązowieć czubki (w załączeniu zdjęcia). Mimo że na wiosnę dałem nawóz przeciw brązowieniu igieł. Jeden znajomy ogrodnik stwierdził że to grzyb spryskałem więc Topsinem, obciąłem brązowe końcówki i spaliłem jednak po jakimś czasie znowu na innych tujach pojawiło się to samo mimo iż wszystkie zostały przeze mnie spryskane środkiem grzybobójczym Topsin. W związku z tym czy to może jakiś robak np. przędziorek? Proszę o pomoc. Dziękuję.

Choroby i szkodniki żywotników - tuja - Thuja 18:14, 26 lis 2018

Dołączył: 26 lis 2018
Posty: 2
Do góry
Witam, mam problem z tujami szmaragd które posadziłem 2,5 roku temu (kwiecień 2016). Mam założone nawadnianie więc na brak wody nie narzekają. Urosły na około 150 cm. Przez ten czas nic się złego z nimi nie działo. Jednak do sierpnia tego roku ponieważ wtedy zauważyłem że zaczęły brązowieć czubki (w załączeniu zdjęcia). Mimo że na wiosnę dałem nawóz przeciw brązowieniu igieł. Jeden znajomy ogrodnik stwierdził że to grzyb spryskałem więc Topsinem, obciąłem brązowe końcówki i spaliłem jednak po jakimś czasie znowu na innych tujach pojawiło się to samo mimo iż wszystkie zostały przeze mnie spryskane środkiem grzybobójczym Topsin. W związku z tym czy to może jakiś robak np. przędziorek? Proszę o pomoc. Dziękuję.

Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 17:49, 26 lis 2018


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
W oczekiwaniu na Święta Zamierzam je wykorzystać w salonie ogrodowym,niby sztuczne ale świetnie zrobione Prawdziwe nie wytrzymają mrozów
Mój ogródek działkowy ROD Jarosław 17:48, 26 lis 2018


Dołączył: 02 mar 2018
Posty: 129
Do góry
Wędzarnia skończona teraz tylko wędzieć...

3
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies