Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogród z widokiem na jezioro 14:16, 10 lis 2018


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12608
Do góry
Morning light już prawie w kłosach

Kondziowy ogrod cz II 14:14, 10 lis 2018


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Do góry
Połowa września

Ogród z widokiem na jezioro 14:13, 10 lis 2018


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12608
Do góry
Dziękuję wszystkim za wpisy i za to, że zaglądacie.
Pozdrawiam świątecznie


Ogród Muszelki 14:05, 10 lis 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4859
Do góry
Nowe przebijają się przez kołderkę z liści.

Ogród Muszelki 13:47, 10 lis 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4859
Do góry
Ogród Muszelki 13:32, 10 lis 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4859
Do góry
basia3012 napisał(a)

Cudne zestawienie. Kolory rwą oczy. Ależ jesień, pięknie.
Pozdrawiam.


Basiu, przed chwilą sfotografowałam zawilce Nadal cieszą oczy. A to prawie połowa listopada...









Ukojenie 13:24, 10 lis 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Do góry
Urzatnelam frontowa



Wycielam rozchodniki i szalwie bo zaczynaly gnic...

Powiazalam trawy


Cebule sie mocza... Zaraz ide je sadzic.
Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 13:05, 10 lis 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry
Agania napisał(a)
Moja przygoda w woderach

w trosce o klona i o wilgoność powietrza wokół niego

przyciełam suchelce...wiosną będę wyciągać wszystkie donice, odmładzać rośliny i zbierać muł,

zmarzłam, ale przeżyłam...najlepsza krioterapia...polecam wszystkim wodnikom

Prawie jak mors

Jesteś królową klonów!
I nic dziwnego, że tak rosną, przecież jak Ty o nie dbasz, my musimy sie od Ciebie uczyć tego. Brawa Ci się należą za taką troskę, chciałabym byc klonem w Twoim ogrodzie
Ogród z koniczynką 12:49, 10 lis 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 11309
Do góry
Moja róża "wazonikowa - babciowa" coraz więcej się rozwija, jestem bardzo zadowolona, że tak sie udało ją ukorzenić...
Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 12:33, 10 lis 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
Dąb Green Pillar w listopadzie
Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi 10:24, 10 lis 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
przedstawiam Wam moje bazanty
juz sa dorosle i tak pieknie sie wybarwily, teraz juz widac, ze mamy samca i samiczke

Ogrodowy spektakl trwa ... 09:13, 10 lis 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
Ja już w nastroju świątecznym
rozpoczynam hucznie od urodzin
dobrze powiem - trzecich

tylko dziś liście jeszcze jakieś pozyskam
a! mam obiecane i może nawet z 3 miejsc znajdą u mnie mieszkanko
liście buka to kwaśne czy zasadowe - trzeba doczytać
jak się tak doczytuje to wariacji można dostać to trzeba by jeszcze liście osobno kwaśne i zasadowe składować itd

No i seria cudownych koncertów więc troszkę się oddalam myślami od ogrodu
żartowałam w poniedziałek wcale nie !!!!!

pozdrawiam serdecznie !



Ogrodowy spektakl trwa ... 09:07, 10 lis 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
Basilikum napisał(a)

chyba to samo, ja po komposcie tez sypnelam i tez mi zostanie i mam na dzieje, ze sie nie zwilgoci w garazu stoi. Mozna ja do gnojowki z pokrzywy dac, ponoc wtedy tak nie smierdzi. No i do tych Emeow (bakoshi) o ktorych pisze Sylwia.


O to super wiadomość z ta gnojówką - muszę to sprawdzić.
Do emów daję inne emy ,Sylwia chyba coś innego jeszcze robi a może nie.
O bokashi muszę doczytać może warto - choć odstrasza mnie cena tego wiaderka - a może to mit - trzeba to sprawdzić koniecznie.

pozdrawiam







Ogrodowy spektakl trwa ... 09:02, 10 lis 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
Dorota123 napisał(a)
Czytam, że planujesz kopczykować róże kompostem, czy kiedykolwiek już tak robiłaś?
Ja kiedyś kopczykowałam hortensje kompostem, nie polecam zasypane pędy butwiały a później gniły i nic nie dało moje kopczykowanie. Mój kompost wyglądał tak jak Twój na zdjęciach.


Róże już kilka lat kopczykuję kompostem to nic nadzwyczajnego - zapytaj różanków, najlepiej taki nie do końca przerobiony. Potem rozgrzebuje kopce w kwietniu i albo odbieram nadmiar albo dostaje się okolicznemu towarzystwu.
To już zapewnia na start jakieś jedzonko ale ja potem i tak dodaję nawóz mineralny - bo to głodomory.

Hortensje zasadniczo nie kopczykuję a już na pewno nie kompostem chociaż kompost jest kwaskowy.
Ja dałam grubą warstwę igliwia jako ściółkę i tym suchym igliwiem /no trochę liści się domieszało/ tak ciut okryłam hortencje ogrodowe bo tam za bardzo już rosną skoro taka pogoda.
Hortensji bukietowych nie kopczykuję - dostają jedynie ciut świeżego kompostu jako ściółki wtedy kiedy mam.

pozdrawiam



Ogrodowy spektakl trwa ... 08:55, 10 lis 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
Katkak napisał(a)
Miruś ta fajna roślinka z buałymi liśćmi to miodunka? Ale fajowa. Bo teraz to nie jest listopad tylko lipcopad .


Tak to miodunka.
Tak to nie listopad - ja nie pamiętam takiej pogody.
Prześlij mi pw adres to Ci wyślę pelargonię i iryska - chciałaś kiedyś a się plątają ostatnie doniczki do zagospodarowania.

nieustannie pozdrawiam



Ukojenie 08:41, 10 lis 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Do góry
Dzisiaj na razie chlodno. Zapowiadali slonce to poczekam az sie pojawi.
Przebieglam sie po ogrodku za domem skontrolowac wczorajsze wieczorne poczynania.
Przerazajace jest to, ze sezon sie konczy i ciesze sie na odpoczynek bo moje nadgarstku juz nie wyrabiaja, a tymczasem w glowie rodzi sie plan nowych nasadzen i rabat.
Uporczywie po glowie kolace mi sie plan na rabaty pod brzozami i powiekszenie przydrzwiowej.
Gdyby nie zima juz bym szpadlem ryla... A mialam skonczyc....

Pamietacie ten rysunek?


Plan na najblizszy rok:

Biale rabaty juz sa, niebieskie w czerwonym okregu to plan.
Rysowane palcem w telefonie wiec proporcji raczej rysunek nie trzyma.

Edit: w perspektywie z okna:

Teren jest do uprzatniecia w sezonie bylo tu mocne chwastowisko m.in. stad zielona siatka...
Zielony kwadrat z literka T oznacza miejsce gdzie nic nie bede sadzic tam ma stac laweczka i stol brata.
Proporcji brak.
Rozpoznawanie roślin iglastych.... 07:53, 10 lis 2018


Dołączył: 01 wrz 2018
Posty: 115
Do góry
Co to za iglak?kiedyś choinka swiateczna
Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 07:53, 10 lis 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
Agania napisał(a)
Moja przygoda w woderach

w trosce o klona i o wilgoność powietrza wokół niego

przyciełam suchelce...wiosną będę wyciągać wszystkie donice, odmładzać rośliny i zbierać muł,

zmarzłam, ale przeżyłam...najlepsza krioterapia...polecam wszystkim wodnikom
Sklepik całkowicie w moim guście, uwielbiam takie miejsca.

Agatko, ja nie odważyłabym się wejść teraz nawet w woderach do oczka. To może odbić się na zdrowiu niekoniecznie teraz. Mnie od razu przyszła taka myśl, że ja bym przełożyła nad oczkiem długą drabinę, na nią jakąś deskę. Na tym bym się położyła i pościnałabym wszystko co nad oczkiem.
Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 07:52, 10 lis 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
Agania napisał(a)





Ależ masz pięknych zakamarków ogrodzie szczególnie widocznych teraz jesienią


A ten zaprzyjaźniony sklep KWIACIARNIA - to marzenie i przekleństwo w jednym. Albo połowę wykupić albo ciągle myśleć jak o nim nie myśleć...


takich lamp ,mauretańskich, bezskutecznie szukałam wiele lat
W moim małym ogródeczku - Dorota 07:42, 10 lis 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
basia3012 napisał(a)
Dorotko, ja też prosto od Anpi przybiegłam obejrzeć wianki. A tu pusto.
Już są, na pierwszym zdjęciu widać, że ten wianek jest odświeżony. Doplotłam kilka pędów na zeszłoroczny wianek.





Jeden wyląduje na drzwiach, a drugi na barierce przy wejściu do domu.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies