Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

HannaR 21:36, 22 paź 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Jak tu ładnie.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
ewsyg 10:01, 23 paź 2018


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Witaj Kasiu

Spaceruję po Twoim ogrodzie i zachwycam się jego pięknem. Ślicznie wygadają rozchodniki. Cofnęłam się do tyłu i trochę poczytałam. Zastanawiasz się nad różą Artemis. Ja w tym roku pożegnałam się z moim. Wyrosłą dość wysoka, miała dużo kwiatów, ale całe pędy wyłamywały się u nasady. Dodatkowo długo zawiązywała kolejne kwiaty. Ogólnie ja z niej nie byłam zadowolona. Kiedyś mocno zagalopowałam się w kupnie róż. Stwierdziłam, że jest ich za dużo. Likwiduję też dwie rabaty, które są blisko dużego świerka i wymagają ciągłego podlewania dużą ilością wody. Muszę gdzieś umieścić rośliny tam rosnące i tak kilka krzaków róż zmieniło właściciela. Pozostało mi ponad 60 i tak musi zostać. Piszesz, że kupiłaś różę Minerwę. Też opuściła mój ogród. Nie miałam dla niej dobrego miejsca. Ona koniecznie musi rosnąć w rozproszonym słońcu. Mocne słońce szybko przypala jej płatki i wygląda nieciekawie. William Shakespeare ma przepiękne kwity, ale jaka piękna taka chorowita. Ja kupiłam tego z dopiskiem 2000 i niestety też choruje. Dodatkowo krótko trzyma kwiat. To młody krzak i jeszcze dam mu szansę. Ma również piękny zapach.
Kasiu, nie pozostaje nic innego jak cierpliwie czekać na kolejny rok. U mnie zostawiłam głównie róże pnące i krzaczaste. Widzę, że krzaki nabierają
masy, więc w przyszłym roku powinno być więcej kwiatów.
Pozdrawiam Ewa
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
MalgosiaW 07:45, 24 paź 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Kasia_CS napisał(a)


Już wysyłam priv a Ty masz Gartentraume? Jeśli tak, to napisz proszę jaką zajmuje u Ciebie przestrzeń.
Dziękuje za wiadomość. Przyda się, bo pewnie w nastepnym roku będę musiała zrobić coś z moją różą Alchymist (smok jeden ogromny ).

Gartentraume nie mam, niestety. Ona jak wyczytałam osiąga wysokość do 1,40 m, szerokość 1,20 m. Gdzie indziej piszą, że dorasta do około 1-1,6 m. Czyli raczej z tych większych. Choć z różami to nigdy nie wiadomo, jak im miejsce spasuje.
Brzozowadzie... 09:41, 24 paź 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Oj, Kasiu, jak ja Cię podziwiam, że Ci się chce w to zimno sadzić! Na mnie nadal czeka 400 cebul, brrr... Uściski ciepłe ślę!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Kasia_CS 13:16, 24 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
adkawi napisał(a)
Kasiu Gartentraume nie mam,ale kto wie moze kiedys ☺

Wygląda na to, że zasili jednak różankę u mamy

dominika_ napisał(a)
Kimono zakupiłam ostatnio w Biedrze Piękna jest u Ciebie na zdjęciach


Będziesz z niej bardzo zadowolona

BKosimkArt napisał(a)
Pięknie jesiennie, kimono zachwyca,
A kropelki chyba najpiękniej zatrzymuje Alchemilla... choć i łubin śliczny


Kimono nie ima się ani słońce ani deszcz ale też i rośnie w zacisznym miejscu przy płocie, to i te wichry nie targają nią tak okrutnie.

Przywrotnika nie mam, to i łubin cieszy
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 13:17, 24 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
HannaR napisał(a)
Jak tu ładnie.


Dzięki Haniu!! Miła dla oka perspektywa jak okno odsłaniam z tej strony
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 13:29, 24 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
ewsyg napisał(a)
Witaj Kasiu

Spaceruję po Twoim ogrodzie i zachwycam się jego pięknem. Ślicznie wygadają rozchodniki. Cofnęłam się do tyłu i trochę poczytałam. Zastanawiasz się nad różą Artemis. Ja w tym roku pożegnałam się z moim. Wyrosłą dość wysoka, miała dużo kwiatów, ale całe pędy wyłamywały się u nasady. Dodatkowo długo zawiązywała kolejne kwiaty. Ogólnie ja z niej nie byłam zadowolona. Kiedyś mocno zagalopowałam się w kupnie róż. Stwierdziłam, że jest ich za dużo. Likwiduję też dwie rabaty, które są blisko dużego świerka i wymagają ciągłego podlewania dużą ilością wody. Muszę gdzieś umieścić rośliny tam rosnące i tak kilka krzaków róż zmieniło właściciela. Pozostało mi ponad 60 i tak musi zostać. Piszesz, że kupiłaś różę Minerwę. Też opuściła mój ogród. Nie miałam dla niej dobrego miejsca. Ona koniecznie musi rosnąć w rozproszonym słońcu. Mocne słońce szybko przypala jej płatki i wygląda nieciekawie. William Shakespeare ma przepiękne kwity, ale jaka piękna taka chorowita. Ja kupiłam tego z dopiskiem 2000 i niestety też choruje. Dodatkowo krótko trzyma kwiat. To młody krzak i jeszcze dam mu szansę. Ma również piękny zapach.
Kasiu, nie pozostaje nic innego jak cierpliwie czekać na kolejny rok. U mnie zostawiłam głównie róże pnące i krzaczaste. Widzę, że krzaki nabierają
masy, więc w przyszłym roku powinno być więcej kwiatów.
Pozdrawiam Ewa


Ojej, Ewo, ale wychwaliłaś :* Dziękuję w imieniu mojego mikro ogródka

Z Artemis muszę się oswoić - tak pięknie wygląda na zdjęciach w innych ogrodach, że po jednym sezonie nie mogę jej skreślac - do tego do pary dodaję jej Bouquet Parfait, więc jak dołem będzie pusto, to mam nadzieję, ze BP będzie górą nadrabiać

Minerva będzie miała takie warunki zbliżone do tego o czym piszesz - co prawda trochę pełnego słoneczka też dostanie, ale sporą część dnia w takim rozproszonym powinna być. Na razie jedna sadzonka, a planuję 3sztuki, więc może się wstrzymam z zakupem reszty.

Co do Williama, to ja z jego kolejnym rokiem jestem absolutnie na tak - u mnie prawie nie choruje, a te parę listków z czarną plamistością można mu wybaczyć. Kwiaty zaczął lepiej trzymać i duuużo dłużej niż w poprzednim sezonie. Dojrzał najwyraźniej, jak to angielka, choć może powinnam napisać anglik ? Teraz dosadziłam drugiego WIlla po przeciwnej stronie ogródka przy płocie, który cały ma być obrośnięty różami, więc mam nadzieję, że ładnie mi się to wszystko dopełni choć wizja czekania co najmniej 3 lat na taki efekt w miarę zadowalający też mnie troszkę hamowała z zakupem.. a teraz żałuję, bo już rok temu to miejsce miałam na tapecie i rozkminkę, czy dać tam WS2000 czy nie..

w takim razie czekamy Ewo i trenujemy cierpliwość bardzo jestem ciekawa, czy będę z czasem wymieniać mniej udane w moim ogródku odmiany róż na inne
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 13:31, 24 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
MalgosiaW napisał(a)
Dziękuje za wiadomość. Przyda się, bo pewnie w nastepnym roku będę musiała zrobić coś z moją różą Alchymist (smok jeden ogromny ).

Gartentraume nie mam, niestety. Ona jak wyczytałam osiąga wysokość do 1,40 m, szerokość 1,20 m. Gdzie indziej piszą, że dorasta do około 1-1,6 m. Czyli raczej z tych większych. Choć z różami to nigdy nie wiadomo, jak im miejsce spasuje.


no Alchymist mnie zarówno kusił jak i odstraszał - kolczuch z niego straszny, pędy mega silne, grube i łyse z dołu, a jedyne miejsce, które rozważałam jest ścieżką przy opasce budynku i niestety groziłoby to ranami kłutymi i szarpanymi.. spasowałam z posadzeniem

Gartentraume sprezentuję mamie
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 13:36, 24 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Oj, Kasiu, jak ja Cię podziwiam, że Ci się chce w to zimno sadzić! Na mnie nadal czeka 400 cebul, brrr... Uściski ciepłe ślę!


no właśnie mi się nie chce Zostało mi raptem ok 40 tulipanów EE i ze 30 strzępiastych, ale zostawię je sobie przy okazji sadzenia ostatnich róż - czekam na znak od Ani, że przyszła dostawa. Jak już będę je sadzić, to i cebule ogarnę Choć nie wiem jaką miejscówkę im wybrać...

Muszę jeszcze przeszukać skrzynię ogrodową, bo powinnam gdzieś mieć jakieś hiacynty z zeszłego roku wykopane, żeby się nie zmarnowały, jak tam zostaną...

No i wciąż rozważam przesadzenie trzmielin na pniu z donic do ziemi, ale w razie czego na wiosnę to zrobię.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 18:09, 24 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Resztki kwitnących



i przekwitnięte, ale też wdzięczne

Już poźnojesienne kolory u hortek

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies