Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

...uDany ogród 18:40, 09 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry






...uDany ogród 18:38, 09 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
Rano mgła jak mleko, a w południe piękne słońce







...uDany ogród 18:35, 09 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
BasiaLT napisał(a)
Danusiu chyba wszystkie ptaszory z województwa się do ciebie zleciały
Cudownie.


Basiu maja się u nas gdzie schronić to przylatują
Dziękuję!

...uDany ogród 18:33, 09 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
pestka56 napisał(a)
Męcz
U nas od wczoraj mleko i absolutna cisza. Tylko ptaki słychać. Ogród jak wyspa w otulona miękką watką. 6 st. C, a nie czułam tego chłodu, choć wyszłam z domu prosto z łóżka Cyknęłam kilka zdjęć, ale nie dorównują twoim


Kasiu
U nas rano też było mgliście, to bardzo romantyczne
Oj tam nie dorównują, z pewnością są piękne!

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 18:32, 09 lis 2018


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
Gabriela napisał(a)
No i czerwona chryzantema zrobiła Ci ogród, piękny ten kosz. Zaskoczona jestem, że borodwy klon jeszce ma tyle liści, właściwie wszystko już poleciało z drzew.
Patrzę z czułością na mojego biednego klona palmowego i mam nadzieję że wyjdzie a prostą. Bo jak nie, to posłucham Twoich rad co do odmian i na pewno wsadzę kolejnego.

Chryzantemki są aż trzy....nie mogłam się im oprzeć jak zobaczyłam takie bordowe giganty pod ręką,
wpasowały się w wiklinowe kosze

w ogrodzie odkryłam jeszcze jedną piękność w kolorach....derenia kousa

Twój klonik sobie poradzi..ja też mocno i z troską patrzę na mojego Atropurpurea, i mając nadzieję w sercu,
że mój w końcu zacznie rosnąć
Ranczo Szmaragdowa Dolina 18:30, 09 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89770
Do góry
I jeszcze 4 golterie

Jutro będę miejsca szukać
Przedziwny Ogród 18:29, 09 lis 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7199
Do góry
AgataM napisał(a)
W ten mglisty dzisiejszy dzień......









ależ te chryzantemy ślicznie skomponowałaś!
Ranczo Szmaragdowa Dolina 18:27, 09 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89770
Do góry





Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 18:26, 09 lis 2018


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
nicol21 napisał(a)
Miłe dla oka są te widoki


Dla mnie chyba tak samo jak i dla Ciebie...z klonami jesień jest najpiękniejsza

moja tarczownica

szczególnie się wyróżnia na leśnej rabacie nie tylko kolorem...miło mnie zaskoczyła , że urosła
Ranczo Szmaragdowa Dolina 18:24, 09 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89770
Do góry



Ranczo Szmaragdowa Dolina 18:22, 09 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89770
Do góry



Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 18:21, 09 lis 2018


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
BASIA8 napisał(a)


Aganiu, ale piękne kolorki


Basiu z klonami zawsze są kolory nawet w listopadzie



Ranczo Szmaragdowa Dolina 18:20, 09 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89770
Do góry
A byłam w Ob... I były cebulki w przecenie po 2,99 za torebkę, nie byłabym sobą nie



Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 18:19, 09 lis 2018


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
ZbigniewG napisał(a)

I to widać na załączonych obrazkach , moje odmianowe mimo kolejnych prób padają a i te "odporne" wciąż walczą o przetrwanie


Dzięki...szkoda wielka, że klony tak trudno aklimatyzują się u Ciebie....ja mam dzięki klonom radość z ogrodniczkowania


Ranczo Szmaragdowa Dolina 18:17, 09 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89770
Do góry
Byłam dziś w Kraku i cyknęłam jedno rondo


Te drzewka to miłorzęby...cudne, a fotka z tel niestety
Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 18:12, 09 lis 2018


Dołączył: 23 lut 2018
Posty: 284
Do góry
@effka, dzieki ale naprawde moj odrod jeszcze jest prawie ze nagi a te 3 klony nie stoja w ogrodzie, tylko przed domem.
Kiedys sie wogole nie interesowalam ogrodem i roslinami. Dopiero tak dzies od ponad roku zaczelam sie tym interesowac i jak na poczatku roku odkrylam ogrodisko, to juz mnie calkiem wzielo.

3 lata temu, mi jedynie zalezalo na tym, zeby z przodu bylo ladnie a w ogrodzie mialam na okolo posadzone tuje, po srodku trawa i nic innego. Wdety jeszcze bylam przekonana, ze mam najpiekniejszy ogrod w calej okolicy ))

Tak pisalam, ze ma 4 lata, ale szukalam teraz zdjec zeby ci pokazac jak wygladaly jak je kupilam i musze sie poprawic, klony maja dopiero 3 lata. Byly sadzone w marcu 2015 roku.
Pokaze ci zdjecie z maja 2015.
Klony kupywalam na 1,80 metrowym pniu.
Korony w pierszym rokou nie byly jeszcze takie okragle jak teraz, tylko bardziej jajowate Teraz naprawde calkiem inaczej wygladaja, sa geste i calkiem okragle.

Niestety nie moga znalesc zdjecia z tegorocznego lata, bo mam taki balagan w komputerze ze szok.
To zdjecie z 2015 roku znalazlam teraz przez przypadek. Robilam wtedy fotki z domu jak byl malowany i tak mi sie te klony jakos w zdjecie wepchaly




Kiedyś będzie tu ogród 17:55, 09 lis 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Do góry
mikina34 napisał(a)
Czy to hokkaido?

Te azalie jak berberysy wyglądają , ale zapakowane miodzio


Myślałam, że to rzodkiewki

Lubię to
Moniu dynia to Hokkaido. W tym roku siałam pierwszy raz dzięki nasionkom od Alicji, ale napewno zagości u mnie na stałe. Jest przepyszna.
Azalie nieduże, ale cieszą. No i mają fajny naturalny pokrój nie podpędzany nawozami. Z rzodkiewek też bym się cieszyła.

Kasia_CS napisał(a)


Haha, ja to samo! Myślę sobie, a po co Ania tam rzodkiewki położyła dopiero zaczailam, że perspektywa trochę inna

Kasiu bo na tej fotce to jakieś blade te owocki wyszły. W realu fajne czerwoniutkie są.

Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... 17:49, 09 lis 2018


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
yolka napisał(a)
Ania cudne masz kosmosy i dywan złoty też. Pozdrawiam
Nowy awatar coś znajomy
Dzięki Joluś a awatar to tak ku pamięci miłych chwil spotkaniowo-ogrodowych i także serdeczne podziękowanie Tobie za nie

Kiedyś będzie tu ogród 17:47, 09 lis 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Do góry
Gosiek33 napisał(a)
O to jest to, dlatego być może moja taka kiepska
Gosiu u mnie roślinki nie mają łatwego życia. Zwykle jest problem z nadmiarem wilgoci, choć tegoroczna susza dała i się u mnie bardzo we znaki.

Mazan napisał(a)
Anka_

Piszecie o opuchlakach. Na moich liściastych - obojętne czy są to warzywa, czy ozdobne - pojawiły się małe, zielone gąsienice, czyli kolejne pokolenie piędzika przedzimka, dlatego pryskam roztworem wrotyczowo - piołunowym. Spadają niczym ulęgałki, ale wyżery na liściach pozostaną.
Liście z Twojej fotki przypominają te wyżery dlatego na Twoim miejscu zwróciłbym uwagę i na spóźnione wylęgi innego robactwa.

Pozdrawiam
Mazanie taki gąsieniczki miałam napewno ok 2 tygodnie temu w warzywniku (obok rabaty z różami). Po twoim wpisie poszłam obejrzeć jeszcze raz - wokół wgryzów są niewielkie zmiany nekrotyczne więc ślady żerowania nie są świeże. Będę obserwować, zdecydowanie bardziej wolałabym zielone gąsieniczki niż opuchlaki.
Bardzo Ci dziękuję za opinię i pozdrawiam.

sylwia_slomczewska napisał(a)
Oglądając fotki przypomniało mi się, że mam żurawiny pod sosną i owoce miały, ciekawe czy są jeszcze czy już się ptaki poczęstowały.
U mnie dzisiaj koło żurawiny bażanty spacerowały i też się zastanawiałam czy lubią.

Cydalima perspectalis - ćma bukszpanowa 17:21, 09 lis 2018


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2768
Do góry
Trzy zdjęcia bukszpanów zaatakowanych w tym roku przez ćmę bukszpanową. Każdy bukszpan ma innego właściciela.

Najpierw mój - w porę zauważony szkodnik, „zneutralizowany” mospilanem. Krzew po 2 tygodniach przycięłam a następnie miesiąc temu, zgodnie z zaleceniem Waldka, oprószyłam mączka bazaltową. Wszystkie rosnące w słonecznym miejscu zaczęły wypuszczć nowe liście.


To zdjęcia przedstawia bukszpan sąsiadki. Pomimo, że był w fatalnym stanie, nie miał żadnego zielonego listka, właścicielka nie zauważyła zagrożenia. Użyczyłam jej swojego preparatu i krzew spryskała bardzo dokładnie. 1 listopada wyglądał tak:


W obu przypadkach młodym listkom może zagrozić mróż - tak myślę. Czas pokaże

I też na mojej ulicy bukszpan „bezpański”


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies