Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 18:29, 13 lis 2018


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 18:25, 13 lis 2018


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Korytko

Płotek,

Malowanie elewacji
Zielonym od linijki - ogród Ivony 18:25, 13 lis 2018


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
Do góry
I LISTOPAD - czyli miesiąc później mamy już jesień w pełni

Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 18:22, 13 lis 2018


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Drewutnia, ścianka, kolejna mała donica, obudowa kranu (wykonczenie po montazu kranu)
To tu- to tam- łopatkę mam ! 18:20, 13 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)
Hania, mus się spotkać i pogadać. "Chłopskie korzenie", bo ze wsi czy ze stanu chłopskiego?


Skunksy są dokuczliwe tylko wtedy, kiedy nie zabezpiecza się koszy na śmieci. Amerykanie wyrzucają sporo żywności.

Od strony mamy to chłopi z dziada pradziada. Dzieciństwo (urlopy macierzyńskie były wtedy krótkie, więc mama wywiozła mnie tam na pierwszych kilkanaście miesięcy życia, potem każde wakacje) to bielony wapnem parterowy dom, strzecha i podest z wielkiego kamienia. Pasłam krowy, uczestniczyłam w sianokosach, żniwach i letnich wykopkach, jeździłam na oklep na koniu i odkrywałam echo w głębokiej studni.
Potem (za Gierka) pojawiły się kredyty na modernizację. Zniknął dom ze strzechą, potem konie, odeszła babcia. Ale do mojej nastoletności ludzie tam wciąż byli niezmienni. Podczas budowy rodzina pół roku mieszkała u sąsiadów, a pół wsi pomagało w stawianiu nowego domu.
Tu jest inaczej, może przez to urwanie historii w 45 roku.

Ewo, uwielbiam dyskusje, dywagacje i takie tam różne smędzenia.
Z pewnością dane nam będzie kiedyś pogdybać o tym i owym.

Trzy gracje





Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 18:19, 13 lis 2018


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Moja twórczość:
układanie kamienia, murowanie kominka, 2 donice...

Między polem, a lasem. 18:15, 13 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Do góry
Toteż z października ubiegłego roku. Tak teraz patrzę i aż ręce załamuję, jakie to wszystko niezorganizowane, smutne i puste.
Musi się to zmienić !!!!

Zielonym od linijki - ogród Ivony 18:15, 13 lis 2018


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
Do góry
Między polem, a lasem. 18:11, 13 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Do góry
1.10.2017

Jeżówka - Echinacea 18:10, 13 lis 2018

Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 71
Do góry
Zielonym od linijki - ogród Ivony 18:09, 13 lis 2018


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
Do góry




Jeżówka - Echinacea 18:09, 13 lis 2018

Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 71
Do góry
Jeżówka - Echinacea 18:07, 13 lis 2018

Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 71
Do góry
Dawno mnie tu nie było jakoś na wszystko brak czasu ale pamiętam o Was.To kilka moich jeżówek
Między polem, a lasem. 18:07, 13 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Do góry
Dwa lata temu

Moja działka na Dębowym Lesie 18:04, 13 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24696
Do góry
anpi napisał(a)
Ale się zmieniło na tej nowej działeczce,robi się przestrzeń...
Rudasek widzę chodzi za Wami krok w krok

W ogródku mimo że kwiatów i liści już prawie brak to ładnie, białe elementy ożywiają teraz ogród
A z tymi makami w połowie listopada to jakieś jaja w tym roku

Trochę się zmieniło.Mam nadzieję,ze teraz pójdzie już dobrze.
Pila mężowi się popsula i prace wstrzymane.Ale już dziś nową kupił.
Do końca tygodnia pan ma nam te korzenie powyrywać i porównać trochę teren.
Zobaczymy jak to pójdzie i jak będzie to wyglądało.
Tylko przy siatce, te moje rośliny na poczekajce zostaną.
Potem może już na wiosnę cześć się poprzesadzam.
Rudasek jeszcze koczuje przy naszej dzialce i na tarasie.Jak mąz tylko przyjeżdza, to chodzi za nim blisko.
Ale mamy już Fionę, to tego nie zostawimy.
W ogrodzie już nie jest tak kolorowo.
Część białych dekoracji, bibelotow wczoraj poskładałam do skrzynki, i do garażu.

O tak te kwitnące maki w połowie listopada to wielka i fajna , nietypowa niespodzianka
Zabrałam je do domu,żeby bardziej się nimi pocieszyć


Zielonym od linijki - ogród Ivony 17:56, 13 lis 2018


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
Do góry


To tu- to tam- łopatkę mam ! 17:55, 13 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
mikina34 napisał(a)
Jak to już ktoś wcześniej zauważył, masz nieprzyzwoicie pięknie Lubię Twój ogród, pełno w nim zakamarków i zakrętasów, przynajmniej tak wygląda na zdjęciach Przy moim długim i wąskim to miła odmiana


Działka nie jest duża, a chciałam mieć ogród i dom zatopiony w zieleni, a nie tylko rabatki pod płotem.
Zaplanowałam to tak


Na rysunku brakuje tylko rabaty garażowej wzdłuż podjazdu

O tej



Kiedy chcę się zrelaksować spacerkiem, to obejście wszystkiego zajmuje trochę czasu i nie ma monotonii.





Moja działka na Dębowym Lesie 17:51, 13 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24696
Do góry
Dorota123 napisał(a)
Kawał roboty zrobiliście na drugiej działce. Usunięcie tego zakrzaczenia to ogromne wyzwanie. Bukiecik z żywych kwiatków to taki rarytasik obecnie.

Dorotko, trochę w końcu widać.
To teren tylko zakrzaczony i zadrzewiony i zarośnięty na maxa.
Ale bezpośrednio przylega do naszej obecnej dlatego go kupiliśmy.
W całości kiedyś może będzie wyglądać ładniej
No tak tkie bukieciki żywe to ja lubię.A tu jeszcze z maczkami o tej porze roku to prawdziwy rarytas.
To tu- to tam- łopatkę mam ! 17:47, 13 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Fuksja napisał(a)
Witam. Co to jest.



Chryzantema.
Parę lat temu kupiona w doniczce, potem wsadzona do ziemi.







Z tą było podobnie, ale pierwotnie miała białe paseczki na płatkach i była miniaturką.

Moja działka na Dębowym Lesie 17:45, 13 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24696
Do góry
koliber napisał(a)
Ania, co to wyrabiasz? Nowy ogród zakładasz???

Anetko, będzie to inny ogród.
Ale będzie nowy, może na drugi rok coś będzie już widoczne
Kwiatowy będzie na starej , tej obecnej części.

Ciemiernik zaczyna kwitnienie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies