Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Dwa ogrody 21:01, 15 lis 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry
jankosia napisał(a)



To twój em jest trochę jak ja. U mnie leży odłogiem dopóki nie zamknę technicznych spraw, bo nie chcę potem manewrować, sztukować itd. I to się sprawdza, ale czekanie mnie wykańcza psychicznie
Tak pooglądałam sobie trochę, miło czas z emem spędziłam, ale inspiracji to jednak najwięcej na ulicy znalazłam, nie w ogrodach. Ale o tym kiedy indziej Buziaki

Jankosiu, właśnie techniczne sprawy najpierw muszą być rozwiązane do końca. Może jakaś wąziutka rabatka powstanie przy tym budynku, ale nie mam ciśnienia. Na całej reszcie mam co robić. Najważniejsze, że wreszcie będę mogła pochować wszystko na miejscu, a nie wozić się z całym majdanem tam i z powrotem.
Bardzo ciekawa jestem tych spostrzeżeń ulicznych
Fajnie, że zaglądasz

Pogoda bura i ponura, przed pracą cyknęłam poglądową fotkę moich własnoręcznie wyhodowanych cisów. Prawda, że chuderlaki? Rosły za blisko siebie, nie miałam na nie pomysłu i nie zabierałam tutaj. Wiosna przytnę i mam zamiar prowadzić je w formie wąskich prostokątów. Trochę to potrwa Póki co zadołowane mam między nimi doniczki z cebulowymi, a wiosną posadzę sasanki. Ścieżka docelowo będzie trochę odsunięta od nich.

Przycięte gałązki jałowców wylądowały na chwilę w donicy

i w garnku

i nóżki żeliwne do dwóch stolików, jak to na budowie, znalazłam już materiał na tymczasowe blaciki, tylko obrobić go trzeba, ale to już zimą


Zdjęcia robocze, liście lecą, może w sobotę coś ogarnę. Całe dwie pryzmy gotowego kompostu czekają na przewiezienie, jak nie zdążę teraz, to wiosną, kolejna hałda usypana, a lipa zrzuciła tonę ostatnich liści... jeszcze nie chcę zimy
Ogrodowe marzenie Mrokasi 20:58, 15 lis 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 21527
Do góry


Ogrodowe marzenie Mrokasi 20:56, 15 lis 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 21527
Do góry
Asiu, Haniu, Kasiu, Dorko i wszystkie dobre dusze, które mnie odwiedzały, gdy mnie nie było - dziękuję . Zmobilizowana dziś przez Lucy zaglądam do swojego opuszczonego wątku, by dać znać, że żyję. Najpierw mnie nie było, bo byłam wyjechana, potem nadrabiałam zaległości pracowo-domowe a teraz... no cóż, mój teść, który 10 miesięcy temu miał przeszczep serca teraz walczy o życie...rokowania są bardzo słabe...
Ogród leży odłogiem. Trawa woła o skoszenie, mnóstwo liści, resztek bylin, generalnie bałagan. Muszę powiązać trawy. Nie wiem czy znajdę czas, chęci i w miarę dobrą pogodę na sadzenie cebul. Jeśli ich nie posadzę to co z nimi zrobić??? Przechowają się jakoś do przyszłego roku?

Nie mam aktualnych zdjęć ogrodu, ale wstawię kilka wyjazdowych z roślinnym akcentem .




Ogrodowy spektakl trwa ... 20:55, 15 lis 2018


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
mira napisał(a)
Maliny ścięte trzeba to zmielić a maliny oplewić

w malinach wyrosło mi .....no...
zadarnia fajnie a i do donic już mam kandydatkę na kolejny sezon






Jasnota to? Ale swietna!
Jakie skrzynie ładne! Masz tam jeszcze tą łąkę?
Kwiaty we włosach 20:53, 15 lis 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Do góry






Kwiaty we włosach 20:48, 15 lis 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Do góry






Ogród w budowie - nieustającej 20:46, 15 lis 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Do góry
Co roku kupuję co najmniej jedną bombkę kolekcjonerską, w tym roku jest dwoje na huśtawce





Nabyłam też niedawno dwadzieścia ślicznych bombek w stylu retro:




Szukam też metalowych bombek z czekoladkami, cukierkami, albo tak jak w tym roku herbatą i kawą w środku.







Kwiaty we włosach 20:42, 15 lis 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Do góry








Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 20:41, 15 lis 2018


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 12196
Do góry
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 20:41, 15 lis 2018


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 12196
Do góry
Zimno się robi, ale jeszcze parę liści zostało. Piękny to dzionek był i znów poczyniłam parę zdjęć.
Pierszy klon to summer gold- zieleniutki przez cały rok a teraz w purpury się przybrał. o tyle jest inny, że większość klonów które mam najpierw zrzuca liście z nowych przyrostów a te starsze zostają na później. Summer gold zrzucił cały dół i tylko zostały kolory na tegorocznych przyrostach [spore, prawda?]
Róża to eden rose, może masy kwiatów nie ma,ale są duże i dorodne. Rok wyjątkowo ciepły.

a jedna chłodniejsza noc i garnet zgubił większość liści.
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 20:39, 15 lis 2018


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 12196
Do góry
Pierwsze zdjęcie to kolory orange dream...czyż nie piękne są? Stłumione przez klona który ma wyżej koronę, ale i tak zauważalne i piękne.

zdj 2 i 3 - Mój NN też się wybarwia, mniej krzykliwie ale za to pewnie dłużej będzie miał liście.
Ogród w budowie - nieustającej 20:38, 15 lis 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Do góry
To jest moje bombkowe pudełko, tzn. tu mam wszystkie akcesoria do ich wyrobu:




W tym roku będą bombki w ptaszki, motylki i stare dzieci










Kwiaty we włosach 20:37, 15 lis 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Do góry
Agato , Elu miskanty jeszcze nie obrobione, brakuje mi czasu, liście tylko pograbione.Zrobiło się chłodno i nie wykorzystałam tych ciepłych dni.
Czekam na sobotę, gdy jestem w domu to już ciemno.







Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 20:36, 15 lis 2018


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 12196
Do góry
Seiryu świeci czerwonościa, ale też i piękny złoty kolor jest widoczny w partiach które miały mniej słonca. Uwielbiam, aż gęba się smieje przy wyjściu z domu. Nawet jak słonca jest mało to jest nadal mocno widoczny.
od dołu jest orange dream.


Ogród w budowie - nieustającej 20:34, 15 lis 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Do góry
O zabawkach na choinkę trzeba zacząć myśleć na długo przed Świętami, gromadzić materiały, odwiedzać sklepy i internety.

Dwie pierwsze rzeczy które pokażę, kupiłam w maju, bo na moje nieszczęście na ulicy E.Plater w Warszawie, tuż przy dworcu PKP jest stacjonarny sklep Bombkarni:

czajnik jak z Bolesławca



haftowana bombka



A szklane szpilki, ptaszka i pingwina z kolei odnalazłam w sierpniu, wiszące w kwiaciarni gdzieś na uboczu.





Ogrodowe szaleństwo ... 20:07, 15 lis 2018


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Do góry

Proszę, utwierdźcie mnie w przekonaniu lub wyprowadźcie z błędu. CZY TO JEST MACIERZANKA????


Wsadziłam tą roślinę latem, pięknie rozrosła się. Martwię się że zimą zmarznie
Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi 19:44, 15 lis 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
firletka od Miry



tyton tez od miry, kwitnie nieprzerwanie od lata



no i dla Joi bazancia i przepiorcza foliera, w wiekszej sa przepiorki ale niedlugo bedzie zmiana, czesc przepiorek do zamrazalki, reszta do malej a bazanty do duzej
...uDany ogród 19:42, 15 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry







...uDany ogród 19:37, 15 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry






Ranczo Szmaragdowa Dolina 19:36, 15 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
i zaszło

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies