Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Moja bajka 20:00, 11 lis 2018


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Katkak napisał(a)



Wow Kochana jaki medal!!! Tyle że na foci głowę i nogi obcięło, a Ty wylaszczyłaś sie tak że miło oglądać
Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 19:57, 11 lis 2018


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Agania napisał(a)
Luk z mojej pracowni

...cudów nie ma, ale mam lustro w pokoju



O przepraszam - cudo odbija sie w lustrze

Kociak boski, moja młoda ogląda z radością
Osiedlowy ogródek 19:53, 11 lis 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6900
Do góry
O takie nasadzenia chodzi? o te kolorowe plamy roślin? że takie łezki?




Ogród w remoncie 19:49, 11 lis 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14898
Do góry
anka_ napisał(a)
Asiu no zobacz że się mieszczą. Trzy kuleczki (liczę 1m średnicy) i molinie (to na żółto i bodziszki (niebieskie). A nad tym wszystkim królująca Ola (pień-brązowa kropka)


Ale jestem upierdliwa.


Zobacz Aniu, mój pierwszy zamysł był właściwie taki


Podobnie co?
Tyle, że później spodobała mi się propozycja Pszczółki z umieszczeniem poduchy na rogu tej rabaty i powtórzenie tego po drugiej stronie tego przejścia czyli pod śś. I w ten sposób tylko tak te trzy cisy zmieścił by się
.

I jak lepiej?
ogród (nie)Mocy 19:29, 11 lis 2018


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Do góry
cześć Dziewczyny jak to można się ciągle czegoś uczyć na O. ! nie wiedziałam, że cebulkowe można tak sadzić, w doniczki do gruntu? czy ja znowu czegoś nie zrozumiałam? Wczorajszy wieczór i do południa dziś oczy wyczytywałam na forum , szlajam się po wątkach i zachłannie chłonę, aż w głowie mi się kręci.Ale i wiary dodaje i sił, bo niektórzy z takich ugorów jak mój stworzyli takie cuda..aż chce się robić.

Właśnie przekopuję przód , tam gdzie latem miałam aksamitki i nieudane rabaty z dalii i kan. Dostałam jakieś cebulki od Teściowej, podobno to liliowce, ale czy na pewno to się okaże w przyszłym roku jak zakwitną

N razie ten teren malutki traktuję jako przechowalnię- posadziłam takie coś, też od Teściowej- u niej to rozrosło się po działce, i podobno, ma żółte kwiatuszki latem ale oczywiście nie wie, jak się ta roślinka nazywa- może Wy pomożecie mi zidentyfikować tego NN? łodyżka zdrewniała, powyginana jak paluchy wykręcone artretyzmem, że tak niepoetycko porównam.



No i wraca mi pragnienie nieodparte zagospodarowania choć tego wejścia do właściwie tu na ganku najwięcej w lecie podsiaduję, bo jest cień .. Przekopię z obornikiem i mączką jeszcze raz- kawałek tam przy donicy widać, że jeszcze nie zdążyłam, ale już ciemno się zrobiło i nic nie widziałam. Pierwszym zrywem zakupiłam oczywiście wierzby Hakuro nie muszą tu zostać..Wyczytałam od Toszki, że brzydną z wiekiem.
Plan na ten rok mam taki,żeby ziemię wzbogacić- w roku poprzednim, kiedy jeszcze nie znałam O. , rozwiozłam na tym kawałku taczkami piach i ziemię ogrodową, podobno z kompostem była.
Nie wiem czy to wystarczy, żeby w przyszłym roku coś zacząć tu sadzić? No jak dziecko, chcę jakąś nagrodę mieć, żebym siedząc na ganku nie patrzyła na bujne chwasty i nieudane rabatki z jednorocznych. Tak to wygląda, pasek ma 4x 8m( na bałagan nie patrzymy ):
widok od strony ganku, gdzie przesiaduję


i od dróżki:







Ogród pod akacjami 19:25, 11 lis 2018


Dołączył: 11 lut 2018
Posty: 233
Do góry
Figaro napisał(a)
Kiedy znowu cos Mario wstawisz bo lubie tu zagladac.


Mówisz, masz.



Moja ulubiona dalia



Pozdrawiam
Maria J.
To tu- to tam- łopatkę mam ! 19:25, 11 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Tak to Ola. W tym roku ma nad wyraz dużo owoców.



Wizytówka - Moja bajka 19:11, 11 lis 2018


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28260
Do góry
Moja bajka 19:09, 11 lis 2018


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28260
Do góry


róża i powojnik tworzą ładny kontrast
Moja bajka 19:04, 11 lis 2018


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28260
Do góry
Moja bajka 18:57, 11 lis 2018


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28260
Do góry

to poidełko Made by Sylwia to dla mnie prawdziwe dzieło sztuki
Moja bajka 18:52, 11 lis 2018


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28260
Do góry
Moja bajka 18:49, 11 lis 2018


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28260
Do góry
Moja bajka 18:46, 11 lis 2018


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28260
Do góry
Moja bajka 18:43, 11 lis 2018


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28260
Do góry
kontrasty
Moja bajka 18:39, 11 lis 2018


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28260
Do góry

tu śliczne, burgundowe teraz Marushki

tu przy okazji widać mojego kochanego, cudnego świerczka Skyland. Wciąż wydaje mi się taki malutki, ale w porównaniu do tego jakim maleństwem był jak go sadziłam to teraz jest już kawał chłopa
Moja bajka 18:35, 11 lis 2018


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28260
Do góry
azalie japońskie prześlicznie się przebarwiają
Osiedlowy ogródek 18:29, 11 lis 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6900
Do góry
Toszka napisał(a)
Jeśli cisy przesadzać to teraz. Zimą ukorzenią się i upały nie dadzą im się tak bardzo we znaki. Seslerię w połowie marca przesadzaj. teraz już nie...szkoda ryzykować, zwłaszcza, że pod koniec tygodnia temperatura ma spaść do 3 stopni.


Cisy kopane z gruntu na wiosnę mam posadzone w wielkich donicach ok 40l w dobrze przygotowanej ziemi, więc to kwestia przeniesienia.
Nie wiem czy czasowo damy radę ale mogę zostawić wolne miejsca tam gdzie miałyby rosnąć docelowo. Tylko nie wiem jak je rozmieścić, że by to miało ręce i nogi. W sumie takich cisów w donicach mam 6 sztuk.



Seslerie już przesadziłam z dużą bryłą korzeniową, mam nadzieję, że przeżyją
To tu- to tam- łopatkę mam ! 18:28, 11 lis 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Do góry
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Lucy, Kasiu, Agato dziękuję za miłe słowa.




Czy to jest jabłonka Ola?
Piękne owoce
To tu- to tam- łopatkę mam ! 18:21, 11 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
A na froncie zielono z rudą nutką.





I takie tam





Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies